0 oy
228 göst.
Diğer kategorisinde (208 puan) tarafından
Kızlar 2 oğlum var hayırlısıyla kızım olacak 1 ay sonra küçük oğlum 11 aylık üstüne kaldım üst üste doğum yapmak kolay mı olur zor mu...? 

Kız bebek le erkek. Bebbek doğumu arasında fark var mi...??

16 Cevaplar

0 oy
(12,486 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bende fark yoktu kızım biraz iri olduğu için doğum anı biraz zor oldu o kadar 
-Reklam-
0 oy
(4,431 puan) tarafından
İki oğlun varsa kız kolay olur sanki.cunku hem üçüncü doğum bide erkek bebeklerin omuzları geniş olurmuş kıza göre öyle diyorlar daha zor olurmuş kolay doğum nasip etsin rabbim
0 oy
(7,925 puan) tarafından
Benim ilk kızdı aşırı sancılar kötüydü ve çok zor geçti ikincisi erkek daha kolay oldu ama kız erkekle alakası yok ilk dogumlar genelde zordur birde senin 3 üncü olacak daha kolay olur yani öyle diyorlar 
0 oy
(12,525 puan) tarafından
sağlıcakla gelsin bebiş 

yorumları takip edeyım benim kiz da 11aylikken hamile kaldım henüz yeni 

acaba ust uste doğum nasıl olur
0 oy
(1,626 puan) tarafından
Sancılar aynı oluyor bence. Oğlum da suni sancı çok aldım ama dogumum kolay oldu. Kızımda kendi sancım vardı çok zor doğurdum:( ama ağrı ayni .  her doğum farklı birbiriyle kiyaslamamak gerekiyor herkes e kolay doğum nasip etsin Allah sonuçta eninde sonunda doguyor:))
0 oy
(182 puan) tarafından
Benim kizlar kolaydı adet sancisinin siddetlisi gibiydi ama oglaaaannda mahvoldum çok şiddetli oldu  3 kızdan sonra tek oğlan 
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Valla kizimda hem kendi sancimi cektim sonuna kdar hemde kolay dogum yaptim ama cok yuruyordum ben hernsye oglumda ise 4 cm acikligima ragmen muayenede sancim.cok cok az vardi ve sancim yeterli degldi acilma olmadi suni verdiler  ebeminkini... gorrdum :).keske sancim.yeterli gelseydi bide hareketleri hissedilmiyordu durdu bi anda sonra sezeryan olcajti alttan muayene edip tekrardan hareket etmesini sagladilar somra bana sordular istyormusum.seserysn diye yok dedm.normal istiyorum sans verdiler ve normal dogurdm ama suni sancimi kendi sancin mi desen kendin sancin inanki bu kdar kotu olmadm.kendi sancimda ama etkilenmee bu anlttiklarmdan cnku herkesin yasatnsisi yasicag aci degeri farkli ve bana suniyi bi anda verdilr acil gelmedigi icin oyuzden zoe oldu
0 oy
(2,673 puan) tarafından
2 oğlum var. Kızımda 2 gün önce oldu. Hepsi sezeryandı aynı acıyı yaşadım :) kesik acısı ağrısı. Ama kızıma daha kavuşamadım küveze alındı solunum sorunu yüzünden inşallah en kısa zamanda kucağıma alacağım. Sizde hayırlı doğumlar yaşayın inşallah 
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Ayni soruyu gebelik bolumunde sorup linc yemistim. Oyle sey mi olur diye:) simdi senin soruyu okuyunca gayri ihtiyari güldüm. 2 oglum 1 kizim var cnm. Sancilar ayni sanci fakat 2. 3. Dogumlarda sirasiyla suresi azaldi bende. 1.de 17 saat sanci cektim. 2. De 9 saat. 3. De de 5 saat
0 oy
(5,232 puan) tarafından
Oglumun dogumu aşırı zordu sancıları 28 saat sürdü ana kızımin sancıları hafifti 2 saatte doğurdum sadece catalda zorlandim 
0 oy
(4,923 puan) tarafından
2 kızım 1 oğlum var kızlar daha zor oldular,bence kız daha zor 
0 oy
(3,342 puan) tarafından
İki oğlum iki kızım var canım kizlarimda belden girdi ağrılar oglanlarda kasiktan girdi
0 oy
tarafından
Sancı aynıydı ikisinde
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Bilmem suyum geldi doğum oldu çok sancım olmadı adet ağrısı yaşadığım için   alışkın lik vardı sanciya tek farkı doğum sancısı  arada kesiliyor nefes alıyor sun  
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Erkek bebek de sancı belden kız bebek de kasıktan olurmuş canım benim iki oğlum var belim çok ağrıdı
(6,946 puan) tarafından
O zaman bu tezi çürütelim ilk kızım oldu hiçbir şekilde kasık ağrısı yaşamadım ama belim kopacak sandım o kadar sancım vardı :)
0 oy
(48,496 puan) tarafından
kizim var sancim olmadı hic

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 39 göst.
0 oy
5 cevap 109 göst.
24 Ocak 2024 Diğer kategorisinde kucuk_pasam (675 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 154 göst.
10 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Haticehasan (7 puan) tarafından soruldu