0 oy
451 göst.
Diğer kategorisinde (159 puan) tarafından
Merhaba hanımlar 20 yaşındayım 5 buçuk aylık bebeğim var sezaryen dogum yaptım spiral taktırmak istiyorum ama bi yandan da korkuyorum acaba acir mı Kayar mi bişey olur mu falan diye aciyor mu içinizde tel olduğunu hissediyor musunuz affedersiniz kaynanam ben elledigimde hissediyorum elime geliyor dedi tövbe yarabbim elini içten sokuyor gibi anlatıyor affedersiniz detay veriyorum kusura bakmayın mesela örnek veriyorum tuvalettesiniz oranızı kurulamaniz gerekiyor silerken hissediyor musunuz içerdeki şeyi ben takıntılı biriyim kaynanam yüzünden soruyorum zaten korkuyorum o oyle konusunca daha fena oluyorum gitmis zaten 55 yasina taa kocam doğduğunda takılmış spirali kocam 24 yaşında çıkarttıralim diyoruz yok diyo hamile kalirim nE?

zaten 3/4 sene önce menopoza girmis anlamamis hamilelik testi almış hamileyim diye tövbe tövbe ay kusura bakmayin bu derdimi de anlatmış oldum 

15 Cevaplar

0 oy
(98 puan) tarafından
Yıllardır nasıl yani enfeksiyon falan olmuştur rahmi 

Yazık ya o yaşta artık hamile kalmaz cikartirsin
(159 puan) tarafından
Kapti belki anlamadı yanı kaynanam pek bişey bilmiyor açık konuşmak gerekirse hastalansa falan gitmiyor köy yerinde zaten okuma yazma bilmiyor tarla işi diye kendi parçalıyor resmen bir gün işten kalmıyor kac kere de götürelim dedik istemedi
(98 puan) tarafından
Yazık be üzüldüm kadına
-Reklam-
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Kiz bi tanidigin rahime kaynamis spiral ameliyatla aldilar.gitsin gostersin bi
(159 puan) tarafından
Gitmiyor işte kalırmış gelde anlat
0 oy
(6,196 puan) tarafından
Kaynanamın 9 sene olmustu götürdüm doktor kıyameti kopardı yapışmış dedi enfeksiyon kapmsiti çürümüş resmen demisti
(159 puan) tarafından
Yani benimki olmuş 24 sene nasil olur bilmiyorum
(159 puan) tarafından
Nasil aldılar peki ve sizde de takılı mı acıdı mı
(1,129 puan) tarafından
Neeeee 24 sene miiiiii
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Ohhaaaa yani kız gistin cikarttirsin menopoza girdiyse 

İlk olarak acı yok takildiktan sonra unut içinde bişey olduğunu taharetlenirken eline değmez ama parmağını sokarsan eline ipi değer sadece ilişki sırasında da değmez korkma ben 1 senedir kullanıyorum hiç bir sıkıntı olmadı şükür sadece adetken ağır kaldırma kayma olursa zaten bilirsin ağrı kanama yapar 

Erken yada geç adet olabilirsin zamanla düzene girer 
(159 puan) tarafından
Yani burda biri daha yazmış spiralle ilgili bunu burda söylemem ne kadar doğru bilmiyorum o kişi görürse hakkını helal etsin eşi de prezervatifle korunmuş kadında takılı kalmış ya öyle bişey olursa +1 fobi daha geldi
0 oy
(3,343 puan) tarafından
1 .si hiç acı olmuyor kuzum 2. Si evet kayabilir 3.su hisetmessin ama şöyle bir durum var ipini uzun keserlerse eline gelebilir kaynanana gelecek olursa imkan ihtimal yok çünkü artık o spiral vücutla bütünleşmiştir ve şunu da söyleyim ben 22 yıllık evliyim hep spiralle korundum 
(3,343 puan) tarafından
Ekstra hiç bişe yapmiyirz canım
(9,968 puan) tarafından
Saol ablacim :) ya ne biliyim yinede insan korkuyo kayar mayarsa diye ben dedim yinede olmasi lazim. Bizimkilerde diyo e ne anlami var o zaman adam korunsun :D
(3,343 puan) tarafından
Yani bnce de haklılar canim ben yıllardır hiç ekstra bişey yapmadim
(3,343 puan) tarafından
Ben spiral varken rahimden ameliyat bile oldum
(9,968 puan) tarafından
Aa hadi ya cok gecmis olsun. Tamamdir cok tesekkur ederim bilgiler icin :)) esim yurtdisi caliyor gidicek 7ay yok. Gelince taktiricam insallah :)
0 oy
tarafından

Sondaki o nE yi Oğuzhan Uğur un sesiyle okudum :D bende spiral yok. Ama kaynanan yakında spiralden zehirlenşr gibi bir his var içimde 

0 oy
tarafından
Ağır birşey kaldırmadı gün usrece kaymaz bende 20 yaşındayım o kadr korkuyorfum ama çocuk düşünmediğin için gittim taktım hatta 2 kez asla ağrısı yok hafif birşey olduğunu anlıyor ama o kadr acımıyor iğne vurma gibi birşey sadece yaktıktan sonra biraz ağrı oluyor ağrı kesici aldım geçti 
0 oy
(3,462 puan) tarafından
Kaynananjn elinin rahim ağzında ne işi varmış 
(0 puan) tarafından
:)))) koptum
(3,462 puan) tarafından
☺Bende okuduğumda iğrendim ☺
0 oy
(984 puan) tarafından
Kaynanan delirmiş bacım senin. Ne kadar zararlı orda beklemesi. Spiral süresi en fazla 10 sene.

Senin soruna gelecek olursak. Acısı olmuyordu, hissetmiyordum. Sadece aşırı üşüdüğümde sızı yapıyordu o kadar. Tuvalette tabii ki hissedilmez. Kayma olasılığı var evet ama onu da el muayenesiyle anlayabiliyorsun. Onun ipi oluyor. Vajen girişinden kontrol edebilirsin. Evet kaynanan bu konuda doğru demiş. Elini sokup bakıcam. Tabii koca elini değil 2 parmakla da bakılıyor. İp eline geliyorsa kaymamış oluyor. Bence taktır inan en azından kafan rahat olur 
0 oy
(192 puan) tarafından
Kız ne alaka onun ki kaymış artık kendiliğinden çıkacak haberi yok zaten onlar en fazla on senelik ben de genç yaşta taktırıp çıkarttım hiç öyle aşırı bi ağrısı falan yok taktiktan sonra hissetmiyosun içinde bişey olduğunu ama şöyle bişey var çıkarttıktan sonra tekrar çocuk istersen önce tedavi ol çünkü illaki enfeksiyon bırakıyor ben çıkarıp hemen hamile kaldım maalesef enfeksiyon kaynaklı düşük yaptım genel de herkesin öyle oluyo
0 oy
(147 puan) tarafından
Kayınvalidem ölüyomuş onun yüzünden az kalsın rahimini almışlar gitsin bi baktırsın canım 
0 oy
(17,651 puan) tarafından
Spiral benimde var ama hiç ellemedm :D elede gelmez yani kaynanan tövbe tövbe kendinimi parmaklamıöş :D
0 oy
(479 puan) tarafından
Korkacak bişey yok canım ben doğumdan iki ay sonra taktırdım hiçbir acısı ağrısı yok anlık saniyede takıyorlar zaten takıldıktan sonra âdet ağrısı çekiyorsun iki gün o kadar eline gelme muhabbeti de internette spiralin ipi elinize gelebilir yazıyor ama ben daha bu zamana kadar hani yıkarken kurularken hissetmedim zaten incecik bı ip değiyorsam da hissetmiyor olabilirim kaynanan seni biraz korkutmuş gibi geldi bana hiçbir şey yok korkmani gerektirecek 
0 oy
tarafından
İyidir 55 yaşında hamile.kalma ihtimali yok menopoza girmiştir zaten k neyin derdini yasiyor 
0 oy
(7,606 puan) tarafından
Neeeeeee 24 senedir spiral mi takılı ben mi yanlış okudum 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 74 göst.
12 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Elifzi. (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 174 göst.
9 Kasım 2022 Aile kategorisinde Esma elif (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 160 göst.
1 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ymckrm (364 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 74 göst.

378,336 soru

11,324,124 cevap

34,775 kullanıcı

...