0 oy
254 göst.
Diğer kategorisinde (35 puan) tarafından
kızlar esimin yeğeni dört yıl önce 25 yaşında vefat etti eşim o yeğenini çok seviyordu hep diyordu birgün oğlum olsa ismini Fatih katacam diye ama abiside eltimde hiç bir zmn bizi aramaz sormaz düğünümüze dahi gelmediler oda yetmedi eltim düğün zmni bütün akrabalara demiş onlara düğününe gitmeyin oglm vefat etti onlar düğün yapıyor aradan 2 buçuk yıl geçmişti ve düğünümüz mevlutlu aşırı sade oldu yani asla müzik çalınmadi buna rağmen bir sürü şey dedi milleti kışkırttı sürekli laf söylüyor hakkimzda yani nefret ediyorum o kadından abisi desen birgün aramaz eşimi sormaz ölsek haberi olmz bnde eşime kızıyorum ne alaka yani tmm seviyor olabilirsin ama bu insanlar düğünümüze dahi gelmeyenler ne diye katacaksn oğlunun ismini ama beni dinlemiyor abim izin verse onun ismini katacam diyor yanınada başka isim katariz diyor bu yüzden tartışıyoruz biraz siz olsaydınız ne yapardınız Allah için arada kaldım eşimi çok seviyorum onu kırmak asla istemiyrm ama asla onlarin ismini katmasini istemiyrm

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kız arkadaşımın kaynı geçen sene coronadan dolayı vefat etti. Bu sene oğluna onun ismini koydu.

O öldu diye oda aynısı olacak diye birşey yok.

Kuzenimin ismi ölmus dedemin ismi. Yani kuzenim doğduktan sonra ölmedi dedem. Annem 2 yaşındayken ölmus.

Eşin istiyorsa köy bence. İsimde kötü değil fatih ismi çok güzel♥️
(35 puan) tarafından
kız yok ölmüş diye degl tabiki ölen birinin ismini katabilir bnde fatih ismini seviyorum mesele eltimin de abiisininde bize okadar kötülük yapması hiç sormamasi aynı şehirde düğüne bile gelmediler üstüne akrabalarımız arayıp gitmeyen diye baskı uyguladı ve biz düğünü nerdeyse 25 kisiyla yaptık koca salonda güya herkes gelecekti ama onların yüzünden kimse gelmedi ben buna kızıyorum yoksa katsın yegenidir derdim
tarafından
Valla sen bilirsin canim. İsim bir boncuk. Güzel olduğu sürece benim için sıkıntı olmazdı.
(35 puan) tarafından
fatih ismi nasıl peki ben Ertuğrul yada Alparslan istiyordum ama bizimki ben bulacam daha güzelini diyor:)
tarafından
Bence çok güzel. Ben isim konusunda takintiliyimdir ama fatih eskimeyen isimlerden.
İki isim koy canım sende. Birini eşin beğenmiş diğerini sen sec.
Arkadaşım yeni doğum yaptı Muhammed Fatih koydu. Bana biraz uzun geliyor ismi.
(35 puan) tarafından
evet işte bizim sulelanin bütün çocukları iki isimli benim hoşuma gitmiyor kızımda tek isimli bunu da tek istyrm bklm artık hayirlisi
-Reklam-
0 oy
(2,285 puan) tarafından
Benim eşimde bana buna benzer teklif sundu her iki hamileliginde  asla kabul etmedim neden vefat eden birinin adını yeni doğan bebeğe koyuyorlar ben çok karsiyim  Allah rahmet eylesin ama doğru bulmuyorum 
(2,285 puan) tarafından
Kendi öz ailem de bile olsa istemem şahsen
(35 puan) tarafından
valla canm anlamiyrm bu erkekleri hani ölmüş olmasında dert etmem ama sana onca kötülük yapmışlar neden halen diretiyor bide abisinin izin verecegni dahi sanmiyrm izin vermese daha çok üzüleceksin diyorum olsn katmam ozmn diyr
0 oy
(1,780 puan) tarafından
Ben istemezdim gerek yok
(35 puan) tarafından
nasıl eşimi ikna edecm bnde bilmiyorum
0 oy
(1,665 puan) tarafından
Benim oğlumun ismi dayımın ismi çok severdim kendisini iyiki de koymuşum:) ona bakarsan bütün isimler ölmüş birinin ismi olmuyor mu :))
(35 puan) tarafından
mesele ölmüş değil canm anlattıgm şeyler mesele benim için yoksa sıkıntı olmaz ölen birinin ismini katmasini yeğeninin ismini katmasinada asla bişey demem ama anne babasının bize yaptıkları çok ağrıma gidiyor ondn istemiyrm
0 oy
tarafından
Yaşayan veya ölen kimsenin ismini koyamam. Allah rahmet eylesin. 
(35 puan) tarafından
amin canm sagolasn
0 oy
(54 puan) tarafından
Herkesin kendi görüşü ama ben koyardım onlar gelmemiş olabilir senelerce dugune gitmeyen akrabalarım var oğlu öldükten sonra o psikoloji anlamamiz zor anneannem teyzem halam hatırlamam kimsenin düğününe gtmezdi dayim askerden geldikten sonra vefat etti 2 oglu vardi halamın oğlu oldu teyzem 28 yasinda oğlunu kaybetti 10 yıl evlenmedi diğer halamın oğlu oda bir düğün gibi değildi Rabbim kimseye yaşatmasın 
(35 puan) tarafından
amin canm amin gelmesede niye milleti kışkırtıyor laf söylüyor tanımam etmem kadını şeytan gbi bı kadın en çok sinirim o kadına ztn yoksa yine problem etmezdim akrabalar arasında şeytan ilan edilmiş biri yani okadar diyim sana
(54 puan) tarafından
Allah bazen bize yaşadıklarımizla ders veriyor ama bizler anlamıyoruz sen yaşadıklarından dolayi istemiyorsun haklisinda yani eşine olan saygindan sevginden koyabilirsin ben Abdullah ismini hiç sevmezdim eşim çok istedi ben Ömer dedim kayin babamin adı cokta severdim =) omer yiğit koycam derdim hep Ömer Abdullah koyacaz insallah saglikla gelsin yavrun sağlıklı uzun ömürleri olsun
(35 puan) tarafından
amin canm benim valla oyle görünüyor abisi izin verse eşimde kararını degismese ona olan sevgimden kabul ederim artık yoksa çok üzülür hep dile getirir bnde üzülürüm:)
0 oy
(749 puan) tarafından
Herkesin kendi görüşü ama ben karşıyım bu duruma. Benim babamda vefat etti hamileyim kızım olacak ama erkek olsaydı yinede koymazdım babamın adını. Bana yanlış geliyor canım 
(35 puan) tarafından
ay ne bilim ya bende hiç istemiyorum ama adamı nasıl vazgecirecm bilmiym inllh abisi izin vermez
(749 puan) tarafından
O çocuğu tek başına yapmadı sonuçta senin fikirlerini önemsemek zorunda
(35 puan) tarafından
ilk bebegimixin adını ben koydum o hiç karismadi dedi ikincisini ben katacam sen itiraz etmycksn ondn diyor ben koycm
(749 puan) tarafından
Ee o zaman durum başka canım öyle anlaştıysan bisey diyemem ama vefat eden birinin adını koymak istememende gayet normal bir durum anlayış gostermesi lazım yinede
(35 puan) tarafından
evet bencede kız bide onu geçtim eşimin çocukluğunu mahfetmis o kadın eltim yani neler yapmış adama küçükken ama yinede yeğenim değerliydi diyor napaym bnde bişey diyemiym
0 oy
(7,627 puan) tarafından
Ben koymam bu konuya sıcak bakmıyorum.
(35 puan) tarafından
aynen bnde istemiyrm bakalm ne olacak
0 oy
(2,087 puan) tarafından
Koymam. Eşimde müsade etmez  bana çok saçma geliyor. O kadar sıkıntısını ben çekiyorum. Eşim bana bıraktı seçtiğime de saygı duydu. Allah rahmet eylesin ama ben koymazdım. Hele kayınbaba vs adı hiç koymam. 
(35 puan) tarafından
kayınbabamin ismiyle benim babamın ismi aynı :) okadar çok toruna katmislar ki Mehmet ismini artık gına geldi o isimden eşimde hiç istemiyr o ismi ama fatih diye tutturmuş işte ilk bebegimizin ismini ben kattım o hiç karismadi ama ikincisini ben katacam dedi sen itiraz etmeyeceksin dedi smdide köşeye sıkıştırdı beni:))
(2,087 puan) tarafından
Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin. İçine sindiyse senin iyi sinmediyse yanına isim de düşünebilirsin
(35 puan) tarafından
iki ismede karşıyım bakalm ne olacak:)
0 oy
(3,438 puan) tarafından
Ne yalan söyleyeyim  koymazdım ben
(35 puan) tarafından
demi haksızmiyim Allah için ben düğünumde bile ne kadar ağladm kimse gelmedi diye snradan öğrendik ki o yılan kadın milleti günlerce aramış gitmeyin diye ısrar etmiş eşimle uzaktan akrabayiz ama eşimin tarafi tek annesiyle bitane abisi geldi başka da hiç ama hiç kimse gelmedi çok üzülmstk yani ben unutamiyrm bu durumu ama eşim unutmuş heralde ki böyle ısrar ediyr
(3,438 puan) tarafından
Isim konusunda tek eşin karar veremez  cnm ikinizin  kararida önemli
(35 puan) tarafından
işte birincisine ben karismicam sende ikincisine itiraz etme dedi kabul ettim bnde ama ne bilim böyle bişey yapacak:)
0 oy
(1,408 puan) tarafından

Onlar dememiş ki zaten eşin demiş koyalım onların aramaması için koymamaya engel değil benim de oğlum olacak ölmüş kaynatamın adını koyacağım, 

Bi de şunu unutma ki elti eltiye eş olmamış eşek, başından aş olmamış
(35 puan) tarafından
:) ama sonuçta onların çocuğu demi sevmediğim birilerinin kattığı ismi katmak hoşuma gitmiyor yoksa çocuğu tanımam etmem
(1,408 puan) tarafından
Sen onlar için koymuyorsun ki zaten
(35 puan) tarafından
ne bilim cnm karismiyim mi diyorsun koymak isterse koysn mu bilemedim ya hiç istemiym işte insllh abisi izin vermez olay biter
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Katmak nedemek  bazı yerlerde katmak mı deniyor  post başlıgına göre yorum yapıcam ben koyardım sevdiğim biriyse
(35 puan) tarafından
eşim seviyor ben tanımıyordum çocuğu ama ailesini gram sevmiyrm hatta nefret ediyorum annesinden
(9,247 puan) tarafından
İsim ne
(35 puan) tarafından
fatih canm ismi güzel ama ailesi bize çok kötü zmnlar yaşattığı için istemiyrm yoksa isimden dolayı degl
(9,247 puan) tarafından
İkne et eşini soğuk sekılde cocuga seslenırsı  dewamlı
(35 puan) tarafından
valla bu akşamda konuştum uzuleceksen katmayalm dedi sen üzülme dedi üzülmek degl dedim okadar kötülük yaptılar istemiym dedim tmm dedi başka güzel isim bulursak onu katariz dedi bakalm umarım tam vazgceer
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Olan olayları geç ölen birinin ismini koyma malesef isim kaderi diye bişey var
(7,768 puan) tarafından
Ay rabbim günahını affetsin koyma canım lütfen koyma
(35 puan) tarafından
amin canm eşim sanki soğudu gbi o isimden bu akşam baktım başka isimlere bakıyor :)
(7,768 puan) tarafından
Ayyy çok şükür
(35 puan) tarafından
valla ya kaç gündür dert olmstu içime bugün üzüldüğümü fark etti sonunda
(7,768 puan) tarafından
Anlamıda güzel bi isim bulun <3
0 oy
(503 puan) tarafından
Soruna göre cevap vereyim canım oğlum ölen kayınbabasmin adı şimdi yine hamileyim erkek olursa ölen babamın adını koyacağım. 

Senin meselene gelırsen beni sevmeyen kimsenin ne adını nede oğlunun adını koyarım canım. 
(35 puan) tarafından
aynen öyle hani bize okadar kötülük etmeseler eyv derdim ses etmezdim ama bizi gram sevmezler bilmezler ama kotule gelince herşeyi yaparlar niye kataym ki yani
(503 puan) tarafından
Kndi kızı oğlu koysun canım
(35 puan) tarafından
bencede :)
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Genel olarak akraba ana baba ismi koymayı da sevmiyorum sürekli o olsun bu olsun tatavası oluyor. Ölü ya da diri ben istemem şahsen 
(35 puan) tarafından
malesef ki bunu asamiyrz millet olarak

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 390 göst.
0 oy
2 cevap 89 göst.
13 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,056 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 605 göst.
20 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy