0 oy
851 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (622 puan) tarafından
Şimdiki kadınlar hamur işleriyle neden uğraşmıyorlar kızlar büyüklerimiz hep su boreği,baklava,mantı falan yapardı şimdiki kadınların ise merağı yok böyle şeylere

48 Cevaplar

+14 oy
(5,046 puan) tarafından
Büyüklerimiz o kadar çok hamur işi yaptığı için kolları bacakları belleri ağrıyor ve o kadar çok hamur işi yedikleri için birçoğu kilolu ve şeker, tansiyon, kolesterol hastası. Belki de onları gördüğümüz için yapmıyoruzdur :)
tarafından
++++++++++++
tarafından
Ahhaha aynn katılıyorum
(4,176 puan) tarafından
Aynn oyle. Yuzde 95 kadinin cani cikio hangi diyeti denesem de kilolarimi versem diye:)  annem bugun soylemesi ayiptir katmer yapcakmis demin knustuk gecen hafta 5 gunde verdigim 1 bucuk kilo bugun geri gelecek:(
(7,121 puan) tarafından
Helal kız sana bdbdbdb
-Reklam-
+2 oy
(3,519 puan) tarafından
Sağlıklı değil ve secenekler cogaldi eskiden yokluk oldugu icin un ve bulgur türevlerinden baska secenekleri yokmuş 
+2 oy
tarafından
Hayatta çok daha önemli şeyler olduğu için 
tarafından
Evet ya ay gına geldi şu yemek için yaşama olayından yaşamak için yiyin arkadaşlar
+1 oy
(6,220 puan) tarafından

Bilmem valla ben hepsini hala yapıyorum :D çok severim.hem yemesini hem yapmasını 7.24 hamur işi yapsam bıkmam yorulmam 

(2,150 puan) tarafından
Bende,  hala yapanlardayim. En guzeli kendin yapması;)
(48,690 puan) tarafından
kaynanam öyle ariyoruz gelcez diye hemen hamur yoğuruyor ☺️
0 oy
(3,902 puan) tarafından
Benim cok var daaaaa 3 bebbeyle zamanim yok. Yine de yapiyom az cok... soruna gelecek olursak daa modern cagdas kadin hazir alir niye ugrassin cokkkk gerici...:)
(666 puan) tarafından
Ne alaka ya
(3,351 puan) tarafından
Kesin gerici dediğin için yedin uyarıyı:D
(666 puan) tarafından
İyi yapmışlar valla
(1,949 puan) tarafından
Hamuru,kadını,gerici kelimelerini bir cümlede nasıl topladınız da mantıklı cümle kurdunuz pes :D
(622 puan) tarafından
Uyariyi ben yani soru sahibi vermedi.Vaktinde 5 6 çocukla nasil yapiyorlarmis :D
0 oy
tarafından
Bu saydıklarının hepsi kilo aldırıyor sağlığı bozuyor ben sırf bu yüzden nadir yapıyorum bu saydıklarını 
0 oy
tarafından
Cok emek istediği için kimse kendini yıpratmak istemiyor ama ben yaparım mutfak işine hiç erinmem
0 oy
tarafından
Bebem büyüsün birlikte bol bol yapacaz ben çok severim hamurla uğraşmayı ekmeği bile kendim yapıyorum evde kızımla tek olduğum için günde 2 ekmek tek gidiyor 
0 oy
(887 puan) tarafından
Bence çok genel konuşmuşsunuz ben mantı da yaparım poğaça da yaparım gözleme de yaparım kek de yaparım yaparım  ekmek de yaparım yani ama her zaman olmaz bir kere her zaman yemek o yemeğin de tadını kaçırır her gün gözleme olmaz mantı olmaz arada sıra yapılmalı ki hem o yemek özlenmeli hemde sağlıksız bir şekilde kilo alınmamalı şeker kolesterol tuz bunlar her zaman fazlası zarar
0 oy
(265 puan) tarafından
Zaman mı var, büyüklerin zamanında kadınlar çalışmıyordu evdeydi ayrıca aileler büyüktü çocuğu bir oyalayan oluyordu. Ben tam gün çalışıyorum annem uzakta kayınvalide desen kendine hayrı yok evde olduğumda ancak ev işlerini yapabiliyorum. Vaktim olsa hepsinin alâsını yaparım
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Ben yapıyorum valla canım istedikçe çocuklar istedikçe bazen haftada iki kere su böreği yapmışlığım oluyor
0 oy
tarafından
Hem çok vakit alıyor hem de müthiş sağlıksız. 
0 oy
(3,585 puan) tarafından
Şimdi kadınlar daha çok bence pasta börek çörek yapıyorlar sosyal medyada da o kadar çok tarif sayfaları ve çeşitli tarifler var ki yapıyorlar ha ben yapıyor muyum hayır benim hamur işi ile aram iyi değildir geçmişteki kadınlar belirli tatlı ve börek tarifleri var şimdi ki kadar çeşit olduğunu düşünmüyorum yaptıklarını da düşünmüyorum 
0 oy
(981 puan) tarafından
Bi tabak baklavayi bitiremiyoruz esimle saatlerce ugrasamam onun icin.birde restoranlar cogaldi marketlerde hazir yemek cok.urunun kendisinide alsak ayni fiyata geliyo o yuzden enerji harcamaya gerek yok.onhnla ugrasana kadar baska is yapiyoruz sosyallesiyoruz teldfonlar tvler gunun yarisini kapliyo zaten bunlar hayatin gercekleri.bazi ulkelerde evlerde mutfak bile yok yemekler disarda yeniyo.degisiyo gunden gune hayatimiz
0 oy
(3,400 puan) tarafından
Valla ben uğraşıyorum haftanın 3 günü muhakkak hamur işi yapılır bizde eşim çok sever herzaman da dışardan olmuyor
0 oy
(970 puan) tarafından
Hamur gibi olmamak için ugrasmiyoruz:) 
0 oy
(15,224 puan) tarafından
Benim annem hiç yapmadı..beceremez. ben de beceremiyorum. En fazla çarşaf böreği yaptım. Oklava kullanılan şeyleri hiç yapamiyorum. Bı de çok uzun suruyo yapması. Üşeniyorum 
0 oy
(1,010 puan) tarafından
Yoo ben uğraşıyorum çokta severim hamur işini yemeyide yapmayı da 
0 oy
tarafından
Hepsi çok sağlıksız. Evde genelde sebze ağırlıklı soğuk meze tarzı şeyler yapıyorum. Misafir geldiğinde de genelde kayınvalidem poğaça börek yapıp getirir. Sevmediğim için yapmıyorum hiç. 
0 oy
(547 puan) tarafından
Ben yaparım ya çok severim öyle hamur işiyle uğraşmayı 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 327 göst.
2 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Ysmn18 (359 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 147 göst.
14 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,077 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 441 göst.