0 oy
296 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (885 puan) tarafından

Kızlar merhaba geçen sene kışa pek hazırlık yapamadım bu sene yazın bişiler alayım dolaba koyayım diyorum domates fasulye felan neler koyabilirim ayrıyeten kek poğaça ve ekmek yapıda koymak istiyorum olur mu? Tadı değişmez dimi? Dondurucuda kışın tütetebilceğim neler yapabilirim sizler neler yapıyorsunuz? :D

15 Cevaplar

0 oy
(3,826 puan) tarafından
Açma poğaça kurabiye taze fasulye börek sarma falan koyuyorum ben 
(885 puan) tarafından
Evet sarma bende düşündüm salamura almıştım çok kadı yapraklar biraz çıksın pazarda alayım diye düşündüm
(3,826 puan) tarafından
Olabilir bende salamura sarıp koyuyorum
-Reklam-
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Fasulye, bezelye, patlıcan (karnıyarık için kızartıp koyuyorum). Bunun dışında börek sarıyordum ama kalmadı şimdi hiç fırsatım olmuyor yapmaya daha. Bir de sarma sarıp atıyorum 
(885 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bende Allah'ın (C.c) izni ile kışın doğum yapcam biraz da o yüzden istiyorum buzluğa bişiler atmak hemen alıp pişirirsin diye misal patlıcanı normal mi dondurayım bütün yoksa kızartayım mı? Örneğin yemek yapcam veya kahvaltıda kullancam doğrayıp mı atayım pişirmeden?
tarafından
Patlıcan pişirmeden koyma cnm karnıyarık icin kızartıp koy cok güzel oluyor
(1,170 puan) tarafından
Kızartıp koy canım karnıyarık için kızartıp koyuyorum. Köfte de yapıp koyabilirsin. Allah hayırlısı ile kolay doğum nasip etsin
0 oy
(1,408 puan) tarafından

Çilek 

Patlıcan
Elmalı kurabiye
Pizza
Lahmacun
(885 puan) tarafından
Meyve bende düşündüm acaba hoşafını yapıp mı atsam hemen hızlı bir şekilde dedim eşimin annesi hem meyve suyunu yapmış hem hoşafını yada direk meyveyi mi atsam dedim? Pazza lahmacun bunları pişirik mi atıyorsunuz yoksa hamuru felan hazırlayıp sarıp mı donduruyorsunuz?
(1,408 puan) tarafından
Çileği direk attım ben
Lahmacun pişik pizza da pişik attım ama eltim pişirmedenkoyuyom demişti
(885 puan) tarafından
Anladımm teşekkür ederim :) bende biraz meyve atarım biraz da hoşafını yapar koyarım olmadı meyveye de ihtiyaç oluyor :)
0 oy
tarafından
Herşey konuyor fasulye bamya  gibi ürün koyarken domatesi biberi ile az kavurtup öyle koy daha kolay pişiyor kışın tadıda değişmiyor genelde biber koyarım kızartmalık ve Menemenli olarak dolmalık biber domates doğrayıp şeftali doğrarim vişne  koyarım meyve suyu yapmak bezelye çiğden daha iyi oluyor akla gelebilecek herşey koyarım dolabın aldığı kadar 
(885 puan) tarafından
Ben ilk defa dolap yapcam da ondan pek bilgim yok hangisi pişip konur hangisi pişmeden :D
Teşekkür ederim :)
0 oy
(15,200 puan) tarafından
Ben de doğumda gelenlere ikram etmek için

börek 

Poğaça 

Kurabiye 

Kek (daha önce buzluğa hiç koymadım. Burda duydum)  koycam inşallah 
(885 puan) tarafından
Evet bende Allah'ın(C.c) izni ile kışın doğum yapcam kışa denk geliyor o yüzden sebze meyve bulmada zorlanırım dedim aklıma da birşey gelmez o heyecanla hemen elimin altında olsun diyorum hayırlısıyla biraz daha pazarda meyveler sebzeler çıksın şimdi yeni yeni çıkıyor diye çok pahallı yapmaya başlıycam
(15,200 puan) tarafından
Domates kesinlikle olmalı. Ya konserve olarak ya da buzluğa. Ama ben artık sebzeleri yazdan buzluğa atma fikrinden vazgeçtim. Nedense yemesi çok zevkli olmuyo kışın onları. Kışın kış sebzesi yazın yaz sebzesi yemeyi düşünüyorum bundan sonra. Allah sağlıkla kucağıniza almayi nasip etsin inşallah
(885 puan) tarafından
Aminn teşekkür ederim :) işte bende o an ki halim ile bilemem dedim yazın yapayım bişiler en azından elimin altında olur dedim
0 oy
(4,646 puan) tarafından
aklima direk dondurucuya ceset koyanlar geldi.d.d.d
(885 puan) tarafından
Tövbe tövbe kız nerden geldi :D
(4,646 puan) tarafından
bilmem galiba katil olma potabsiyelim yüksek :)
(885 puan) tarafından
Ahahaha güldüm Allah(C.c)'de seni güldürsün hiç aklıma gelmezdi  böyle bir yorum alacağım :D
0 oy
(4,859 puan) tarafından

Taze fasulye koyuyor annem bazen kavurup bazende domatesle pişirip öyle koyuyor tadında güzel poğaça börek kurabiye yapıp koyabilirsin ekmek yapıp koyabilirsin lavaş yapıp koyabilirsin yaprak sarması kara lahana beyaz lahana sarıp koyabilirsin biber patlıcan kabak kızartıp koyabilirsin kırmızı biber ve patlıcan kozleyip temiz bı şekilde koyabilirsin çok güzel oluyor kaynanam saolsun :D bizim birde nokul umuz var ondan yapıp koyuyoruz misafir gelecekten çıkar gelene kadar yumuşuyit zaten mantı yapıp koyarız kolaylık durumun varsa kıyma alıp köfte yap at dolaba fshs çok şey varda aklima gelen bunlar :D he birde balık var dolaplarda olmazsa olmaz :D

(885 puan) tarafından
Poğaça börekk kek felan bunlar diğer ürünlerin kokusu geçmiyor dimi yani tadında bir değişiklik olmuyor valla iyi ki yazmışım diyorum post bir sürü şeyler öğrendim :D
(4,859 puan) tarafından
Kek hiç koymadım bilmiyorum . Güzel muhafaza edersen kalın buz dolabı bosetine koyarsan hiç birsey olmaz koku dahi olmaz benim dolabımda kuzu eti balık poğaça tavuk falan var hiç kokuları daha birbirine girmedi anneminde öyle
0 oy
(7,005 puan) tarafından
Ben de çok tecrübeli değilim canım ama geçen sene baya biseyler yapmıştım önce kurban kesecekseniz bi kesilsin ondan sonra başla hazirliklarw dolabında etin olur ne kadar yerin kalacak ona bakarsın ben geçen sene yemeklik taze fasulys koydum musakkalik kozlemelik ve yemekli patlıcan koydum bamya koydum ben geçen sene yaprak mevsimi kaçırdım yoksa onu da koycaktim bidona basmazsan sarıp buzluğa atabilirsin menemen yaptım konservelere erişte kestim geçen sene bunlarla geçti ekmek konusunda valla ben çocukla ekmek almaya çıkamıyorum öyle olunca eşim fazla fazla aliyo bende tek tek posetleyip buzluğa atıyorum taze gibi kaliyo hazır ekmeğe bişey olmuyorsa senin yaptığına hiç bisey olmaz börek koyabilirsin kurabiye koyabilirsin poğaça koyabilirsin aklıma gelenler bunlar bezelye koyanlar oluyo 
(885 puan) tarafından
Teşekkür ederim :) patlıcanları hafif çevirip mi koydunuz yoksa çiğden mi koydunuz? :) ben ekmeği kendi ev fırınımda yapıyorum eşimin annesi yap dolaba koy dedi aklıma gelmemişti önceden mantıklı diye düşündüm elimden geldiğince yaparım koyarım dedim ekmek de lazım oluyor bazen almayı unutuyoruz kışın hele biraz da uzak bakkal hem ev yapımı olunca daha güzel oluyor eşim seviyor
(7,005 puan) tarafından
Aynen patlıcanlari domatese çok hahif kavur poşetle ekmekde iyi olur eline sağlık
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Bezelye

Barbunya 

Yeşil fasulye

Kapya biber

Dolma biber

Bamya 

Patlıcan

Patlıcan közleme salata için

Vişne

Kaysı 

Sigara böreği 

Kurabiye 
(885 puan) tarafından
Sigara böreği evet onuda düşündüm hem kolay olur muhtemelen lavaş alırım farklı tarzlarda yaparım vişne daha çıkmadı ama annemlerin bahçesinden meyve alcam :D bakalım onları koyarım :D ama vişnede çıkarsa alırım hayırlısıyla hoşafı güzel olurr
(1,798 puan) tarafından
Peynirli patatesli sarıp atabilirsin özellikle kışın vişne hoşafı güzel oluyor ben içine kırmızı erik de koyuyorum vişnenin eksikligini kırıyor kiraz çıkmış 1 aya gelir vişnede
(885 puan) tarafından
Evett kiraz bizim burda bu pazartesi baktım bir yerde gördüm kilosu 100 TL dedi :D annem il dışında bana illa gel diyor bahçelerinde meyveler olmaya başlamış kiraz da komşuları yapıyormuş ordan alıyorlarmış  hayırlısıyla gitsem alcam biraz bakalım
(1,798 puan) tarafından
Allah ağız tadıyla yedirmeyi nasip etsin canım
(885 puan) tarafından
Amin canım hepimize :)
0 oy
tarafından
Taze fasulye

Karnıyarık için kızartılmış patlıcan

Domates

Biber

Bamya

Haşlanmış nohut

Sarma

İçli köfte

Börek

Poğaça

Açma

Aklıma bukadar geldi:)
(885 puan) tarafından
AA bak haşlanmış nohut evet doğru annem geçen vermişti hemen yemeğe felan koymuştum çok doğru yemeklik yada porsiyonluk koysam çorbada yemek de kullanırım hazır :) teşekkür ederimm
tarafından
Rica ederim:)
0 oy
(465 puan) tarafından
Taştan yumuşak ne varsa atıyorum:D düşün yani bende ki dondurucu aşkını 
0 oy
(1,032 puan) tarafından
Aklına gelebilecek her şeyi koyuyorum. Ekmek, kek, börek, kurabiye gibi şeyler, fasulye, patlıcan, bamya, bezelye, barbunya, ıspanak, pırasa, havuç vs her türlü sebzeler hatta sarımsak, salça, tereyağı, kaşar, baklava, ceviz, fındık da koyuyorum. Ha bide aloevera bile var şu an buzluğumda ☺  yaş pasta koyanı da duydum ama onu hiç koymadım ☺
(885 puan) tarafından
Teşekkür ederimmmmm
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Bezelye

Barbunya

Bamya bunlar cig koyuyorum.

Patlican karniyariklik,baş kavurmalik ve tavalik küp küp  bunlari kizartip koyuyorum.

Yesil fasulye  temizle ayikla icinede braz domates dogra koy ocaga  sadece rengi donene kadar.yag tuz yok.paketle kaldir.

G3cen kış denemelik şakşuka yaptim sadece 2 kavanozluk.guzel oldu netten bak tarifine bu konservelik ama.saglikla ye insallah 
(3,101 puan) tarafından
Kapya biberi dograyip koyarim bide sus biberi dograyip koyarim hazor dogranmis kolay oluyor.patlican ve kapya biber kozleyipte koyuluyor onu denemedim ama hic.nohut hasla koy manti yüksük corbasi yap yada yaptir.bunlr geldi smdlik aklima
(885 puan) tarafından
Bayağıda şey gelmiş aklına :D daha başka neler gelirdi bilemedim maşallah :D teşekkür ederimm
(3,101 puan) tarafından
Ya daha fazla seyler koyan varda b3n bunlari koydum.ha birde kurabjye hamuru yogurup atarim.biri gelecegi zaman cikarip pisiririm.kek falan denemedim ama
0 oy
(1,170 puan) tarafından
bi kendimi koymuyorum desem yeridir herseyden koyarim canim mesela aklima gelenlerdeb ornek veriyim  simdi bezelyenin son zamanlari al koy sonra yeşil fasulye

bamya

koymak istersen patlican karniyariklik yada oturtma icin

yesil biber

domates

menemen

manti

yaprak sarmasi

eger fazla hasladiysam nohut fasulye onlardan da koyarim acil bir misafirim gelecek olursa cikarir direk pisiririm diye

visne kiraz kayisi erik seftali meyvlerdende koyarim cocuga komposto yapiyorum misirda koyarim minigim cok sever cikarir 2 ser 2 ser haşlar veririm

borek pogaca varsa onlardan da koyarim

sulu kofte yaparlar bizimkiler bazilari topalak falan da der ondan da yapilir koyarim ayy dusundukce daha aklima gelecek ama pek uzun oldu herseyi koyuyorum iste canim sende eline geceni at birgun lazim oluyor
(885 puan) tarafından
Evet doğru söylüyorsun elime geçeni atayım bir ay daha bekliyim diyorum pazarda şimdi herşey çok pahallı yeni yeni çıktığı için :) teşekkür ederimmm
(1,170 puan) tarafından
rica ederim canim ne demk
0 oy
tarafından
düzenlendi
Domates,Patlıcan közleme ,kırmızı biber közleme ,taze fasulye ,taze barbunya ,bezelye ,vişne ,kayısı hosaflik, sonra pırasa yıkayıp doğrayıp atıyorum böbreklere hazır oluyor ,bazen ıspanak yıkayıp atarım gözleme börek yaparken hemen hazır oluyor , ben meyve ,sebze ne fazlaysa atiyorum mesela muz hafif kararmaya başlıyor hop kabuğundan soyup , muzu bile atıyorum sonra süt ile  milshake yapıp içiyoruz eşimle ,sonra haşlanmış nohut çok hasliyorum pilav çorbada hazır oluyor ,tavuk suyu ,kemik suları yapıp atıyorum ,sonra fazla peynirim olursa atarım börege koymak için evde fazla gelen çok ne varsa sonra değerlendirmeye atarım buzluğa ekmekmi çok eşim taze ekmek getirmiş hemen taze ekmeği at buzluğa ihtiyaç olunca çıkar çözülünce taze oluyor herşey atılır canım 
(885 puan) tarafından
Ay evet teşekkür ederimmm

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 83 göst.
17 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (475 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 161 göst.
27 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 291 göst.
28 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Ebru_2810 (122 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 131 göst.
24 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu

379,740 soru

11,368,019 cevap

34,850 kullanıcı

...