0 oy
103 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (436 puan) tarafından
İkili testim 50/1 ihtimal down riskli çıkmıştı kandan fetal dna yaptırdım nipt testi. Temiz çıkmıştı.

Detaylı ultrasonda kalpte çok az parlaklık. Böbrekte genişleme ve karaciğerde kalsifikasyonlar var denildi. Şddetle amniyosentez öneriliyo.

Çok üzgünüm.

Böyle olup sağlıklı doğuran var mı?

3 Cevaplar

0 oy
(6,919 puan) tarafından
Bende üzüldüm ama  Rabbim neylerse güzel  eyler  karar senin  
(436 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum araştırma hastanesi olduğu için nipt testini yaptırdıktan sonra gittiğimde yine de yüzde bi ihtimal de olsa var ben amniyosentez öneirrim demişti doktor ozmnda
(649 puan) tarafından
Yaptırip bebek kaybi yasarsaniz mesuliyet kabul etmiyorlar. Yaptirmayip bebek rahatsiz dogarsa bunda da mesuliyet kabul etmiyorlar. Ama 1150 kez amniyosentez yaptırın diyorlar. Hele size bir kagit veriyorlar. El yazinizla bebegimin ölebilme ihtimalini kabul ediyorum yaziyorsunuz. İçiniz sökülüp gidiyor. Onlarda isini yapmak zorunda ama anneye de zor. Ha ihtimal de herseyde var hayatta hic bir seyin garantisi yok. Babannem 6. Çocuğu düşsün diye bahcede ki erik dallarinda asilip daldan falan atlarmış. Şuan o 6. Çocuk 40 yaşında iki evladı var. Ömrü olanda bir sekilde yasiyor
(436 puan) tarafından
İnşallah bebeğim sağlıklıdır dua edin miniğime :( kimin duası kabul olur bilinmez
(649 puan) tarafından
Dualarım sizinle rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Işıl ışıl ömrü olsun insallah
(436 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun ♥️
-Reklam-
0 oy
(2,392 puan) tarafından
İşinin ehli bir doktora git onlar geçiyor diye biliyorum ben zaten down sendromu olsaydı detaylı ultrason da çok net biliniyor 
(436 puan) tarafından
Yüzü normal Burun kemiği var dendi farklı genetik hastalıklar olabilir diyolar amniyosentez de belli olur diyorlar
(2,392 puan) tarafından
Amniyosentez riskli bişey değil mi nasıl yap diyorlar pes
0 oy
(585 puan) tarafından
Fetal Dna testi %99 doğru sonuç veriyor. Onu yaptırdıysanz nedn amniyosentez önerdi anlamadım. Temiz çıkmış kalbinizi karartmayin. Benim ikili ve üçlü testim temiz çıkmıştı. Detaylı ultrason da arsa kalpte parlaklık ve parmak kısalığı görmüştü. Amniyosentez önerdi ben istemedim kızım şuan 1 yaşında ve sağlıklı. Gereksiz korkutuyor doktorlar kendimi Garanti altına almak için. Fetal DNA temiz çıkmış korkmayın 
(436 puan) tarafından
Teşekkür ederim bende öyle düşünüyorum hep bebeğim sağlıklı diye düşünüyorum ama her hastaneye gittiğimde bi ton şey. Fetal dna da çıkmayan farklı genetik hastalıklar olabilir diyolar :(

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 71 göst.
0 oy
2 cevap 89 göst.
12 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Sedosss (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 88 göst.
18 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Grc136513 (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 162 göst.

378,352 soru