0 oy
441 göst.
önce Diğer kategorisinde (190 puan) tarafından
Kizlar artık bıktım bir gün iyiysek 5gun kötüyüz ne yaoacagimi şaşırdım ben:( eşim çok sorumsuz umursamaz bu hali beni soğuttu artık kendinden.. ilk gebeligimde hic destek olmadi ama çok şükür sıkıntısız geçti kendi kendime bakabiliyodurm zaten şimdi ikinciye hamileyim 14haftalik gebeyim bebegimin esi asagida bu sabah ikinci kez kanamam geldi korktum hastaneye gidelim dedim yat uyu dedi bana bisey olmaz dedi gözüme uyku girmedi uyuyamadım kendisi hemen saniyesinde uyudu ablamlar götürdü hastaneye çok şükür bebeğim iyiydi bol istirahat et dinlen uzanma eğilme iş güç yapma dedi geldim eve eşime söyledim bisey yok dedim sana dedi 5 karış suratla bende zaten bisey olmasın hiç degilse içim rahat etti rahat uyuyabilirim en azından dedim hiç bisey demedi işe gidecekti tisortlerim yikanmadimi ne giycem tişört yok dedi bu halimde bile bana surat yaptı hiç anlayışlı değil yatmam gerektiğini biliyor ama her yattığımda gözüne batıyorum abartiyosun diyor sürekli doktorun ağzından duydu bizzat ama bana resmen psikolojik şiddet uyguluyo çok yoruldum Bi tane de 3bucuk yaşında kızım var sadece bu Bi örnek Bi çok sorumsuzluğu var ona asla cektirmedim onu istiyorum bunu istiyorum demedim 5kurusu belki 3 belki 5kere geçti 5yilin içinde her işten geldiğinde telefonu aliyo geçiyor köşesine yatana kadar orda ilgi sevgi saygı sıfır bunaldım ben bosanicam diyorum cesaret edemiyorum ne yaparım nasıl yaparım çocuklarıma mi bakicam ev mi gecindiricem cesaretim yok :( anlatmak çok şey varda satırlara sığmaz ama ona sorsalar en kötüsü de benim Allaha havale ettim sadece.. ne yapacağım kizlar Bi akıl verin sonumuz olduğunu düşünmüyorum ama hep benim çabamla devam ediyor evlilik yoruldum çok yoruldum :( ne olur bu yazımı okuyan bana dua etsin parasında pulun değilim evimde huzurum olsun yüzüm gülsün bebeğimi sağlıkla kucağıma alayım yeter birde 3buxuk yaşında evladım var Allahim karşısına iyi insanlar çıkartsın daha ne ister ki Bi anne:( kusura bakmayın uzun oldu hakkınızı helal edin ❤

13 Cevaplar

+2 oy
önce (333 puan) tarafından
Ah canım madem biliyorsun karakterini 2. Çocuk niye niyeee ??
önce (190 puan) tarafından
En başından beri böyleydi aslında kendim biraz da istedim kızıma Bi kardeş olsun dedim hem belki biseyler de değişir yoluna girer dedim çocuk bereketiyle gelir derler ya ne bileyim :(
-Reklam-
+1 oy
önce (3,722 puan) tarafından
Ya bu kadar soğuk kötü bir evlilikte cinsellik yaşayıp nasıl çocuk yapılıyor anlamıyorum kötü art niyetli sormuyorum yanlış anlama beni ama bu kadar birbirinizi düşünmezken nasıl birlikte oluyorsunuz belli ki o sizi düşünmuyor umursamıyor sevmiyor sizde onu 
Ben düşünüyorum hep düşünen ben oldum zaten sigarası bitse ailemden destek aldım sigara verdim benzini bitse ailemden istedim verdim kendime almam etmem elime 5tl geçse cebine koyarım ama o asla düşünmüyor bunu anladım sürekli çalışıyorum çalışıyorum diyip duruyo herkes calisiyo her baba her adam her koca calisiyo sanki calisiyo da bana napiyo kira fatura benzin sigara eve ekmek süt içecek tamam kendime en son ne zaman bisey aldım hatırlamıyorum giydiklerim sıkmaya başladı bile karnım çabuk büyüdü.. ikinciyi biraz da ben istedim kardeşi olsun istedim cunki yarın öbür gün bize bisey olsa Bi kanı canı olsun birbirlerine sahip çıksınlar dedim :(
+1 oy
önce (1,453 puan) tarafından
Akıllarda tek bir soru,adamın ne mal olduğunu bildiğin halde neden ikinci bir çocuk 
Bi kardeşi olsun istedim zaten oda istedi ve baştan da konuştum bana destek olacaksan yapalım dedim kabul etti olurum dedi isteyerek yaptık ama daha doğmadan yavrum şuanda Bi destegini göremedim
0 oy
önce (10,768 puan) tarafından
İkinci kaza mı peki bacı ? Allah yardım etsin zor yani böyle inşallah üç olmaz da yükün artmaz ne diyeyim 
En başından beri böyleydi aslında kendim biraz da istedim kızıma Bi kardeş olsun dedim hem belki biseyler de değişir yoluna girer dedim çocuk bereketiyle gelir derler ya ne bileyim ama asla 3cuyu yapmam sadece Bi kardeşi olmasını istedim :(
önce (10,768 puan) tarafından
İşte hata burada. Çalışmayınca yaradan bereketi nereden verecek bacı. Kardeşi olsun olayı da doğru değil çocuk zaten huzurlu ortamda büyümüyor şimdi bir de kardeş ile iki katı sorumluluk sana binecek. Çocuk kurtarmaz evliliği
Bana bu hayatta ablamlar ailem çok destek oldu yarın öbür gün annem babam ölüp gitse Allah korusun da kardeşlerim iyiki varlar birbirimize sahip çıkarız hep bende düşündüm zaten eşimde istiyodu o istemedi kendim bilerek yapmadım önce o istedi dedim destek olacaksan yardımcı olacaksan yapalım olicam dedi her seferinde ama gördük daha doğmadan surat yaptı yatmam gözüne battı
0 oy
önce (343 puan) tarafından
Şimdi biz ne desek yapacakmısin, bak güzelim.o evde yaşayan sensin biz bilemeyiz ..ama şuan bide takma kafana karşındakine yazık ahh isteyen varda o bebek den olmuyor 
önce tarafından düzenlendi
Çocuktan dolayı bisey yapamıyorum kala kalıyorum öyle şuan hiç olmasaydı çocuğum kesin bosanirdim ama 1tane oldu bikere ve ikincisinide ben de istedim kardeşi olsun birbirlerine kol kanat gelsinler dedim
önce (343 puan) tarafından
Offf Rabbım yardımcın olsunn üzülme dua et
Allah razı olsun canım dua ediyorum hep bakalım herseyin hayırlısı:(
0 oy
önce (9 puan) tarafından
Canım ben 12 yıllık evliyim 10  yaşında oğlum var esim senin anlattığın gibi ilgisiz sorumsuz telefon elinden düşmeyen biriydi ben hep ikinciyi istedim hazır değilim dedi istemedi bende asla yapmadım bende istedim çocuğumun kardeşi olsun tek kalmasın cevreden hep baskı yaptılar yap diye kocam istemeden yapmiycam dedim ben korunuyordum.bide düşün ama kocam değişti ilgi alaka süper dedim tamam bu olmuş yapayım şu aj ikinciye hamileyim 8 haftalık illa üst üste yapınca kıymetli olmuyo 20 yaşında da yapsan ikinciyi kardeş mi kardeş uygun zamanı seçmek lazım bebide bu arada yaşı buyyk biri olgun davranmış sanma daha 30 yaşındayım 
Canım senin eşin istememiş ama benimki istedi bende senin gibi o istemeden asla yapmam dedim cunki ilk kızımda olduğu gibi sen istedin diyip kenara cekilecek diye ondan bekledim istiyorum diyene kadar ses etmedim en son söyledi dedim bana destek olacaksan yapalım olicam dedi ama daha doğmadan belli etti kendini :( bende 25yasindayim eşim 33yasinda
önce (9 puan) tarafından
Benimki istiyor 4 senedir  ben yapmadım guvenemedim her an ben bosancam diye geziyodum yeni dedim bu adam olmuş öyle yaptim
Ben biraz mantıksız hareket ettim :( dediğin gibi kızım da belki biraz daha buyuseydi 8.9 yaşlarına gelseydi en azından yeniden Bi hamilelik kıymete binerdi küçük Bi bebek geliyo diye
0 oy
önce (4,694 puan) tarafından
Hamile olmasan ver çocuğu okula çalış derdim. Ama ne diyeyim şimdi. Allah yardımcın olsun
Allah razı olsun canim sağol bakicam artık dua ediyorum hep inşallah değişir
0 oy
önce (422 puan) tarafından
Ah be kardeşim, el insanı olsa , hamile kadını o halde bırakmaz, hastaneye götürür. Sen böyle bir adamı bile isteye niye ikinci kez baba yapıyorsun ki. Şimdi boşansan ne yapacaksın ? Aile evine gidip, çocukların maddi manevi yükünü ailene bırakacaksın. Eşinin almadığı sorumluluğu, ailene yükleyeceksin. Lütfen yanlış anlama , ben sana gerçekleri söylüyorum. Eminim farkındasın ki o yüzden cesaretin yok.

Benim sana vereceğim tavsiye, eğer ki boşanmaya cesaret edemezsen yani evliliğine devam edersen, mutlaka kenara para atmaya çalış gizli saklı. Çocuğun biraz büyüdüğünde ( o zamana kadar epey zaman var) bir şeyler düzelmez ise ve boşanmaya karar verirsen, kenarda paran olması gerekir. 
Evet çok haklısın ailem hep destekcim oldu çok şükür bu zor zamanlarımda da yanımdalar yuvamız yıkmami istemiyorlar ama öyle Bi durumda başımın üstünde yerin var diyor annem ama senin de dediğin gibi ne kadar öyle bile olsa ben rahat edemicem bide ailem çok şey yaptı benim yuvam için Bi kez daha yük olmak hiç istemiyorum ama böyle de ne yaparım bilmiyorum eşim para da bırakmaz ki eve bana para vermez yani bende hiç istemedim ama lazım bile desem beraber alırız der bekle der bide parasını da sayıyor kenara da atamıyorum anca bozuk paralar oluyor demir onları aldım haberin olsun diyorum damlaya damlaya göl olur Bi bozuk biriktiriyorum kıyıda köşede altınım da yok hiç biseyim yok zaten ailem borç harç yaptı dugunumu eşyalarımı aldılar felan takılar da borçlara gitti hatta yetmedi bile kimsemiz gelmedi altın takanim bile olmadı doğru düzgün babam annem teyzem gorumcem sadece bu kadar kaynanam da çeyrek taktı zoruma giden o kadar çok şey var ki :(
Ah ah. Çok üzüldüm ya. Çocukların ihtiyaçlarını tam olarak karşılıyor mu peki ?  Çok üzüldüm gerçekten of.
Hangi şehirdesin acaba?
Yani ailem olmasa yetismicek diyebilirim parası felan olunca eksiklerden bahsediyorum tamam ama önce Bi arabay yaptırmam lazım diyor sigarasını benzini vs benim Bi masrafım yok ona zwurekli düzenli 9olarak her ay yaptığımız Bi alışveriş yok çok nadir kızıma biseyler alırım karşımdaki için henüz zaten daha hiç bisey yapmadım ya ailem iyiki varlar ben bisey ısıtırım yeterki borç harç annem duzune duzune dizerne istersem ama ben sadece bu düzende yoruldum artık ailem değil de ben onlara bisey yapayım istiyorum onlar da çok iyi değiller cunki ama elimden bisey gelmiyo
İstanbuldayım canim
0 oy
önce (39 puan) tarafından
Ailen arkanda duracaksa sana ve çocuklarına sahip çıkacaksa durma git derim eğer önünde bi engel yoksa cezalandırmak istiyorsanız annenlere git bi kaç gün kal sende dinlenmiş olursun rabbim yardımcın olsun
Annemler 2kat üstümde oturuyorlar gitsemde gelir ailem arkamda ama bosanmamdan yana degil yine de yuvanı dağıtma diyor :(
önce (39 puan) tarafından
Bi insan kızının mutlu olmadığını bile bile evliliğini devam ettir dememeli gerçekten seni düşünüyorsa bizimkilerde aynı kafada ama çok şükür eşimle allahtan sorunum yok rabbim yardımcın olsun allahım sabırlar versin
0 oy
önce (494 puan) tarafından
2. Çocuk kısmından sonra okumadım kusura bakma madem böyle insanla geçinemiyorsun ne diye çocuk yaptın otur şimdi kahrını çek o adamın . Kim ne derse de desin bu yorumuma akıl var mantık var kendini değerli kıl kendini düşürme bu kadar 
0 oy
önce (2,952 puan) tarafından
Böyle bir adam düzelir diye ikinciye hamile kalırsan böyle olur tabi ....

Diğer çocuk büyümüş ne güzel alır boşanır din kreşe verir çalışır mis gibi gecinirdin cocugunla 

İş işten geçmiş artık da olan çocuklara oluyor işte 
0 oy
önce (1,809 puan) tarafından
Valla ikinciye hamileyim kocanın sorunsuzlugundan sonrasını okumadım..kendinize güveniniz varsa çocuk yapsın kadınlar 
0 oy
önce (13,845 puan) tarafından
İşte bu yüzden sorunlu evliliğe çocuk yapılmaz diyoruz. Bir tane olsa daha kolay olurdu işin inşallah sağlıkla alırsın kucağına biraz daha sabreder düzelmezse yoluna bakarsın Rabbim yardımcın olsun 

İlgili sorular

+1 oy
25 cevap 731 göst.
1 Ocak 2024 Aile kategorisinde Ciciko (196 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 398 göst.
0 oy
5 cevap 1,025 göst.
12 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 666 göst.
13 Temmuz 2022 Aile kategorisinde C1989 (1 puan) tarafından soruldu