0 oy
593 göst.
Diğer kategorisinde (0 puan) tarafından
Hanımlar eşimin ailesyile birlikte yaşıyoruz konuyu kısa kesicrm annesi rahat durmuyor benden yediğim yaptığım yemekleri falan yemiyor yapmama izin vermiyor kızkardeşi de var 50 yaşında ibadetimi yapamıyorum duş alamıyoruz annesiyle hep tartışıyoruz taşınmaya karar verdik annesi bana ve eşime çok kötü davranıyor taşınacağımizi duyunca sanki hiç bir şey yapmamış gibi oğlum yanımdan gidiyor ona hakkımı helal etmiyorum ölene kadar diyor ama aklınıza gelebilecek herşey yaptı boşanma dercesine geldik eşimle onun yüzünden eşimi doldurup doldurup üstüme saliyodu beni dovmesini hakaret etmesini istiyordu şuan hakkını helal etmiyor bu nasıl olucak yani hem huzur vermeyip hem hakkını helal etmiyor burada suçlu kim hakkını helal etmiyor dinen bunu yeri nedir 

19 Cevaplar

+1 oy
(1,371 puan) tarafından
Bir ailenin huzurunu bozana yuva yıkılmasına sebep olana da helal edilmez. O hak sadece annelerde yok bence eğer ki annelik görevini layıkıyla yerine getiriyorsa amenna ama yuvanızın bozulmasına huzurunuzun kaçmasına sebep oluyorsa asıl sizin hakkınız onu helal olmaz öbür tarafta sorulur.
(0 puan) tarafından
Gerçek ağzına sağlık boşanma eşiğine geldik iftiralar atıp muska yaptın diyor bana
(1,371 puan) tarafından
Ohaaa aynı benim başımdakiler gibi onlar da yemeğimize ilaç katarsın muska yaparsın sen diyo. Hiç bi yemeğimi yemiyor lar hiç bi iş yaptırmıyorlar sen aynı evdeymişsin o kötü
(0 puan) tarafından
Halbuki kişi kendinden bilir işi onkar öyleler bizide öyle saniyorlar
-Reklam-
0 oy
(684 puan) tarafından
Önce olsun diye uğraşırlar sonra gitsin bitsin diye ben anlamış değilim 
(0 puan) tarafından
Ya vallahi aklına gelebilecek her şey yaptı hatta eşim onu dinlemiyor diye bana oğluma muska büyü yaptın diyor
(684 puan) tarafından
Ben inanırım bilirim bir değişik versiyonunu evde yaşıyorum çünkü önce olsun diye kapından gitmezler evlenince de ayırmak için sizi kötü etmek için elinden geleni yaparlar
(0 puan) tarafından
Benimde aynı bu şekilde neler çektiğimi ben bilirim bı Allah hamileyken yemek yememe izin vermezdi zoruna giderdi
(684 puan) tarafından
Seninkiler benimkilerden de sorunluymus baciiiim
0 oy
(2,591 puan) tarafından
Etmezse etmesin Allah adildir o ayarlasın bosver kafanı bunlarla doldurma 

Ama sonra da bh günlerini unutma 
(0 puan) tarafından
Aynen öyle vallahi ben eminim rabbim kimsede hakimi bırakmasın inşallah Allah'a havale ettim
0 oy
(8,961 puan) tarafından
Dinen bilmiyorum ama kendi evini huzurunu korumaya bak sen. Ayır evini imkân varsa 
(0 puan) tarafından
Allah'ın izniyle yarın gidcez
0 oy
(2,161 puan) tarafından
Bi hoca dinlemiştim böyle kaynanaların yeri direk cehennem diyodu. Bunlar kendine dikkat etsin iyi insan olsun diyodu hoca. Bide öyle ortada geçer bi sebep yokken hak helallik vs boş onlar. Annenin hakkı var da evladın hakkı yok mu diyodu bide o hoca kimdi hiç hatırlamıyorum ama şuan. Bide sen fetva hattını ara sor için rahat etsin. Kaynananı da Allah ıslah etsin cahille uğraşmak çok zor 
(0 puan) tarafından
O kadar çok çektim ki ondan boşanma esginr geldik diyorum iftira yalan dolan kotulleme herşey var Allah'a havale ediyorum
0 oy
tarafından
Boşver böylelerin hakkımı olur, pis necis insan hayatı zehir ediyorsa, çıkın o evden en azında kurulu düzenin olur, onunla yaşadıkça daha kötü şeyler olabilir hem Allah senin icinide biliyor onun icinide vicdanen rahatsan sıkıntı yok, hakkına felan takılma. 
(0 puan) tarafından
Vicdanen çok rahatım bilmiyorum ister istemez annesi öyle diyince öyle düşündüm buda benim merhametim işte
tarafından
İnce ruhun pis insanlara acımasın acırsa o ince ruhunu incitirler..
0 oy
(593 puan) tarafından
Keşke bende senin gibi böyle aniden çıkıp gidebilsem taşınabilsem yani o kadar kötülük yapacam üstüne onun hakkını helal edip etmemesini mi düşünecem iyi anne olsa öyle davranışlarda bulunmaz o yüzden takmayın hemen kurtulun ayrı eve girince anlayacaksınız ne kadar güzel bişey olduğunu yani ben ayrı değilim ama biliyorum eşinle çocuklarinla kendi evinde yuvanda olmak çok güzel bir histir Rabbim banada ve benim gibi aynı evde yaşayanlara bir an önce evini ayırmayı nasip etsin 
(0 puan) tarafından
Amin inşallah sanada çok üzüldüm
0 oy
tarafından
Sana yemin ederim evi ayiracagimiz zaman aynı konuşmaları benim kaynana yaptı sana annelik yaptım hakkımı helal etmiyorum diye halbuki yaptigi da hiçbisey yoktu 5 aylik hamileyken evi bana temizletirlerdi yemeği bana yaptirirlardi yaptığı annelik buydu yani ama evi ayırdık eşim işyeri açtı şimdi eşimle benden iyisi yok ha söylenen sözler yapılanlar da unutulmuyo 
0 oy
(962 puan) tarafından
Dinen gelin adayının ayrı ev isteme ayrı evde yaşama hakkı vardır hatta uygun olan da budur 
0 oy
tarafından
Evinizi direk ayırın bende ev ayırdığım için herkes tarafından kötü oldum neler neler duydum bana ne dualar edildi umursamadim evimi zor bela ayırdım şimdi bile huzurum yok çünkü bırakmadılar:( sen genede evi ayır 
0 oy
(1,157 puan) tarafından
Bir söz var çok sevdiğim 

“Öyle bir mahkemeye çıkacağız ki hakimin kendisi şahit” 

Rabbimin terazisi şaşmaz hakkını Allah’a bırak yok öyle huzur kaçırıp birbirine helal olan iki kişinin yuvasını sarsmak sonra da helal etmiyorum demek 
0 oy
(1,152 puan) tarafından
Öyle keyfine göre hâkimi helal etmiyorum diye bir şey yok, sen kendinden eminsen gerisi hiç önemli değil, kaldoki Rabbim mazlumun yanındadir, anne önemli olduğu kadar, yuvada evlilikde dinimizde çok önemlidir, ayır evini sakın biran bile tereddüt etme, olurda ayırmaz oturmaya devam edersen çok pişman olursun fırsatın varken yapmadığın için...
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Hakkımı helal etmiyorum cümlesi de oyuncağa döndü olur olmadık her şeye kullanır olduk kimin kimde hakkı var Allah bilir hic takılma sen buna eşinizle iyi olun istediğinizi yapın 
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Anne olması demek bütün dünyadaki hakların onda toplandığını göstermez.. anne gerçekten iyi birisi ise cocuklaein mutluluğu için ugraşir zaten bir olmak kimse iyi için iyi birşey değil gerek yok.. çıkın yine eşin gidip gelsin ama kapınız ayrı olsun gece sabah evinde rahat et
0 oy
(3,721 puan) tarafından
Cümle içinde bence geçen  hiç bir yorumu okuma. 

Anne baba hakkı olduğu gibi evlat hakkı da vardır.

İslam kadının kocasının ailesiyle yaşamasını istememektedir. İstemeyen kadını da hadislerle desteklemektedir. Sorunsuz ev ayırsanız bile hak iddia edemez annesi. İslam buna izin vermiyor
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Dinen  de  insanlık olarak ta  başta eşin sonra anası suçlu öyle Bir annenin yanına seni niye getirdi  ve niye zulüm etti  sen hiçbir şekilde bakmak la yükümlü değilsin eşin yükümlü   hak meselesi   helal olup olmucani Allah bilir    ama ayrı eve giderseniz günah değil   hatta Sevap olur yuvayı kurtarmak için   
0 oy
(915 puan) tarafından
Rabbimin kuluna kötü davranan zulm eden zaten din iman sahibi mi etmesin boşver senin içini Allah bilir 
0 oy
tarafından
O kadının hakkı olmaz yuvanı yıkmayı göze almış peki senin ahın nolacak bosanınca onu hiç düşünmüş mü kaynanan bizde altlı üstlüydük ama aynı evin içinde gibiydik yıktı yuvamı hakkımı alsa ama asla helal etmiyorum ben oglunu cok seviyordum bosanırkene seviyordum oglu da seviyordu ama o eziyetleri de cekemezdim seviyorum diye obur dunysda hesaplaşacaz asla helal etmicem hakkımı 
0 oy
(48,704 puan) tarafından
en basta bir oturmayi kabul ettigin icin suclu sensin bak isteyince demek ki esin ayri eve cikabiliyormus hak haram etmek oyle basit degil 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 392 göst.
0 oy
34 cevap 919 göst.
+1 oy
28 cevap 631 göst.
8 Şubat 2022 Aile kategorisinde Asena.ekinci (1,015 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 381 göst.
7 Ekim 2020 Aile kategorisinde Ben geldm (1,755 puan) tarafından soruldu

380,446 soru