0 oy
420 göst.
Diğer kategorisinde (290 puan) tarafından
Kızlar bebeğim sık uyanan ve sık emen bir bebek. Doyduğunu kesinlikle bilmiyor ve göğsü çektiğimde çok ağlıyor sakinleştirmek çok zor illa emince susuyor. 2 haftada küvezde kalmıştı hastanedeki hemşireler bile dedi. Emme refleksi çok güçlü bir bebeğiniz var sürekli emmek isteyecek. Her seferinde verin sütünüzü yeterli gelmezse mamada takviye edersiniz dediler. 

Dedikleri gibide oldu.... 

Mama takviye etmeye başladık çünkü süt yetmiyor sık emdiği için. 

Kaynanam dönüp dönüp mamaya alıştırmasanız iyiydi. Anne sütü gibi varmı deyip duruyor. Anne yetmiyor mecbur 1. 2 öğün veriyorum sık emiyor süt oluşmuyor diyom. Hep aynı şeyi söylüyor mamaya alışmasa iyiydi de iyiydi. Hep bu cümleyi kuruyor ya. Anne yetmiyor diyorum. Ben ister miyim mama vermek diyorum. 

Ylne aynı cevabı veriyor kanser Olcam ya. 

Kim ister çocuğuna mama vermek. Açmı kalsın. Mecbur veriyorum ya. Zor bir bebeğim var ayakta sallama ile uyuyor. Napim uyumayınca havaya mı fırlataym çocuğumu. mecbur sallayacam uyutucam.zor bebeği olanlar bilir. Sallama dışında hayatta uyumuyor. Ben meraklı mıyım ayağımda sallamaya sanki.... 

Dönüyor dönüyor sallamaya alışmış, yok mamaya alışmış. Ya sabır çekiyorum. Bi insana daha başka nasıl anlatılır ne cevap vereyim ben daha delircem artık ya????? 

26 Cevaplar

0 oy
(444 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum annemde aynını hatta daha beterdii kovdum kurtuldum. 
-Reklam-
0 oy
(315 puan) tarafından
Duymamazliktan gel canım ben öyle yaptım 
0 oy
(896 puan) tarafından
Benim kaynanamda tam tersi sütün yetmiyor mama ver deyip duruyor emzirmem lazım sütüm kesilir diyorum kesilsin mama yer karnı doysun yeter diyor her agladiginda aç mama ver diyor bende çıldırmak üzereyim 
0 oy
(48,821 puan) tarafından
korkma senden parasini istemeyiz derdim sakayla karışık 
0 oy
(247 puan) tarafından
Sert dilden anlarlar benm kizim biraz kepce kulakli kaynanmda kizim dogdu dogali koca kulakli kime cekti bizde de yok aman koca kulakli kizim vs vs dedi sabir sabir sabir dedim en son yine dedi patladim ben kepce kulakliyim bna cekmis hep istedim kepce kulakli bi cocugum olsun cok sempatik duruyor rabbimde verdi bana bana da cekmis cok mutluyum dedim gorumcelerimin yaninda biraz yuksek sesle tabi sonrada esimi aradim annen her zmnki gibi dedi bende bole bole dedim eger bidaha derse daha sert uyaririm senin yaninda der ve sen ses etmessen yanimizda kim olursa olsun karismam dedim allahdan bidaha demedi o kadar bi kepceligimizde yok olsada insan torunuyla alay edermi buyuyunce arkadaslari yada cevresi dese uzulecek bide babannesi bole derse o cocugun pskolojisi ne olacakti 
0 oy
tarafından
Her şeye eleştirileri var. Bende hiç mama vermedim beni de eleştiriyorlar merak etme. Memnun olmayan hiçbir türlü olmuyor ki. Sallamaya alıştırma dedi bana gurbette yaşıyorum tek başıma bakiyorum eşim de çalışıyor.  tatilde geldik yanlarına bebeğim basladi ağlamaya verdim eline bilerek sustursun bakalım nasıl becerecek diye kesinlikle emzik verme diye laf sokup duran kadın emzik varsa getir emsin, getir yastığı ayaklarımda salliyim diyor ben de hani alıştırma bunlara diyordun noldu dedim susmuyor baksana diyo. Şaka gibiler ama asla komik değiller 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 812 göst.
27 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 487 göst.
21 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mirac07 (256 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 301 göst.
28 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,700 soru

11,426,959 cevap