0 oy
417 göst.
Aile kategorisinde (1,070 puan) tarafından
Kızlar kızım 13 aylık.  Gece şu ara sık uyanıyor ve doğdundan beri emzikle ayağımda salliyorm. Bazen 2. Çocuğu yapaym diyorm yaşım 29. Kilo var onu vermem lazm öncelikle ikinci çocuk için. Eşim çoğu zaman gece çalışıyor 1 gece evde oluyor gündüz de hep evde . Gece ikiside ağlasa ben hangisine yetiscem diyorm. Kızım kendi başına uyusa belki o kadar sorun olmaz ama. 1 çocukta zorlanıyorum hareketli bi kızım var iki çocukla hayatm nasl olur bilmiyorum. Siz nasl yapiyosunz iki üç çocukla.

29 Cevaplar

+1 oy
(1,135 puan) tarafından
İkinci çocuğu düşünmek için daha erken degil mi zaten canım? 
-Reklam-
0 oy
(7,358 puan) tarafından
15 aylık Benimkide ben cesaret edip yapamam çocuk hayat zor herşey palı
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Sakın haaa 5 yasini doldursun sonra 2. Cocuk olsun. Inan öyle disaridan göründüğü gibi değil 
(601 puan) tarafından
Yaşı gidiyor 3 yaşını doldurduğunda kızı çalışmalara başlasın bence
(600 puan) tarafından
Aynennnn çok çok katılıyorum hayatım bitti 6 ayda oğlum 3 ay sonra 4 yaşına girecek çok zorlaniyorum
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Benim de cesaretim yok. Ben 36 yaşındayım. Oğlum 2 yaşında. Bu gidişle yapamicam galiba. Bazen aklım esiyor ama otur oturduğun yerde diyom kendime. Ay bilmiyorum ya...
(7,879 puan) tarafından
Batılıyım :) gelir gelmez hamile kaldım doğurdum kızım 6 aylıkken kondom yırtılması sonucu kaza ile hamile kaldım :)
(601 puan) tarafından
Doğulu kadin derken onlarin cocok cocuklari varya.Son cocuklari 35-40 yaş arasinda doğuran çok.O anlamda.
tarafından
Işte o anlamda :DD Yanlış anlaşılmasın :))
(4,651 puan) tarafından
Bende batiliyim:) vallahi kızlar.dogu batı bakmaz bence birçok.etken var. Beden yapısı.irsilik doğup büyüdüğü çevre cevresel faktörler.  Buyurkenki beslenme.aliskanligi vs.liste uzar.gider. Arkadaş.var kız 25 29 arası çocuğu olmuyor.dua ediyoruz hep. Ben 32 de hamile.kaldım 33 de.dogurdum.istedigim ayda da kaldım hamile. Çok şükür.cok rahat Bi hamilelik geçirdim. Bugün gunduz tekrar.konustum eşimle. Şu sıralar önümüzü pek göremiyoruz. Maddi ve manevi açıdan. Rabbım ne derse o olur. Allah herkese sağlık versin. 30 da.40 da.dogurursun sağ salim.
tarafından
Taktiri ilahi
0 oy
(967 puan) tarafından
Canım ikinci çocuktan önce senin en büyük sorunun cocuğu ayakta sallaman ben ilk başta gittim ayakta salladım 2.ye hamile kaldım karnım büyüdükçe sallayamadim bile dedim bu çocuk niye tek başına uyuyamasin ki 1 2 hafta uğraştım 11 aylık şuan rutin koydum kendime sabah 9 da kalkıyor öğlen 2 gibi yatıyor 4 de kalkıyor sonra gece 10 da yatırıyorum elimde biberon emzirmiyorum da karnı doyunca biberonu bırakıyor o kalktikca ben yatırıyorum pışpış yapıyorum yada elimi karnına koyuyorum ilk gün 1 1 buçuk saat uğraştım ama sonunda uyudu her geçen gün süre azaldı şimdi karnını doyurdugu gibi poposunu dönüp uyuyor bu 1 2 haftada hem uyku düzeni verdim hem gece emzirmeyi bıraktık hemde gündüz emmeyi azaltmistim o da azaldı sayılır sadece sabahleyin 9 dan erken kalkarsa biraz emziriyorum o kadar gece 1 kere kalkıyor biberon teklif ediyorum almıyorsa tok diyorum uyumasi icin yanında aynı şekilde destekçi oluyorum eğer biberonu teklif ettiğimde almaz ise 1 kere daha sabaha karşı kalkıyor yemek için eğer alırsa 9 a kadar yemek işi olmuyor belki sana da fikir olur diye cesaretlenirsin diye yazdım 1 2 hafta cefa sonrası sefa 11 aylık bebek alistiysa seninki haydi haydi alışır 
0 oy
(1,089 puan) tarafından
Yaşında ne var ki. Ayrıca kızın çok küçük. Bı çocukla böyleyken 2. Çocukla 2 kat böyle olacaksın. Valla 2. Çocuk düşüncesi kafasından geçen annelere aşırı saygı duyuyorum. Benim kızım 2.5 yaşında hala zorlanıyorum bazı yerlerde. Hala bana bağımlı. İşi gücü robot gibi yapıyorum yani. Biraz büyüsün bence çocuğun. Daha cisi var emiyorsa meme bırakması var. Daha dünyayı yeni kesfediyor merak zamanları başlıyor. Valla acele etme derim. Yaşın geçiyor diye çocuk yapsan n'olacak ki sen yiprandiktan sonra 
0 oy
(258 puan) tarafından
Maddi durumum elverirse kızım sütten kesilince bende istiyorum
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Valla inanki cok zorr heleilk zamalar  uykszlktan gebercektim kiizm.mizmiz kisianc oldi huyu bozuldi gitti herseye agliyor 19 ylk kizim oglum 2 bucuk aylk yapma 2 ciyi en azindan buyutene kadar varr disarda oldugu gibi degl
0 oy
(98 puan) tarafından
Acele etme balım ben yaptım zorlanıyorum dışarı dai çıkamıyorum bekle yavrum çocuğun 3 yaşında olsun 
0 oy
(1,050 puan) tarafından
2. Çocuk için erken 

13 aylık bebeğin varken 2. Duşunmen 

Mantkli değil 
0 oy
(831 puan) tarafından
Kendimi cevabıni kendin vermissn zaten canım ben 3 yıl sonra Yeni istedim hicte yapamazdik hala WC konusundaki asıırı Zorluk yaşıyorum boş gebelik geçirdim yoksa hala istiyorum oğlum 3 yasında artık kendi uyuyor ara ara Kendi oynuyor ama yemek yedrmek tuvalete derdi btmiyo 
0 oy
(6,946 puan) tarafından
İlk önce kızının tuvalet eğitimini ve uyku sorununu halletmelisin ondan sonra düşünebilirsin ben öyle yaptım çok zorlanmıyorum.
0 oy
(12,525 puan) tarafından
1 yaşında kızım hep dedım olsun hemen olsun  aha da oldu 9 haftalık hamileyım doğsun bklm görecem dünya kaç bucak jsdgjkjfc
0 oy
(2,397 puan) tarafından
Daha bekle bence. Ben ilkini 27de ikinciyi 20 gun once 32 yasimda dogurdum :) ilki buyuk oldugu icin kendi isini kendi yapabiliyor. Gece uyuyor o yuzden zorlanmadim. En azindan aralarinda bi 4 yas olmali bence. Acele etme.
0 oy
(12,771 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
1. Çocuğun daha doğrusu bebeğin büyümesini bekleyerek. ben 33 yaşındayım 1.5 yaşında oğlum var ama dahaa bebek emiyor ve bana bağımlı ikinci bir çocuk daha zamanı  ar diyorum
0 oy
(601 puan) tarafından
Kızın daha küçük.Bende 31 yaşındayım çocuğum 2 yaşında bir iki yıl sonra düşünüyorum ikincisini az biraz daha büyüsün.Hem kızın ileride çok iyi ablalık yapar kız başka:) sana yardımcı olur
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Şuan 32 aylık kızım spiral var çıkaracam diyorum valla gün geçtikçe rendavu yu iptal ediyorum cesaret edemiyorum eşimde ikincinin zamanı geldi diyip duruyor ama çok yoğun 12 saat çalışıyor fazla ilgilenemiyor şuan kızıyla bide bebek olsa ikisi birden valla çok kararsızım bende 
0 oy
(147 puan) tarafından
Bian kendimi okudum sandım bende bi düşünüyorum sonra nasıl başedebilirim diyorum eşim çok istiyo  ama işte kızım memeye çok düşkün emzik emmiyo onu nasıl keserim uyku düzeni çok zor geliyo bana ya
0 oy
tarafından

İyi cesaret ediyorsunuz 2.ci çocuğa valla helal olsun ben o lafı duydummu isteyen kendi yapar diyorum susuyolar:D

0 oy
(7,229 puan) tarafından
Kızım 3 yaşında asla düşünmüyorum daha 

İlgili sorular

0 oy
73 cevap 1,078 göst.
28 Ekim 2021 Aile kategorisinde Gencanne12 (1,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 262 göst.
30 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Tutku01 (91 puan) tarafından soruldu
+1 oy
25 cevap 686 göst.