0 oy
485 göst.
Aile kategorisinde (45 puan) tarafından
Kızlar sizde aynı sorunu yaşıyormusunuz 4 yaşında bir kızım var bebekken çok gazlı bir bebekti oyüzden çok huysuzdu ve sürekli ağlıyordu ama gaz zamanı geçtikten sonra düzeldi bide herkese gitmeyi çok sevmez öptürmeyi mıç mıç sevilmeyi istemez canının istediğine gider oda sıkılana kadar ama öyle yaramazlığı kırması dökmesi yok eşimin ailesi falan sürekli çok huysuz biri sevmeye kalkınca aman bırak bağırtma şimdi şu huysuzu bi bebek gördüklerinde seninki olsa böyle durmazdı sürekli sessiz ol vs. Şimdi 2. Ye hamileyim buda onun gibi olursa hastaneye bırakın kaçın falan tarzı şakalar yani artık sinirleniyorum bende haliyle sürekli bir şikayet ben anlamıyorum sanki ömürlerinde hiç aglayan bebek çocuk görmemişler sürekli benim çocuğumu eleştiriyolar ve artık çok sıkılmaya başladım sizin etrafınızdada var mı böyleleri ?

33 Cevaplar

+1 oy
(2,587 puan) tarafından
2 ve 3 yaşına girecek 2 tane . Ve herkes böyle cocuk görmedik diyor.  Çocuklarım ne bir ev eşyasına zarar verdi nede şimdiye kadar birbirlerine yada başka bir çocuğa.  Hep de kendim bakıyorum kimseye cocuk da baktirmadim şimdiye kadar hiç bir işimin ucundan tutmadiklari gibi birde eleştiri.  Çok hareketliler hiç durmuyorlar 
(45 puan) tarafından
Yani hergün dahi görmüyorlar ona rağmen çocuk bir ağlasın yada ses çıkarsın yine huysuzluğa başladı oluyor sen eşşek kadar insansın hep böylemiydin hiç mi çocuk olmadınız yani deliriyorum ya
(2,587 puan) tarafından
Maalesef öyle birde onların çocuklar da bebek olmadı sanki ama işte kendi çocuğu başka insanın bende kimsenin çocuğuna sabredemem
-Reklam-
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ee bebek ağlar yani 4 yaşına girmiş sürekli ağlamıyordur herhalde hiç takma vallaha ben memnunum de işine gelmiyorsa sevmeyin de
(45 puan) tarafından
Ya ister sevsin ister sevmesin ama okadar darlıyolarki bir ortam içinde falan artık cocuk birsey yapmasada ona kızıyorum bu seferde pişman oluyorum
0 oy
tarafından
Bir anne baba evladini ne kada tutar toplum içinde sayar degerverir korursa cevreside ona göre şekil alır bunu bilir bunu söylerim karşı tarafında hatası vardır kişiliği gereği falan ama sürekli bir durum olmaz bu yani sınır koyarsın geçer benim evladım yani ağlama deseler ne karışıyorsun ki derim bu kadar lafta bile dedirtmem benim çünkü o 
(45 puan) tarafından
Kız söylüyorsun anlamıyorlarki ben birsey diyorum ya hemen atlıyolar ya ben söyledim sen üstune niye birdaha soyluyorsun yani
tarafından
Çok net bir şekilde şöyle küsen küssün yoksa zaman geçtikçe daha rahat laf söylerler hiç önünü alamazsın
(45 puan) tarafından
Valla hiç umrumda değil kaç kere küstüler ama dönüyoruz başladığımız yere dönüyoruz kaçtane çocukları var birde sorsan hepsi birbirinden uslu derler ama yalan canları sıkılıyor karışacak laf arıyorlar
tarafından
Hiç görüşme o zaman o ne öyle laf yiyorlar hayla aynı yüzsüzlük
0 oy
(12,807 puan) tarafından
Huysuz değil sizi sevmiyor belki ondan gelmiyor de :)
(45 puan) tarafından
Onlarda diyorlar zaten sevmiyo bizi gelmiyor falan diyor e biliyosun sus ozaman elleme
0 oy
(2,105 puan) tarafından
Canımı sıkanın canını sıkıyorum bidaha cesaret edemiyorlar canım. Söz konusu benim canım olduğu zaman müsade etmem. Bidaha sevmezsiniz olur biter diceksin. Kendi babam dökerek yemek yiyo diye böyle alıştırma elin yanında rezil olursun dedi bende kınayacak olan evime gelmesin dedim tabi babamı kast etmedim ama o an öyle gibi algılandı yani. 
(45 puan) tarafından
Söylüyorum ama inadına ağızlarında benim çocuğum. Çocuk benim kardeşim beğenmiyorsun daha iyisini yapta sev
0 oy
tarafından
Ağızlarının payını veririm 

Benimde oğlumun kilosuna takmışlar herkesin ağzında deli ediyorlar beni
(45 puan) tarafından
İşte buna sinir oluyorum sürekli laf söylemekten ben bıktım onlar laf yemekten bıkmadı
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Teyzem. Kzı 18 yaşında. Aklı eksik gibi davranıyo kıza. Ama kız küçükken sorunluydu. Bunda da twyzemin büyük bi payı vardı diye tahmin ediyorm. Antalyada yaşadıkları için görmez etmezdik. Evine hiç gitmişliğimiz yoktu uzaktı. Ama söylentilere görw kocasyla dışarı yemeğw fln çıkarken çockları eve kitliyomş daha küçükken çocklar. KıZ gerçekten dw biraz eksik. Artk teyzemin baskıları. Şuan köydelwr. İki teyzem yanyana. Diğer teyzem bu teyzemi çocklarına karşı dolduruyo. Hepsine*****k gerizekalı muamelesi yapıyo. Şaka niyetine vuruyo. Yani allah korusun ölse küçücük can. Sen ne istiyorsn çocklardan. Kızıma da bir defa aynı şeyi yaptı sakın teyze dedim. Çok pis ters düşeriz. Benm kızım kibar nazik kimseye zararı yok. Kafasına vurup ittiremezsn. Baktm özür fln diledi benden  dedm kızımdan diliceksn. Kızımdan da diledi. Sonra zaten aramz bozldu. Kaynanam gille teyzemlrr aynı köyde. Niye ki 3 4 güne bi çocklarla öbür teyzemlere ve kendilerine gittiğim içib. İstemediler çok gördüler oraya gitmemi. Bunu da annem almanyaya çıkar çıkmaz yapmya başladılar 
(1,151 puan) tarafından
Kız sürekli ben çocuğunu eleştiren var mı sandm yaza yaza geberdm
(45 puan) tarafından
Ben çocuğuma bağırttırmam vurdurtmam şakayla karışık birseyi mesela veriyormuş gibi yapıp çekiyorlar ona bile kızıyorum ama bunların hoşuna gidiyo demekki laf yemek
(1,151 puan) tarafından
Aynen. Ben zaten direk çizgiyi çektm. Zaten nefret ediyorm ikisinden de. Anne de çınarmş. Yokluğu çok kötü. Annemn hatrına bana iyi davranmşlar herhalde. Annem gider gitmez bana kötü davrandlar. Diğer kuzenimi asla sevmezler sırf bana gıcıklık olsn diye öpüyolardj seviyorlardı. İltifatlar bilmem neler. Diğer kuzenim benden çok büyük ve yeni evlendi düşünün yani daha bu kış bekardı.
(45 puan) tarafından
İnsanlar böyle malesef işte
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Ben agizlarinin payini verirdim kimse cocugum icin abuk subuk konusamaz.
(45 puan) tarafından
Bunlar laf yemeyi seviyorlar
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Bende kenustturmamm kimseye ot köpek konuşsun diye dogrmadim ama kebdini bilmezler konuşuyor o ayrı mesele canım benim de haddini bildiyorum biri dedi assalik dedim rezilini çıkarttım 
(45 puan) tarafından
Ay vallahi bu insanların başka işi gücü yokmuda başkalarının çocuklarını eleştiriyorlar anlamadım
0 oy
(7,545 puan) tarafından
Bizzat annem kızımı her fırsatta eleştirir çareyi az görüşmekte buldum.
(45 puan) tarafından
Valla bizde çok sık görüşmüyoruz kendi tarafımdan bi sorun yaşamıyorum hepsi ayrı ayrı içlerine sokarlar huyuna gitmeye çalışırlar ama eşim tarafı sürekli bir eleştiri
0 oy
tarafından
Normalde çok bir huysuzlugu yok ama kayinvalidemi görünce çocuk birden huysuzlasiyo sebebini inan biz de anlamıyoruz ehliyet dersi alıyorum gündüzleri 2 gündür gorumceme bırakıyorum gorumcem de hiç Bir sıkıntı yok öp diyo öpüyorum ne derse dinliyorum kayinvalidem gelince bağırıyor direk

Tabi buna karşı da kayinvalide de büyükler nasıl davranırsa küçükler de örnek alır diyip.laf sokuyor ama allahtan ki hiç üzerime alınmıyom shshshsg 

Çocuklar bazı şeyleri hissediyo bence..
(45 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum mesela benim rahmetli babama olsun anneme olsun çok düşkün geldiklerinde kucaklarından inmez ama eşimin taraf çağırdımı gitmiyor sahte sevginizi hissediyorsa bu çocuğun suçumu yani
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Benim eşimde eleştiriyor alıyor ağzının payını oturuyor o ne demek bunu da hastaneye bırak kendi bir tane doğursun onu bıraksın sen imalı şakalar yap onlar yaptıkça sende şaka yap illaki vardır yumuşak karınları 
(45 puan) tarafından
Kız halaya çekermiş size çekmiş demekki diyorum :D
(1,045 puan) tarafından
Oh iyi yapıyorsun
0 oy
(7,358 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Benim eşimin ailesi i kople cins 
(45 puan) tarafından
Bizimkilerde öyle malesef
0 oy
(280 puan) tarafından
16 aylik oglumun yetişkin gibi yürüyememesinden tut, elindeki bisküviden kırıntı dökülmesine kadar herşey hakkında yorum yapıyorlar ama cevabını veriyorum. Sen evladına nasıl davranirsan çevren de öyle davranır evet ama herkes bizim gibi değil güzelim ya. Kötü insan kötüdür. Yorum yapıp üzmeye çalışıyor da olabilir cevabını ver hep
(45 puan) tarafından
Ben onlar kadar laf yesem ağzımı daha açamam ama bunlarda arsızlık oluyor demekki anlamadım valla
0 oy
(591 puan) tarafından
Hiç kimseye kendi doğurdugum çocuğu eleştirecek hakkı vermem babası Bile olsa yerini bilir ailemden hiç kimse benimle aç kalmadı hiç kimse Benimle uykusuz kalmadı Benimle günlerce pis gezip banyo yapamaz hale gelmedi buyuzden feristahi gelse senin de çocuğun budur diyemez dedirtmem günahıda Benim sevabıda ben doğurdum 
(45 puan) tarafından
Anlamıyorlar işte bizde böyle yok diyolar abi tamam ben sana çocugumu zorla sevdirtmiyorum ki geç köşene sus otur ama yok sanki gunlerce aylarca benle birlikte uykusuz kalmışlar gibi çok huysuz bir bebekti hiç sevemedik çocuk benim huysuzsada benim usluysada
0 oy
(649 puan) tarafından
Benimde oğlum özel bir çocuk. Aşırı yaramaz 4 yaşında konusamiyor. Bir kac kez davet aldim kayinvalidem ve gorumcem tarafindan oğlumu anneme birakip gelmem istendi. Üst uste iki gun arayla. Hiç ses etmedim. Gecen de baska biryerden davet aldim gitmedim. Görümcemler denk geldi bana gelmişlerdi. O gun kayinbabam sordu kizim biz geldik diye mi gitmedin dedi. Bende gorumceme bakarak yok baba artik cocuklarimin nazını çekecek insanlara gidiyorum dedim. Herkes sustu. Çünkü ben o iki davete de oğlumu birakarak gitmiştim. Aile büyüklerinin oldugu bir ortamdi gitmesem sorgulanacaktim. Ama iki ay olmasina ragmen ondan sonra ne kayinvalideme ne gorumceme gittim. Aramızda arabayla 10 dk var. Ama gitmiyorum. Anlamaları gerek bazi şeyleri ve bunu kendimi hirpalayarak kavga ederk yapmadim. İnceden inceden anladilar
(45 puan) tarafından
Ay o nasıl birseymiş oyle benim çocugumu istemeyen benide istemesin yada çağırmasın öyle şeymi olur
(649 puan) tarafından
Güya ortam kalabalık durmaz diye kendilerince davrandilar. Ama sonuçta kendileri zarar etti. Artık görmek isteyen evime geliyor. Bizde gezmede olmazsak kabul ediyoruz ;)
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Kimsenin haddine değil çocuklarım benim kimene herkes kendi çocuğuna kendi işine bak
(45 puan) tarafından
Ah birde onlar anlasa
(5,240 puan) tarafından
Valla herkesin cevabını ver susma
0 oy
(465 puan) tarafından
Kaynanam. benim de 3 yaşında kızım var sürekli saçma sapan şeylerden şikayet ediyor önceden hamileliği bahane edip söylüyordum herşeyi şimdi de sezeryanliyim ameliyat kafa birakmadi bahanesiyle devam ediyorum:D
(45 puan) tarafından
Valla ben biraz patavatsızım galiba o konuda damarıma basıldığı zaman anında herşeyi söyleyiveriyorum ama arsızlaştı bunlar
(465 puan) tarafından
Ne dersen de boş bide benimki cevap da vermez karşımda susar öyle zaten sinirli olurum herşeyi şikayet ediyor diye bide susuyo ya sabır diye diye günü akşam ediyorum
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Cocuklarima laf soyletmem asla hemen cevaplarını veririm 
(45 puan) tarafından
Bunlar arsız laf arsızı
0 oy
(8,778 puan) tarafından
Peki onlar bunu derken sen ne yapıyorsun inşallah susup oturmuyorsundur agizlarinin payini veriyorsundur eğer susuyorsan bisey demiyorsan yazıklar olsun sana
(45 puan) tarafından
Kız demem mi yüzleri bile kızarmıyor
(8,778 puan) tarafından
Küfür et gerekirse kavga et ama sakın çocuğunu elestirmelerine izin verme şuan önünü almazsan ilerde çocuğun büyüdüğünde 7 yaş üzeri olduğunda gene eleştirirler ve hem cocukta travma olarak kalır dışarıdan birinin bu denli eleştirmesi hemde anne baba nefreti oluşur beni savunmadi bana sahip çıkmadı baskalarinin beni ezmelerine izin verdi diye

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 148 göst.
31 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Simge45 (98 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 339 göst.
16 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 501 göst.
16 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 353 göst.
19 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Şahsına münhasır☸️ (728 puan) tarafından soruldu

378,419 soru

11,326,922 cevap

34,780 kullanıcı

...