0 oy
660 göst.
Diğer kategorisinde (15,183 puan) tarafından
Çorba servisini önden yapıp çorbalar bitince ana  yemekle pilav mi koyarsınız yoksa corbayla birlikte ana yemek pilavı da tabaklara koyup corbayla birlikte yanyana mi koyarsınız?

Hepsini masaya koyup sofraya oturmak iyi olurdu. Çünkü servis bitmiyor bir türlü. Ben hiç bişey yiyemiyorum. Misafirden zevk almıyorum. Ama hepsini masaya koyup da otursam bu sefer de soğuyor yemekler. Siz nasıl yapıyorsunuz

42 Cevaplar

+2 oy
(2,501 puan) tarafından
Yer sofrasında oturduğumuz için hepsi yanyana olur kim neyi yemek isterse ☺️
tarafından
Bizimde öyle :)
(15,183 puan) tarafından
Biz de kalabalık olunca mecbur masada yeniyo bi de kadın erkek başka odalarda oturuldu mu helak oluyorum :)) bı oraya bı oraya derken
(558 puan) tarafından
Aynen öyle
-Reklam-
0 oy
tarafından

Hepsini sofraya koyuyorum Allah ne verdiyse :D

(15,183 puan) tarafından
Ben de öyle deneyecem bı dahakine
0 oy
tarafından
Çorbayı potla yanıma alıyorm önden veriyorm. Çorba kasesinin altına ana yemek tabakları koyuyorum. Kaseyi kaldirinca herkes ortadan ana yemeği tabağına alır ne kadar isterse. Hepsi oratada olur 
(15,183 puan) tarafından
Ana yemekleri ortaya koyuyorsunuz yani. Genelde fırın yemeği olduğu için ortaya koymuyorum ben bı de sogumasin diye. Bakalım belki ben de yaparım öyle
tarafından
Ben koyuyorm canım ama soğumadi hiç daha
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Misafir varsa karın doyurmaya bakamıyorsun zaten sıra sıra geliyo he annem falan olur biz bize koysanda olur gelene bagli
(15,183 puan) tarafından
Biz bizeyken değil de başka misafirler geldiği zmaan . Dediğin gibi karın doymuyo zaten o zaman
(4,430 puan) tarafından
Yani yapacak birşey yok bacım:)
0 oy
(426 puan) tarafından
Ne yaptıysam hepsini katıyorum valla o kadar uğraşmıyorum :D
(15,183 puan) tarafından
Ben de öyle deneyeceğim bu sefer
0 oy
tarafından
Yemekleri yanima koyuyorum çorba ilk sonrada servis tabagina cesitleri koyup iki kerede hallediyorum yemegimide gayet iyi yiyom 
(15,183 puan) tarafından
Ben de o şekilde yapıyorum. Ama 10.kisi ve üzeri oldu mu çok yetisilmiyo zor oluyor
tarafından
Yani 10kisiden kaci kadin sa biride yardim eder en azindan sen birini bolerken oda oburunu boler bizdeki misafirlik boyledir
(15,183 puan) tarafından
Doğru diyon ama çoğu zaman yardım eden de olmuyo :)
0 oy
(119,280 puan) tarafından
daha gelenim.olmadi ☺
(15,183 puan) tarafından
İnşallah olur:))
0 oy
(4,957 puan) tarafından
Yer sofrası kuruyorum tencereler yanıma alıyorum bitenin tabağına diğer yemegi koyarım çok kolay oluyor
(15,183 puan) tarafından
Ben bı de sogumasin diye fırında tutuyorum yemeği bazen ondan da zor oluyor
(4,957 puan) tarafından
Ben sofraya getirmeden bir ısıtırım tamamdir yani
0 oy
(48,657 puan) tarafından
Sirayla yapıyorum pek misafirde gelmez zaten ☺️
(15,183 puan) tarafından
Bize sık sık gelir artık hepsini masaya koyup deneyecegim
(48,657 puan) tarafından
Bana senede bir kere geliyo ☺️ aradada cok nadir kayinvalimler gelir. Onun harici halam geliyo sık sık.ama o misafir degil kalkip koyuyoruz ne yiyeceksek
0 oy
(971 puan) tarafından
Hepsini ortaya koyuyorum 
(15,183 puan) tarafından
Ben de öyle deneyeyim bi
(48,657 puan) tarafından
Ortaya nasıl koyuyosun tabakla mi
(971 puan) tarafından
Evet herkes istediğini yiyor yani tek tek servis etmiyorum
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Ayni anda hepsini koyuyorum kaynanam annemler gelince yer sofrası kuruyom ne hazirladiysam aynı anda koyar yeriz kimse olmayınca tek kendimize mutfakta masaya hazirliyorum
(15,183 puan) tarafından
Aynen kendi ailem olunca yerde yeriz. Onlar sorun değil
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Senin gibi yapıyorum ama hepsini yanıma alırım yemeklerin bazen oturduğum yerden koyarım bazen eşim koyar pek sorun yaşamıyorum ben misafir işini çok severim yeterki hizmet edeyim memnun kalsınlar derdinde oluyorum yemesem de olur ☺️
(15,183 puan) tarafından
Ben de severim misafiri. Bı de bebişim rahat verse çok daha iyi oluyo:)
(4,061 puan) tarafından
He vallahi aynen öyle içimi okudun resmen ☺️☺️☺️
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Maalesef sırayla . Şöyle çorba ilk koyarım eşim sağolsun daha herkesin tabağını masaya yerleştirmeden bitirir. Sonra ona pilav ve ana yemek diğerlerine de sırayla. Ortada da sarması mantısı salatası bı kaç çeşit meze olur. Onları ben yemeği getirene kadar yerler. Tabi bu arada bn corbami dahi bitiremem. 
(15,183 puan) tarafından
Aynen herkes yemeğini yer arkasına yaşlanır daha ben corbami yiyememis olurum  bu sefer de beni izlerler:)))
(1,297 puan) tarafından
Off offf sorma. Bı de sabahtan beri temizlik yemek masa kur çocukla uğraş derken yemek yiyememis oluyor insan. İki lokma yiyemiyorum. Bnm eşim çok iştahlı bazen diyorum sen misafirden daha çok yoruyorsun beni. Az bekle herkesle beraber işte yok. Saniyede kasenin dibi gelmiş bana uzatıyor tabaklarini
(15,183 puan) tarafından
Ahahahaha:D
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Biri gelince masada yiyoz canim hepsini koyarim masaya oyle yerik 
(15,183 puan) tarafından
Öyle deniycem bu sefer
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Biz yer sofrasında yiyoruz ne yaptıysam ortaya koyuyorum isteyen istediğinden yiyor
(15,183 puan) tarafından
Kalabalık olunca mecbur masada yeniyo yere sigamiyoruz. Ama bu sefer ben de herşeyi masaya koycam
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla biz dogulularda hepsi sofraya konur bence daha iyi otur kalk otur kalk ev sahibine eziyet gibi bide bazen gelen kişi çorba içmek istemez yada sevmediği yicek olabilir yani diğer servisi beklemek zorunda gibi sevmiyom öyle şeyleri :) 
(15,183 puan) tarafından
Doğru diyon ya
0 oy
(599 puan) tarafından
Anam babam usulü tek çorbaları herkese katarım kalabalığa göre aralara ana yemek salata yogurt isteyen seviş verim ki genelde isteyen olmaz öyle herşey ortada yeriz yer sofrası tabi
0 oy
tarafından
Çorba koymuyorum
0 oy
tarafından
Ne bukduksa koyuyoz canım :))
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Hepsini katıyorum kim ne yerse CNM ne urasacan tek tek

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 170 göst.
24 Mayıs 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Ecenin annesiii (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 854 göst.
11 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 326 göst.
10 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Dilaray1404 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 688 göst.

379,454 soru

11,359,267 cevap

34,836 kullanıcı

...