0 oy
168 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,020 puan) tarafından
Kizlar gunaydin.

Yemege misafirim var sorum şu 

Once corba sonra ana yemegi mi getiriyosunuz yoksa hepsini bir mi koyuyosunuz git gel olmasin diye.

7 Cevaplar

0 oy
(7,740 puan) tarafından

Git gel yapıyorum birini yerken diğeri soğur soğuk yemek asla yemem ;)

(1,020 puan) tarafından
Dogru ben bi onceki misafirimde oyle yaptim da annem bendeydi zorlanmadim simdi tekim bakalim nasil yapcam
(119,069 puan) tarafından
lan bende soguk yemek seviyom ☺️
(7,740 puan) tarafından
Hadi oradan ağzının tadı yok senin :))
-Reklam-
0 oy
(984 puan) tarafından
Valla ben sofrada düzen severim git gel yaparım ama sofrada kalabalık olsun istemem. Önce çorbayı sonra ara yemeği en son ana yemeği yanına yaptıysam salatayı cacığı veya başka şeyleri getiririm.

Meze gibi bir şey yaptıysam da ortaya koyarım 
(1,020 puan) tarafından
Meze ortada zaten ama git gel yapcam sanirim bende :)
(1,541 puan) tarafından
Salata ortaya koymuyor musun
(984 puan) tarafından
Koyuyorum
0 oy
(3,304 puan) tarafından
Hepsini  bir koyuyorum  cnm
(7,740 puan) tarafından
Dün eşimle tartıştık neymiş kızın adını Umay koyacakmış tam belki güzel isim ama eşimin adına uygun diye koydurmak istemrdim:) ayrıca 22 haftalığım daha cinsiyet belli değil neyi tartışıyor benle ismi görünce aklıma geldi yine <3
(3,304 puan) tarafından
Gerçek adım bahar umay kızıma bu ismi koymayı  düşündüm  kaynanam begenmedi
(3,304 puan) tarafından
Uğraşamam  ayrı ayrı yemek getireyim zaten ilk çorbalarını içip  sonra diğer yemeklere geçiyorlar
(7,740 puan) tarafından
A aaa bu bir işaret mi benim adımda bahar :)
(3,304 puan) tarafından
Ne guzel
0 oy
(1,279 puan) tarafından

Porsiyonluk olan salata meze tarzı şeyleri masada bırakırım yemek takımlarını da masada birakir çorba kasesini doldururum bittikçe alttaki ile alıp yemeği koyar kaseyi kirliye atarım :)  ama bu sadece başkalarına has değil 2 kişiyiz+ 1 bal oğul ve ben hep aynıyım :)

(1,020 puan) tarafından
Biz esimleyken yapmam asla ne varsa koyarim :)) ama misafir gelince bende oyle yapiyodum da bugun az kisiyiz o yuzden dedim hepsini mi koysam
(1,279 puan) tarafından
Kız eşimle iken yine özenirim, ne kadar çok bulaşık o kadar iyi makinem dolmuyor yoksa :)
 Ama benim annem de babannemde  aynısını yapar :) çorba kasesi ile sadece yemek tabağını koyarlar, ana yemek yapılan yemeğe göre konur ya da konmaz.

Benim takıntım olabilir bilemem ben bir yemegin bulasıgi diğerine bulaşmasın diye bir dilim ekmekle sünnetleyen insanım :D
Yemek yemek benim için bir sanat ❤️
0 oy
(9,936 puan) tarafından

Corbalari kaselere koyar tepsiyle getiririm. Sonra bitenin tabagini alir ne yiycekse mutfakta koyarim kendim hicbirsey yiyemem genelde :D

(1,020 puan) tarafından
Dogrusu o galiba ilk kez gelen misafirler icin usulu neyse onu yapayim bende :)
(9,936 puan) tarafından
Aynen canim bizbize olunca mesela annem kaynanam masaya koyariz tencereleri herkes istedigini alir ama misafire yapmiyorum. Icecekleride konsolumun ustune koyuyorum isteyen ne isterse aliyo
0 oy
(912 puan) tarafından
Hepsini bir defada koyarım 
0 oy
(4,217 puan) tarafından
Valla ben hepsinj bir koyuyurum beraberce yeniyor

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 660 göst.
26 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Linkin (14,951 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 217 göst.