0 oy
489 göst.
Diğer kategorisinde (321 puan) tarafından
Kızlar samimi söyleyin eşiniz sizden habersiz ailesine para gönderirse kabul eder miydiniz. Zaten sürekli harclık gönderiyor ama habersiz verdiğini duydugumda bi degişik hissediyorum . 

36 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Beni ve çocuklarımızı kısıtlamadigi sürece gönderebilir sonuçta aile onlar 
(981 puan) tarafından
Tabiki oncelik biz olmaliyiz ama iş insan kullanmaya sömürmeye dönmedigi surece bende bisey demem.yani enayi gibi elindekini yollamasin ama paramiz varsa durumumuz yerindeyse yollasin nolcak
tarafından
Elindekini gönderiyorsa seni kısıtlıyorsa tepki vermede haklısın tabi
(1,043 puan) tarafından
Bide benim de haberim olsun isterim öylede oluyor
-Reklam-
+2 oy
(696 puan) tarafından
Ailesiyle olan maddi manevi beni ve cocuğumu aksatmadığı sürece beni ilgilendirmez. Haber vermek zorunda değil açıklama yapmak zorunda değil aynı şey benim içinde geçerli. 
+2 oy
(7,618 puan) tarafından
Evlenip kendi yuvasını kurmuş bir evlattan maddiyat bekleyen aileye tahammülüm yok.
+1 oy
tarafından
Kızarım gonderemez. Onlar bize yollasin
+1 oy
tarafından
Arkadaşlar gibi düşünüyorum bizi kısıtlamazsa problem yok 
0 oy
(3,480 puan) tarafından
Haberim olduğunu bile bile yediriyo parayı 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Evet tepki gösteririm. 
0 oy
(249 puan) tarafından
Ben kesin tepki gösteririm 
0 oy
(2,667 puan) tarafından
Bana haber versin canimi yesin. Ben nasıl ondan habersiz gonderemiyorsam o da gonderemez
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Bana haber verse sorun yok gizli yapmasından nefret ederim 
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Benden habersiz gönderemez,  kabul edemezdim. Kardeşinin özel sağlık sigortasini yaptırmıştı zamanında bana söylediginde ona kırılmadım ama gizlice olsa kavga ederdim.. ailesine de göndermesine razı olmam. He istediğini alıp verebilir para veremez.
0 oy
(3,397 puan) tarafından
Göndersin  birşey demem sonuçta  ailesi  ne yapıyorsa yapsın hiç sesimi çıkarmam 
0 oy
tarafından
Konu sağlık konusuysa evet başka türlü gönderemez çünkü biz kendimize anca yetiyorz
0 oy
(12,646 puan) tarafından
helal hoş olsun verır hep 
0 oy
(7,039 puan) tarafından
Ne münasebet o paranın her kutusunda benim hakkım var vercem dese yok mu dicem ne hakla benim paramı izinsiz versin 
(195 puan) tarafından
Maalesef öyle değil, islamda mal ayrılığı var, kocan kazandığını sizin iaşenizi karşılamak suretiyle istediği şekilde tasarruf edebilir jendi ailesine de size söylemeden verebilir, gene kadının kazandığı da kendinindir
0 oy
(649 puan) tarafından
İmkani olduğu sürece gönderebilir. Mesela suan bir isi var olursa kurbanı eşim alacak. Kendi annesigil. Biz benim annemgil birde görümcemle kesmiş gibi olacagiz. Parasini esim verecek. Rabbim arttirsin. O da olanla da olmayanla paylaşsın insallah
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Herkesle hem fikirim bizden kısıp yedirmedigi sürece sıkıntı yok göndermesinde 
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Habersiz göndermesine tepki veririm evimizin ortak rızkını onayim olmadan gönderemez
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Kızarım ben ayrıca maaşları yok mu neden harçlık yolluyor mesela kardeşi ev aldı 30bin istemiş yolladı bende 10bini geri alma dedim almadık gizli saklı yollasaydı yada harçlık kızardım harçlığın tutarı önemli yani 
0 oy
(5,493 puan) tarafından
Yeni evliyken bana ayrı annesine ayrı verirdi ama şu kadar verdim demezdi açıkçası hiç takmadım çünkü benden bı kısıtlaması olmadı hiç çocuklar olduktan sonra verdiği miktar arttı bile o yüzden birşey demezdim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 88 göst.
8 Mart 2024 Diğer kategorisinde bglm_ftma (5,493 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 389 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (752 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 460 göst.
14 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
73 cevap 1,027 göst.