0 oy
783 göst.
Aile kategorisinde (274 puan) tarafından
Ailelerden bir halt yok bize iki taraftanda eşimin işi iyi ama ben bile çalışsam hiç bir şekilde ev alamıyoruz kredi taksitleri minimum 20 bin nasıl alıyo millet bu evi sadece bi arabamız var oda lüks de değil normal bir araba hayır banka 1 milyon luk eve kredi de vermiyo nasıl ev sahibi olucam ben kiralar 7-8 bin civarı burdan ev sahibim çıkarsa beni böyle tutarlar ödücem. Sanki bundan 5 yıl öncesine ev alabilme hayali kurabiliyordum şuan mümkün değil imkansız abi bunları sıfır desteksiz alabilen yok demi :(

41 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Ev araba alırken krediye başvurmak iyi değil zaten kredi haram 
(2,023 puan) tarafından
Orası öyle. Ama normal şartlarda kirada otururken %200-300 oranında zam yapmak haram değil mi? Kimse istemez faize bulaşmak. Ama günümüz şartları mecbur bırakıyor. Allah affetsin istemeyerek de olsa bulaştık. Ev araba için değil ama borç için faize girdik.
tarafından
Her koyun kendi bacağından asılır onuda ev sahibi düşünsün
(212 puan) tarafından
Şu dönemde geçinemiyor insanlar mecburen kredi ye başvuruyor
-Reklam-
+1 oy
(8,322 puan) tarafından
Evet 2 snne önce evimi 150 bine aldım şuan 1.500000 veriyorlar biz vermiyoruz satarsam bu fiyata böyle bir ev bulamam çok zor canım
0 oy
tarafından
Bız 5 sene once ılk evlendıgımızde esımın aılesının destegıyle almıstık kucuk bir ofıs, dugun altınlarıyla da arabamızı yukseltmıstık, suan arabamızı dahi yukseltemıyoruz ne yazık kı ev almayı bırak 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Altımızda orta değer de arabamız var birde eşimin ailesinde parası gelse kendimize göre alcaz ama nerde vermiyor serefsizler hiçbiriyle konuşmuyorum şuan o evleri alanlar geçmişte evini alip simdi satıp güzel yerden alıyor kredi cekip ama kredi işine bulaşmak istemiyorum 
0 oy
(13,869 puan) tarafından
Biz evler bu kadar pahali degilken aldik. Şimdi bişeyler almak imkansiz hale geldi. 
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Yok canım nerde maddi durumumuz iyi ama gel gör ki Antep'te 2+1 bir ev  bi 1 milyon 750 bin en normal i kayinimla ortagiz birimiz eve geçsin birimiz kiraya diyor uz ama çok zor nasıl olacak bilmiyorum alamıyoruz herhalde seçimden sonra 1 milyon 5 milyon olacak hangi eve bakmaya gitsek seçimden sonra diyorlar 
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Biz pandemiden önce almıştık o zman bu kadar pahalı değildi evler 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Aynı biz :) kirada.oturuyoz ev satıldı eylüle.kadqr zamanımız var bakalım nolcak. Sadece esim çalışıyor. Ben de.calissam bugün mümkün değil. Birikmiş desen yok çünkü kasandigin ile.anca.cocuk ev mutfak geçiniyor. Bakalım hayırlısı hakkimizda
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Bizde öyleyiz evi geçtik araba bile alamıyoruz hayal olarak kalacak gibi görünüyor çalışayım bari araba alalım diyorum bulunduğum yere yakın kreş yok oğlumu arabayla bırakıp almak zorundayız ama araba yok ki çocuğu götürüp gelelim çok zor herşey artık 
0 oy
(3,700 puan) tarafından
Evler öyle pahalı ki! Kış ortasında baktığım ev 5 milyondu şimdi 15 milyon. Neymiş deprem olmuş! Sebebe bak çay demle.

Annem pazardan bebek kıyafeti almış, adam 100tl demiş pazarlık filan 80 tlye almış, merak ettim trendyoldan baktım fiyatına aynısı abartmıyorum 160 tl. O kıyafetin gelişi 40 50 TL'dir. Piyasayı insanlar mahvetti...
0 oy
(9,007 puan) tarafından
Bu konuyu dün gece konuştuk eşimle millet 15bin krediyi nasıl ödüyor tek kişi çalışıp benim de aklim almıyor eşim ek iş de yapıyor ama yok yani bix asla ödeyemeyiz çok mu harcama yapıyoruz diyorum ama bakınca lüks bişeyimkzde yok anlamıyorum bende 
0 oy
(732 puan) tarafından
Evet alan var ama çok zenginler
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Eşimin ailesinin arsası var kendı memleketinde orayı mütahite verip kayınvalidemlere 3 daire düşüyor birini bize verecekler bizde orayı satıp  suan bulunduğumuz şehirden alıcaz başka türlü mümkün değil ev almamız ama daha arsa duruyor mütahite verilmedi seçimden sonra bakıcak çaresini kayınbaba
0 oy
(10,042 puan) tarafından
Alamaz canim. Biz aldik ama 3sim gemide calisiyor
0 oy
(829 puan) tarafından
Haziran ayında bir yil olacak düğün altınlarım ve ailemin desteği ile ev aldık ama hala borcumuz bitmedi eşim kaza geçirdi çalışamıyor şuan perişan durumdayız. Şimdi olsa asla alamazdik
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Canım arabayı sattık yeni araba alacaz tam alıyorduk adam parayı yükseltti yine arayış içindeyiz sürekli araba fiyatları yükseliyor evlerde öyle 
0 oy
(72 puan) tarafından
Kimsenin desteği olmadan ev sahibi olan ben :)) Rabbime bin şükür faize bulaşmak istemedim rabbim de bulastirmadi eminevime gittik eşimle benim adıma başvuru yaptık çekiliş çıktı çok şükür hemde ilk cekiliste çıktı o kadar mutlu oldum ki bu sene borcum bitiyor çok şükür 1400 TL ödüyorum her ay :)) borc bitince biraz birikim yapıp tekrar baş vuru yapacağım büyük ev almak için rabbim herkese gönlüne göre versin ❤️ eşim fabrika işçisi asgari ücret li bu arada 
(22 puan) tarafından
Emin evim güvenilir mi kaç sne once aldın evi
(72 puan) tarafından
Emin evim devlete bağlı bir kurum yani kaçak Göcek işler yapmiyor kandırmaca yok Türkiye ninn her yerinden ev alabilirsiniz 2018 de aldık bu sene bitiyor borcumuz
(22 puan) tarafından
Çekiliş ne kdr sürüyor yani senelerce bekleniyor mu ve peşinat ne kdr
(72 puan) tarafından
Eda hanım taksitler sizin başvuru yaptığınız para miktarına göre değişiyor bir sürü kampanyaları oluyor etrafiniz da eminevimden ev alan varsa onun ismi veya o kişi ile giderseniz daha çok yardımcı oluyorlar geçen aylarda kaynım ve arkadaşımi yazdırdım onlarda çok memnun kaldılar ikisinin de aldığı kampanya farklı kendi seçimin ne ise o şekilde ilerliyor ödeme zamanı sen ev buluyorsun onların eksperi gidip bakıyor ev hacizli mi borcu derdi vsr mi alınabilir mi bakıyorlar ona göre sana alabilirsin diyolar beraber banka ve nüfusa gidip ödeme işlemleri yapılıyor
(72 puan) tarafından
Seda yazacaktım eda olmuş :)
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Çgh de bununla ilgili bi skeç vardı 2 uzman doktor bi ev alamıyoruz filan diyodu ha evi alanda araptı skeç bu kadar 
0 oy
tarafından
Durumun bu hale geleceğini bilseydik herkes alırdı evini arabasını 
0 oy
tarafından
Bir buçuk yıl önce aldık sıfır desteksiz düğün takılarıni peşinat yaptık ama onlarıda eşimle biz yapmıştık zaten ama şuan biraz daha zor en azından bir 300 400 bin peşinar  gerekiyor oda kıyıdan köşeden alabilmek için evi 

İlgili sorular

0 oy
56 cevap 1,260 göst.
6 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 327 göst.
+1 oy
12 cevap 381 göst.
8 Şubat 2023 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,300 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 218 göst.
25 Haziran 2021 Tatil-Seyehat kategorisinde Elif&hanim (5,492 puan) tarafından soruldu

380,037 soru

11,376,071 cevap

34,862 kullanıcı

...