0 oy
168 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,250 puan) tarafından
Kizlar buzluğa nasıl yaprak sarıp koyuyorsunuz içini pisiripmi sariyosunuz birde kuru fasulye sebze yemeği nohut gibi buzluğa atan varmı nasıl olur doğumda yanımda gene kimse olmaz tek kalırım yapıp atsam nasıl olur 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben bi tencere sarma sarınca bazen ayarı kaçırıyorum bir tencereye kalan sarmaları doldurup ağzını kapatıyorum buzluğa atıyorum lazım olunca hazırca çıkarıp pişiriyorum 
-Reklam-
0 oy
(1,279 puan) tarafından

Pişmemiş olarak annem sardikca bana da veriyor ben de buzluğuma atıyorum. Fasulye ve nohutu fazlaca haslayip atıyorum. Patlıcan uygun fiyatli iken bolca al yemeklik doğra biraz tuz, biraz yağ ile harmanla yağlı kağıt serdigin tepsiye dök  ara ara karistir biraz pissin sonra soğumaya birak paketle dolaba koy. Yemek yaparken kolaylık oluyor. Köfte atabilirsin. Biber, soğan, maydanoz, dereotu yemeklik dograyabilirsin. Hatta biber kızartmalıkta olur. İç yapıp atabilirsin, biber kabak, patlıcan vs alıp doldurabilirsin. Kıyma kuşbaşı kavur kavur at, tavuk porsiyonla at.. börek ,poğaça, kek kurabiyeyi saymıyorum bile..

Doğum ne zaman Allah nasip ederse..?
(1,250 puan) tarafından
Eylül de doğacak İnşaAllah vakit var daha ama bunun derdine düştüm şimdiden
(1,279 puan) tarafından
Hiç korkma valla ben yazdan da bir şeyler koyabilir misin diye dedim, konserve domates koy, erik koy emzirme dönemi için taze fasulye, bezelye severseniz bamya, közlenmis ve kızartmalık kapya koyabilirsin.  Ben doğum öncesi istifledim difrizim var dondurucum ayrı yok yetmedi yaptıklarımın bir kısmını anneme yollamistım. Arakandikca aldım, canım istedi aldım :)
0 oy
tarafından
Yaprakların iç harcı çiğ ya da pişmiş farketmiyor ama çiğden atınca buz tadı gelmiyor çıkarıp pişirmiyorum. Diğerlerini de pişirip dolaba atıyorum biri geldiğinde filan çıkarıp soğanlayıp yemek yapıyorum. 
0 oy
(5,679 puan) tarafından
Sarıp çiğken atıyorum buzluğa. Pişireceğim zaman çıkarıp pişiriyorum mis gibi oluyo taze yapılmış gibi
0 oy
(119,086 puan) tarafından
kiz harcin ici pismezki 
(1,250 puan) tarafından
Bı komşum pişirip sariyomus bende pişirmem kavurur yaparım da ondan kafam karıştı
(119,086 puan) tarafından
biz direk cigden yapiyoz
0 oy
tarafından
Ben uçlarını kopartıp üst üste diliyorum sonra kaynayan sıcak suda hasliyorum biraz sonra süzülerek bırakıp soğuduktan sonra buzdalabi poşetlerini koyup dondurucuya atiyorum
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Sarmalari pişmiş atiyorum. Ben icindeki pirincler kirilmiyor.

Kurubaklagilide pisirip soguyunca direk kaba koyup atiyorum buzluga. 

Bulgur pilavi da atmistim tadi bozulmamisti.
0 oy
(48,490 puan) tarafından
sarıp cigden koyuyorum nogut fasulye yesil mercimek.haslayip koyuyorum 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 93 göst.
23 Aralık 2023 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,278 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 87 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,404 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 257 göst.
19 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Istanbullu 34 (5,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 160 göst.
10 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Asel Liya'm ♡♡ (704 puan) tarafından soruldu

378,095 soru

11,316,772 cevap

34,761 kullanıcı

...