0 oy
325 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,465 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Geçen çarşambadan beri iğne hap kullanıyorum ama yok geçmiyor bitmiyor kollarım ellerim yüzüm şişmiş davul gibi olmuş yüzüm yanıyor kırmızı şuan vücudumda öyle kızarmış kaşınıyor kabarıyor yoruldum geceleri bu yüzden yatamıyorum birde onun halsizliği yorgunluğu oluyor ne yapıcam ben kafayı yiycem artık 

13 Cevaplar

0 oy
(1,465 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

En İyi Cevap
Bu da yeni hali
(1,465 puan) tarafından
Acildekiler hep cildiyeye gitmem gerektiğini söylüyor anlamadım bn şimdi hangisine gideyim tam olarak
(8,276 puan) tarafından
Ürtiker bişeyin tetikleyicisidir. İlk cildiyeye git verdikleri tedavıyı uygulayıver gecmezse ımnuolojıye git
(1,465 puan) tarafından
Kurdeşen ürtiker aynı şey oymuş dediğin gibi kortizonlu ilaç hap yazdı 6 haftaya kadar geçiyormuş normalde ama geçmeyen de varmış o da kronikleşiyomuş 8 sene falan dedi bu ilaçları kullan kortizon iğnelerini haplarını geçmezse yatış yaparız dedi bu kez
(8,276 puan) tarafından
Onla geçmiş olsun canım inşallah fayda gorursun ama bol su iç tuzdan uzak dur yemene içmene de dikkat et kilo aldırmasın
(1,465 puan) tarafından
Sağol cnm dikkat ederim inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun ya daha geçmedi mi acile gitseydiniz randevuyi beklemeyin 
(1,465 puan) tarafından
Yok cnm acile de gittim sevk etmesini istedim ben sevk edemem dedi iğne yapabilirim bnde bubilaçları verirdim dedi kafayı yiycem istese çok güzelde sevk ederdi alerji yada cildiye bölümüne ama uğraşmak istemedi
tarafından
Tabiki gene gidin siz randevu yok diyin size yeşil alan açmasını söyleyin
(1,465 puan) tarafından
Gidicem gerekirse kavga ederim onlarla bn kaç gündür bu hastalıkla cebelleşiyorum onların ölsek umurlarında değil
(369 puan) tarafından
ayy canim benim ya seni korkutmaya istemiyorum ama bian önce gitmelisin doktora tekrardan haber et olurmu gidince umarım.en kısa zamanda iyilesirsin
(1,465 puan) tarafından
Sağol cnm Allah razı olsun arkadaşım birazdan geliyorum gidiyoruz hastaneye dedi
0 oy
(369 puan) tarafından
ay bacakların çok kötü olmus vallah geçmiş olsun canım. 

pijama giydiğinde ağrıyor mu veya yaniyormu ilk aklıma o geldi vallah kollarindada var ama bacak çok kötü olmuş umarım en kısa zamanda geçer tekrar geçmiş olsun 

acilde ilgilenmiyorlarsa özele gidin bence alerjik reaksiyon gerçekten çok kötü kiz kardeşimden biliyorum 
(1,465 puan) tarafından
Sağol cnm Allah razı olsun evet yanıyor oturup kalktığımda bişeye yere çöktüğüm zaman etim çekiliyor sanki şuan daha beter durumda sanki kan toplamış gibi
(1,465 puan) tarafından
Yenisini ekledim bak cnm
0 oy
(8,276 puan) tarafından
Ah kıyamam yaa ürtiker olmussun yememen gereken bıseyımı yedın kortizon vs mı kullanıyosun alerjı ümniolojıye gitsen daha iyi olur canım. Varsa kantaron yagı sür
(1,465 puan) tarafından
Acile gittim sevk etmedi yeşilkartlıyız bu yüzden özele gidemiyorum her zaman yediğim şeylerden yedim ekstra farklı bişey yemedim iğne hap kullanıyorum yine aynısabah ellerim kollarım o kadar şişti ki ellerimi kapatamıyordum
(1,465 puan) tarafından
Yenisini ekledim bak cnm üste sabitledim
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin çok kötü olmuş gerçekten
(1,465 puan) tarafından
Sağol cnm Allah razı olsun dün acile gittik kortizonlu ilaç başlarlar dedi cildiyeye gitmen lazım dedi yok bulmıyorum diyorum anlamıyorlar
0 oy
(1,719 puan) tarafından

Bende oldum bundan nişanlıydım herkes nazar dedi.. çünkü senin dediğin gibi ortada bi sebep yoktu.. araştırma hastanesi nde alerji bölümü var oraya gittim.. niye randevu bulamıyorsun canım.olmadı direk hastane ye git ordan sıra almayı dene sabah erken saatlerde.. bide kurumaya başladığı sıralarda diken diken batar bu Allah yardımcın olsun :'(

(1,465 puan) tarafından
Evet öyle oluyor zaten cnm kuruyunca baskı olunca kizaran alerji olan yerler üzerine çöktüğümde etim çekiliyor sanki bana da arkadaşlar nazardan diyorlar senin yaptığın işin çeyreğini yapmıyoruz her yere koşuyorsun her işi yapıyorsun çocuklara bakıyorsun eve bakıyirsun kocan yok dışarı işlerine yetişiyorsun bahçeyi yapıyorsun ekip biçiyorsun halılarını kendin yıkıyorsun göze geldin dediler o yüzden bn bahçeden olmuştur diye şüphe ettim önce ama 3 senedir bn bu bahçeyle meşgulüm olsa daha öncede olurdu otlardan vs
(1,465 puan) tarafından
Bu arada cnm dün yine acile gittim durumu anlattım bir haftadır çekiyorum bn bu durumu randevu yok dedim kortizonlu ilaçlar başlatırlar dedi o kadar ilaç kullaniyorsan geçmiyorsa ona rağmen dedi acil doktoru
(1,719 puan) tarafından
Evet canım nazar. Doktorda baya inceleme yapmıştı bişey diyemedi başka doktorları çağırmıştı odasına..kanda alerji mikrobu yüksek çıkıyor ama bi sebeb bulamıyorlar.. durması çok zor yarın sabah erkenden git bence verirler sıra .
(1,719 puan) tarafından
Ben hiç gitmedim acile onlar anlayacağı bişey değil genelleme bir ilaç verirler zaten. Tedaviden sonra hemende geçmiyor zaten bi 15 günü buluyor
(1,465 puan) tarafından
Hiç bir yere randevu bulamıyorum randevu üzerine çalışıyorlar yoksa bnde gitmezdim bir umut belki başka tedaviye başlarlar umuduyla gidiyorum ama sağlık ocağının yaptığı iğnenin aysından yapiyorlar sağlık ocağı doktoru yazmıştı ayni iğne bir etki ilerleme göremiyorun
0 oy
(1,679 puan) tarafından
Cnm benim ya çok kötü olmuş çok geçmiş olsun neden özel hastaneye gitmiyosun inan Devlet Hastanesindr randevu bile yok kaç gündür aile hekimin den randevu bulamıyorum özele gidicem ben 
(1,465 puan) tarafından
Yeşilkartlıyım özele durumum yetmiyor cnm ondan gidemiyorum
0 oy
tarafından
Sağlık ocağındaki doktor sevk verebiliyor oradan sevk isteyin cildiyeye gidin en azından 
(1,465 puan) tarafından
Bugün gitsem sevk etse hastane alır mı cnm yinede öğleden sonra hastane uzak ve kızım okulda olduğu için
tarafından
SEVKİN 3 gün geçerliliği oluyor sanırım canım yinede bir sor beni dahiliye için sevk etmişti
(1,465 puan) tarafından
Bugün kapandı artık cnm sağlık ocağı
0 oy
(1,627 puan) tarafından
Ogf çok kötü ya bendede oldu burada resim attım hatta bi gün dayanamayıp acile gittim alerji iğnesi yaptı ilaç verdi ben peynir ve süt ürünlerinden olduğunu düşünmüştüm geçen akşam çilek yemiştim bşraz fazla sabahına ölüyordum kaşınmaktan. Çok geçmiş olsun cildiye olmasada acile gitmediysen git 
(1,465 puan) tarafından
Acile gittim cnm 2 defa iğne yapıp gönderiyorlar diyorum fayda etmiyor cikdeyey randevu yok umurlarında değil
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Canım çok geçmiş olsun ben hamileyken Malesef böyleydi sabahlara kadar kaşınırdım özellikle gece başlardı gündüz çok rahattım Dr im bana bir alerji ilacı vermişti o iyi geliyordu neyin alerji yaptığını bulamadık ama ilaç çok iyiydi ondan önce de işte bu kaşıntıya iyi gelen benim kendi yaptığım buz gibi suya tutardım uzun uzun sonra da sirke dökerdim üzerine ama benim az olduğu için yine de sulandırıyodum iyi geliyordu bence dene ama bulabilirsen ev yapımı sirke olursa daha güzel olur deneyecek olursan eğer sirkeyi durulama baya bir vakit rahatlatiyor 
(1,465 puan) tarafından
Buz takviyesi soğuk su takviyesi yapıyorum sürekli 4 çeşit alerji ilacı kullandım iğnede kullanıyorum cnm fayda etmiyor
(1,501 puan) tarafından
Yaa kurban olurum seni öyle iyi anlıyorum ki Allah yardımcın olsun ama nolur sirkeyi az bir yerde dene bir inşallah rahatlatır valla ben hamileyken bile artık canımın acısına katlanamayip yaptım günlerce yeme icmen nasıl peki diyorlarki yeşillik ve yoğurt ağırlıklı beslenemek iyi gelir
(1,465 puan) tarafından
Deniycem mutlaka cnm çok sağol Allah razı olsun ne çözüm varsa denerim yeterki geçsin hangi sirke olduğu fark ediyor mu üzüm ella beyaz sirke gibi
(1,501 puan) tarafından
Ben elma sirkesi yapmıştım inşallah sana da şifa olur sulandır öyle dök koluna bacağına canım yakiyo biraz ama o kasintiyi bir süreliğine de olsa kesiyor
(1,465 puan) tarafından
Tamam cnm çok sağol öyle denerim inşallah
0 oy
(5,308 puan) tarafından
Ben yüzük baya yaniyro kaşiniyro ama güneşten galiba olmuş doktor madecasol verdi kaşıntıya yaraya baya iyi geliyor göğüs ucu mu da baya iyikestrmistirdu tavsiye ederim senin çok yayılmış ya
(1,465 puan) tarafından
O kremden vardı evde bi bakayım cnm bulursam kullanayım onu da
(5,308 puan) tarafından
Felaket kötü olmuş vala bana hap yazdı belki alerji dye yüzün kaşiniyro dye bide güneş.yakmis yüzünü deyip bna maddecasol yazdı bnm göğüs ucu parcalanmisti ben sürdüm bir hftada geçti iyi gelyir
(1,465 puan) tarafından
Gören herkes diyor sen nasıl dayanıyorsun diye bn biliyorum Allah biliyor nasıl dayandığımı bu doktorların merhametlisine denk geldin mi iyisin yoksa ölsende umurlarında değil

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 169 göst.
22 Nisan 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Hacer_BN (158 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 207 göst.
27 Nisan 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Emine&&& (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 56 göst.
5 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zzzzzz (1,409 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 31 göst.
7 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (995 puan) tarafından soruldu

378,370 soru

11,325,685 cevap

34,778 kullanıcı

...