0 oy
853 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (629 puan) tarafından
Şimdiki kadınlar hamur işleriyle neden uğraşmıyorlar kızlar büyüklerimiz hep su boreği,baklava,mantı falan yapardı şimdiki kadınların ise merağı yok böyle şeylere

48 Cevaplar

0 oy
(1,043 puan) tarafından
Bende canim isterse yapıyorum arada zaten yapayım edeyim diyene kadar hevesim geçiyor 
-Reklam-
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Kendi adınıza konuşun kız iki güne bir elim hamurda sjajaj
0 oy
(7,633 puan) tarafından
Eskiden daha un ağırlıklı bir beslenme şekli vardı şuanda öyle değil zaten çok sağlıklı değil.
0 oy
(4,269 puan) tarafından
Ben bazden yapiyorum. Yapmayida ,yemeyi de cok severim. Borek,manti,sarma,dolma yaparim yani. Bi baklavalik yufka acamam. Onun yerinede serbetli bissuru tatli yaparim. Ayrica calisiyorum da. Bazden aksamlari,bazden tatillerde yaparim. Vaktim oldukca yani. 

Ama suan maddi acidan siparis vermek daha kolay geliyo. Bi de tabi kolay zahmetsiz. Ayrica 2 kisiyiz bebegimde daha kucuk. Bi tepsi baklava ,bi tencere sarma yapsam kim yiyecek. 

Eskiden evler kalabalikti,insanlar tarlada bagda bahcede agir isterlede calisirlardi. Yapilan yeniyodu,bitiyodu.  Enerjiye ihtiyaclari vardi. Soylenenin aksine ben eski resimlere bakiyorum oyle kilolu sisman kimse yokmus. Annem ,teyzem incecikmis. Gunde 4 kez yuruyerek tarlaya gider calisirlarmis. Eve gelir hayvanlarla ilgilenir,yemek falan yaparlarmis. Durmak yok yani. O eski insanlar simdi kilolular,yine ayni sekil yiyip bu kez evde oturmaya basladilar. Tabi eski zamanda ki yiyeceklerde daha dogal daha saglikliymis. 
0 oy
(13,336 puan) tarafından
Hayat kendini bu kadar yorum heba edecek kadar uzun değil 
0 oy
(3,392 puan) tarafından
Oğlum doğana kadar sürekli yapıyordum şuan bir bardak su icmeme fırsat vermiyor ama arada gece uyuduğu zaman yaparım yani 
0 oy
tarafından

Neden biliyor musun hazır almak daha ucuza geliyor :D

0 oy
(749 puan) tarafından

Üşendiğim için :D

0 oy
tarafından

Ayy hiç yapmayıda sevmem yemeyide canm :)

0 oy
tarafından
Hepsinide yapıyorum sağlıksız vs diyenler olmuş ama dışardan almak bence daha sağlıksız 
0 oy
(2,908 puan) tarafından
Ben her hafta 

Mantı el açması börek yaparım

Asla üşenmedim

Sadece sağlık açısından

haftada 1 yaparım 
0 oy
(5,410 puan) tarafından
Ben yapmasını cok severim ama kilo yapar diye yapıp yemiyorum kilo yapmayacagini bilsem herseyi yapardım 
0 oy
tarafından
Ben çok yapardım takı kızım doğana kadar. Biraz büyüsün tekrar yapmaya devam. 
0 oy
(734 puan) tarafından
Zor hamur işi artık eskidendi herşey zararlı almak isteyen hazır alınıyor yapıp yapıp şişcek halimiz yok
0 oy
(1,159 puan) tarafından

Valla hepsini de yapiyordum bol bol fakat yiye yiye kilo aldik sonu tup mide oldu bence cok gerek yokmus:D

0 oy
(1,798 puan) tarafından
Sosyal medya sağolsun 
0 oy
(982 puan) tarafından
Cnm eşim göreve giderken hergun yapıyorum . Hamilelimde doğal ekmek yaptım 3ay boyunca hergun gözleme hamur kızartması halada yapıyorum elim her gün hamur işinde ve çokta mutluyum halimden eşim ise daha mutlu çeşit yapmayı seviyorum ❤️
0 oy
(2,624 puan) tarafından
Hamur işinden anlamiyorum☺️ güne girdik eltkm dedi ev sahibi tatlı patates yspsin smdi nasıl yapacam dusunuyorum ☺️☺️☺️ şaka şaka tatlı yaparım ama börek o tır seylerden anlamıyorum 
0 oy
(546 puan) tarafından
Eskiler zoru bildikleri için hamur işleri zor gelmiyordu evlerinin kadınıydi bizse kolaya kaçıyoruz her şeyin zaten pratiğini bulmuşlar ne gerek uğraşmaya 
0 oy
(1,623 puan) tarafından
Normal yemeği zor yapıyorum. Açıkçası pasta börek de fazla yapmam. Bize tek getirisi fazla kalori oluyor. 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 328 göst.
2 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Ysmn18 (359 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 150 göst.
14 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,104 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 441 göst.
14 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 156 göst.