0 oy
668 göst.
Diğer kategorisinde (1,937 puan) tarafından
Kızlar bugün hastaneye gittim ultrason sırası bekliyorum ondan sonra bayağı kalabalıktı herkes çocuklarını falan getirmiş iki bayan konuşuyorlardı böyle kadın diyor ki bu çocuğunu gösteriyor çocuk da büyükmüş 8 yaşında istemedim.Ben ilk çocuğumu tedavi ile oldum  böyle çok istedim dünya kadar tedaviler falan oldum Sonra doğum yaptım emziriyordum sonra baktım çocuğum yemiyor içmiyor sütümü almak istemiyor şüphelendim gittim test yaptım hamileyim.Dünyam başıma yıkıldı ağladım çocuğu aldıracağım istemiyorum kapalı da bir kadın eşim dedi ki işte günah biz ilkini tedaviler ile yaptık diye bırakmadı diğer bayan dedi yani ne zaman oldu bak diyor bu çocuk işte onu  istemedim böyle çocuğun yüzüne baka baka bunu söylemek ya bilemiyorum bak olur olmaz ister istemez yani planlı olmuş plansız olmuş bu onların meselesi ama çocuğa üzüldüm hatta  söyledim de sizin hayatınız elbette ama onu çocuğa yansıtmazsanız  istenmeyen olduğunu bilmese daha iyi olmaz mı dedi ya ne olacak çocukları fanusta mı yetiştirelim öyle söyleyince daha uzatmadım peki siz bilirsiniz dedim bıraktım sizce ben mi çok duygusalım Yoksa bir çocuk istenmeyen olduğunu anne babasını onu istemediğini bilmesi doğru bir şey mi

15 Cevaplar

+1 oy
(2,926 puan) tarafından
Çocuğun yanında böyle diyen anneye 

Gelişi güzel

Tuvalet terliği ile ağzına çarpasım geliyor

Elimde değil istem dışı dövesim geliyor

Yazık zavallı çocuk

Bari yüzüne deme yanında deme 

Dengesiz çok

Hangisi ile mücadele ederiz 
(1,937 puan) tarafından
Kesinlikle öyle söyledim birde cam fanusta mı büyütelim dedi
(2,926 puan) tarafından
Yok küçült cebinde taşı deseydin
Tamam fanusta büyütmesin
Ama bu çocuğa yanlış olmuş
Aklından neler geçmiş onun
(1,937 puan) tarafından
Valla bilmiyorum canım çocuğa üzüldüm
(2,926 puan) tarafından
Evet tabikide üzülecek durum
-Reklam-
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Kadın da haklı annesi babası sevgi gostermemis öyle görmüş normal geliyor ona 
(1,937 puan) tarafından
Sence çocuğa bunu yansıtmak normal mi yani çocuğun yüzüne 8 yaşındaki bir çocuğa ben seni istemedim hatta aldıracaktım babam bırakmadı demek
(1,763 puan) tarafından
İnsan anne babasını secemiyor bana göre normal değil ama öyle alışmışlar malesef
(1,937 puan) tarafından
Evet maalesef anne babasını seçemiyor ama biz evlatlarımızı seçebiliyoruz kadınıda yadırgamıyorum hani istememiş olabilir yani sonuçta diğer çocuğunu büyütüp yapmak istemiş olabilir şimdi hayalleri vardı bilemeyeceğim ama bunun üstünden 8 yıl geçmesine rağmen çocuğa yansıtmanın  şahsım adına yanlış olduğunu düşündüm  uyarma gereği duydum
(1,763 puan) tarafından
Çocuk bile umursamıyordur inanki
(1,937 puan) tarafından
Yok ya öyle deme çocuğu görmen lazımdı Bir bakışı vardı �çim gitti düşünsene istenmiyorsun ailen her gittiği yerde seni istemediğini söylüyor
0 oy
(1,010 puan) tarafından
Sizin düşünceniz ve tepikiniz normal ilerde istenmeyen olarak hem kendini özguvensiz hisseder hemde kardeşinin ne istekle yapıldığını bildiği için ona kin duyar bende maddi olarak hazır değildim şuan yaşım da 19 ama iyiki vermiş bana Allah'ım onu bereketiyle gelir ki haberi aldığımdan bu yana kadar ummadığım yerden güzel eşyalar vs. Geldi 

Birde o kadar uğraşmış ilk bebek için Allah nasip etmiş ikinciyi de tedavisiz nasip etmiş şükür edeceğine istememek ve aldima düşüncesi hele ki anneden ne büyük günah 
(1,937 puan) tarafından
Aynen öyle canım gerçekten hani bayağı uğraşmış yani söylediğini anlattığına göre gitmediği doktor kalmamış tamam mı plansız olabilir istememiş olabilir bunu yadırgamıyorum ama bunu çocuğa yansıtmamak gerektiğini düşünüyorum bunu yaşadın ve bitti üstünden 8 yıl geçmiş yani bunu çocuğa yansıtıp psikolojisini bozmaya dediğin gibi kardeş sevgisine sebep olmaya özgüvensiz bir evlat yetiştirmeye çünkü anne babası tarafından İstenmeyen evlatsın
(1,010 puan) tarafından
Ne diyeyim ki yazık işler tersine dönünce o çocuk büyüyünce onlar yaşlanınca istenmeyen anne baba olunca çocukta suç bulmasın kimse insan yaşattığıni yaşamadan ölmez
(1,937 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
tarafından
Ay çocuğun yuzune berabet istenmeyen demek onda ne büyük etkiler bırakır ya
(1,937 puan) tarafından
Aynen yazık çocuğa
0 oy
(2,160 puan) tarafından
Bence anne baba olmaya kesinlikle ehliyet getirilmeli. İstememiş pişman olmuş bilmem ne. Korunsaydın o zaman ya. Nefret ediyorum böyle insanlardan. Geleceğin mutsuz nesillerini elleriyle yetiştiriyorlar. Anne baba sevgisi görmeyen biri hayatta sevgi ne demek nerden bilecek. Annem babam sevmemiş kim sevecek diyecek. Özgüvensiz mutsuz çocuklar ilerde hem sorun yaşıyor hem sorun yaşatıyor. Çok az bir kısmı kendini geliştirip doğru yolda ilerleyebiliyor. Herkes anne baba olmak zorunda değil. Evlenmesinler ya. Ceremesini bu çocuklar çekiyor. Çok üzülüyorum yemin ederim. Hak etmiyor hiçbir çocuk. Dünyanın en masum şeyleri onlar. Onlara yön verecek şekillendirecek kişiler biz evebeynleriz. O çocuğa da çok üzüldüm. Kalbi nasıl da kırılmıştır yavrunun. Allah hak edene evlat versin. Pişmanlık yaşayıp sağda solda konuşanlara da ayrı bir gıcığım. 
(1,937 puan) tarafından
Gerçekten son kelimesine kadar haklısın
(2,160 puan) tarafından
:( olmak istemezdim. Bu dünya çocuklara hayvanlara ağır geliyor ve bazı kadınlara..
(1,937 puan) tarafından
Malaesef öyle
0 oy
tarafından
Yooo çok haklısınnnnn
(1,937 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(48,880 puan) tarafından
beni de istememisler ☺️☺️☺️
(1,937 puan) tarafından
Gerçekten mi
(48,880 puan) tarafından
abimle aramda 14 ay var 5 aylikken abim annem bana hamile kalmis pes pese olunca istememisler sonuc 36 yasindayim☺️
(1,937 puan) tarafından
Peki sana yansıtıldı mı bu şekilde
(48,880 puan) tarafından
yok evlenene kadar abimle esitttim. yuzume sakayla karışık bir iki kez buyukken dendi
(1,937 puan) tarafından
Anladım canım sevindim adına
0 oy
(8,381 puan) tarafından
Çok üzücü bir durum ve travmatik maalesef. Annemin 4.yasayan çocuğu olarak rahmine düştüğümde kahrolmus. Yüksekten atlamış gugumler kaldırmış bakmış dusmuyorum tam çatala yatmış aldiracakken kalkmış kaçmış. Bunu ben küçükken her ortamda şükür katilligim olmadı diye gerinerek anlatırdı. İlk başlarda bu durum bana kötü gozukmese de artık en ufak birşeyde nasılsa istenmiyormusum anam babam istememiş kim sevsin beni diyorum en ufak zorlukta aldiraydin da kurtulaydim diyorum

O yavruya bende çok üzüldüm bilinçsiz bir annenin evladı olduğu icin
(1,937 puan) tarafından
Senin adına çok üzüldüm canım
(8,381 puan) tarafından
Yapıcak bısey yok bu gercekle yasamak zorundayım yara ala ala
(1,937 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım
0 oy
(7,121 puan) tarafından
(1,937 puan) tarafından
Soru gizlenmiş ne oldu ki
(7,121 puan) tarafından
4 haftalık hamileymiş nasıl sonlandırırik diye sormuştu
(1,937 puan) tarafından
Allah ıslah eylesin
0 oy
(2,761 puan) tarafından
O çocuk yarın bir hiç olarak yetişince suçu kendinde aramaz ama. Hiçbir şey beceremeyen, bir halta yaramayan bir çocuk büyütüyor. 
(1,937 puan) tarafından
Malaesef öyle umarım olmaz
0 oy
(1,552 puan) tarafından
İster istemez kırılır tabi çocuk.. Ben de üçüncü çocuğum, beni de istememiş annem.. Hem ekonomik şartlar nedeniyle hem de eş ve eş ailesi durumlarından falan.. Bana hep, sana hamile kaldığımdan haberim bile yoktu, fark edince madem oldu bari kız olsa demiştim der.. Yani beni istemiyormuş ama oldu madem kız olsun diye dua etmiş.. Annemin şartlarını düşündüğümüzde annem haklı istememekte ama bana öyle dediği zaman da kırılıyorum tabi bi ufak
(1,937 puan) tarafından
Kim olsa kırılır
(1,552 puan) tarafından
Aynen öyle yani, çocuğun yüzüne söylememek lazım.. Olmuş artık çocuk, ne istiyon gitsin atsın mı kendini bir yerden.. Yüzüne söylemek kırıcı, bir de o alınmaz kırılmaz demek daha kırıcı.. Onda kalp yok mu, duygu yok mu, niye kırılmaz
0 oy
(15,380 puan) tarafından
Çocuk için çok üzüldüm. Ben de öyle sözler duyduğum zaman o çocuklar adına çok üzülüyorum. Eminim o çocuklar anne karnında bile istenmedigini hissediyorlardir. Bı de dünyaya geldiğinde annesi suratına baka.baka istemedim demesi çok üzücü. 
(1,937 puan) tarafından
Evet çok üzücü
0 oy
tarafından
O çocuk büyüyünce biraz daha annesinden soğuyacak ve istemeyecek bunun bı örneğini görmustum bı akrabamizda yazık günah o çocuğa üzüldüm 
(1,937 puan) tarafından
Yazık aynen
0 oy
(684 puan) tarafından
Yarın öbür gün de o çocuktan sevgi saygı beklerler 
(1,937 puan) tarafından
Öyle maalesef
0 oy
(1,288 puan) tarafından
Çocuğamı yanayım, böyle şuursuzların yetiştirdiği çocuklarla çocuklarımın aynı dünyayı paylaşacağınamı yanayım bilemedim
(1,937 puan) tarafından
Malaesef öyle

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 580 göst.
20 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 293 göst.
7 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Evaa (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 390 göst.
30 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Ebruliiiiii (280 puan) tarafından soruldu