0 oy
418 göst.
Diğer kategorisinde (290 puan) tarafından
Kızlar bebeğim sık uyanan ve sık emen bir bebek. Doyduğunu kesinlikle bilmiyor ve göğsü çektiğimde çok ağlıyor sakinleştirmek çok zor illa emince susuyor. 2 haftada küvezde kalmıştı hastanedeki hemşireler bile dedi. Emme refleksi çok güçlü bir bebeğiniz var sürekli emmek isteyecek. Her seferinde verin sütünüzü yeterli gelmezse mamada takviye edersiniz dediler. 

Dedikleri gibide oldu.... 

Mama takviye etmeye başladık çünkü süt yetmiyor sık emdiği için. 

Kaynanam dönüp dönüp mamaya alıştırmasanız iyiydi. Anne sütü gibi varmı deyip duruyor. Anne yetmiyor mecbur 1. 2 öğün veriyorum sık emiyor süt oluşmuyor diyom. Hep aynı şeyi söylüyor mamaya alışmasa iyiydi de iyiydi. Hep bu cümleyi kuruyor ya. Anne yetmiyor diyorum. Ben ister miyim mama vermek diyorum. 

Ylne aynı cevabı veriyor kanser Olcam ya. 

Kim ister çocuğuna mama vermek. Açmı kalsın. Mecbur veriyorum ya. Zor bir bebeğim var ayakta sallama ile uyuyor. Napim uyumayınca havaya mı fırlataym çocuğumu. mecbur sallayacam uyutucam.zor bebeği olanlar bilir. Sallama dışında hayatta uyumuyor. Ben meraklı mıyım ayağımda sallamaya sanki.... 

Dönüyor dönüyor sallamaya alışmış, yok mamaya alışmış. Ya sabır çekiyorum. Bi insana daha başka nasıl anlatılır ne cevap vereyim ben daha delircem artık ya????? 

26 Cevaplar

0 oy
(7,300 puan) tarafından
Ne cevap verirsen ver anlamazlarrr kıt çünkü bnmkide ha işte mama yiyor hasta ondan oluyir diyip durur he ana der geçerim ben takma tamam de geç deliye he dememk sevapmis 
(7,300 puan) tarafından
Aynen öyle ballı sütüm ❤️❤️❤️
(392 puan) tarafından
Ballı sutun olayım iç beni fatommm☺️❤️
(7,300 puan) tarafından
Huuuuupppp diye çekeyim seni:D hahahab
(392 puan) tarafından
Ahahaha ulan bu gece Bi rüya gördüm varya hala etkisindeyim sjjs
(7,300 puan) tarafından
Ne gördün :D jsjsj
-Reklam-
0 oy
tarafından
Doğru söylüyor ama alıştı işte de tripli tripli. Öyle olunca susuyor benimki. 
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Benim bebegim dogudu dogali asla emmedi hep mama aldi herkezden ayni lafi duymakdan bikmistim hiiiic de umursamadim mamayla buyumuyo mu buyuyo tabiki anne sutunun yerini tutmaz cahol degiliz biliyoruz bizde ama yapcak baska bisi varmi yok 

Sallamadan uyyumaz bizimki de aman sallamaya alistirma aman kucaga alistirma hic umursamadim

Kendime neden eziyet vereyim ki nasil biliyorsam ya da cocuk nasil istiyorsa oyle buyutuyorum etrafi dinlicek olursam kafayi yerimm
(290 puan) tarafından
Ay nasıl sinir bozucu ya. Kim ister çocuğuna mama vermek. Emmeyedebilirdi. Çok doğal bir durum . Bu çocuk illaki beslenecek. Yıldım artık durmadan aynı şeyleri söyleyip duruyor. Çocuk kussa mamadan olıyor, ağlasa mama gaz yapıyor ah yavrum kıyamam. Anne sütü içince kusmuyomu gaz olmuyor mu. Her bahane mamaya çıkıyor ya
(1,521 puan) tarafından
Bazi zihniyetler mama yi zehir olarak görüyor ne yazık ki o yüzden  sen annesin çocuğun için en iyisine sen karar verirsin yardım alman tek bilgili kisi doktorun olsun canım  saglikla sihhatle büyüt insallah
0 oy
(8,331 puan) tarafından
Cevap verme sende kuzum baktı cevap alamıyor söylenmeyi de bırakır belki 
0 oy
(1,926 puan) tarafından
Benim eşimin annesi de aynı. Sıkıntı var kafada eminim buna. Bi dediğini on kere deme özelliği var. Baktım olacak gibi değil karşında geri.zekalı mı var on kere aynı şeyi söylüyorsun anladık heralde dedim. Oymuş. Baya yapmadı. Arada kafa gidiyor gene anladık diyorum sert şekilde susuyor. 
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Anlmazlarr anlmazlarr  bi kndilerini biliyi
(1,248 puan) tarafından
Bosverr takmaa
0 oy
(163 puan) tarafından
Ne olmuş mama alıyorsa senin yine kaynananmis benim kayinbabam diyodu birgun gerçekten açtım ağzımı yumdum gözümü benim sütüm yetmiyor aranızda yeten varsa emzirsin dedim kalkıp odaya gittim giderken yüzlerine bile bakmadım sessizce kalkıp defoldular o günden sonra ağızlarını acamadilar. Bebeğim 5 ay beni emdi mama da aldı sonra gün geçtikçe sütüm arttı baktım mama almadan da doyuyor yavaş yavaş azaltıp mamayi bıraktım 2 yaşına kadar dolu dolu emdi. Bende başlarda kibar kibar cevap veriyordum anne sütünün 1 damlası bile sifaymis napayim inşallah ilerde mamayı bırakırım filan baktım kibarlıktan anlamıyorlar patladım o günden sonra çenelerini kapattilar sanki kendileri mükemmel çocuk yetistirmisler hiç eksikleri hataları olmamış gibi
0 oy
(8,948 puan) tarafından
Haklısın de geç duyma. Laf anlatamazsin o kafaya. Kendini yorarsın sadece 
0 oy
(868 puan) tarafından
Benimkide sütüm göğsümden akardı sağıp dolaba koyardım öyle çoktu bunu bile bile mama ver derdi. Kaynanalar böyle takma kafana
0 oy
(15,232 puan) tarafından
Anlatamazsin. Azcik carlaman lazım. Benim annem de aynı kaynanan gibidir. Bı dediğini yüz kez der. İnsanı canından bezdirir
0 oy
(12,659 puan) tarafından
mamanin ne zararı varmiş? tövbe ya ne akılsız insanlar var 
0 oy
(7,041 puan) tarafından
Bunun tek çözümü var kavga çıkarmak önce eşinle bi güzel kavga et baktın ise yarimiyo kimseden lafını çekme kaynanana şöyle şunu söyleyip durma ya de bende böyle olsun istemedim çok biliyosan kendin doğur nasıl istiyosan öyle büyüt de seni en iyi ben anlarım ben sezeryan doğum yaptım sütüm gelmedi ilk çocuk sarılık oldu doktor mamaya başla sütun gelmeye başlamış sonra kesersin dedi çocuk 1 haftalık oldu kes dediler kaynanam diyo sen ver ver iyi kilo alsın mama güzel kilo yapiyo sütle iyi almaz çocuk ilk ay aşısına gittik 3 dk emiyo dedim mamayı kes dediler kaynanam sen ver ver bişey olmaz dedi bende büyük ya aklına uydum verdim 2 aylık oldu çocuk mamayı da içmedi memeyi de meme reddi başladı doktor beni bi azarladı sütun fiskiriyo daha niye mama veriyosun çocuğa zarar veriyosun böyle dedi ben kestim ama 4 aylık olana kadar hiç susmadı ver ver sen mama ver boşver demekki bazen doktorları da dinlemeyecek missin kaşıkla olsun ver 5 aylık oldu ek gıdaya başla dedi durdu bi patladım ben eşime sanada anana da baslrim anan midogurdu çocuğumu ne karisiyo bu kadar diye sonra ne yapsalar kavga çıkardım bunu yapmasaydik çocuk şuan bana değil emin ol kaynanama anne dicekti öyle sahipleniler çocuğu hiç bana düşünmediler mesela benim oğlumda sallanarak uyuyo bazı rahatsızlıklardan dolayı bulaşığı halledip uyutcam diyorum bi gidiyorum salliyo emmeden aç aç uyutuyo çocuğu eve gitcez uyku saati geldi diyorum eşim sigara iciyim çıkalım diyo ver çocuğu tutuyum diyodu bi bakiyodum odasına götürmüş salliyo valla güzellikle hiç bişey olmuyo kavga kavga kavga ben evlilik hayatında tek bişey öğrendim bişeyden rahatsız mısın bunu dile getireceksin kimse haddini astım fazla oldum karismayim üstüne vazife değil demiyo herseye burnunu sokuyolar ve sustukça daha fazlası oluyo şuan oğlum 13 aylık 2 seferdir kayinbabam cougu parka goturuyo daha ilk defa izin verdim ben değil beni bu hale getirenler utansın 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Len bu benimki 30günlük oldu sütüm kesildi tamamen maöa ile en son bir kişi daha emzirmiyor musun derse lafımı söylerim dedim çoçuk benim meme benim kime ne dedim hala aynı şimdide kucağa alışmış diyor ee bebeğim isilik oldu tuzlatmadın ondan diyor tersliyorum yine aynı Allahın cezası
(1,250 puan) tarafından
Tuzlayinca böbrek hastalıkları olabilirmiş beyni o tuzu emebilirmis Dr tehlikeli diyor yani desen bu seferde Dr da ne bilirmiş der
(6,441 puan) tarafından
Diyorum eşimde aynı ne olacak kafasında şimdi yine dopum yaptım her gün diyo 40ında yapacakmış
0 oy
(592 puan) tarafından
Nefret ediyorum böyle tiplerden yaaaa benim kaynanamda sürekli tekrar eder artık cevap bile vermiyorum çünkü laftan anlamıyorlar ne diye cevabı vereyim
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Kendi nasıl büyütmüş aceba her şeye karismasalar olmaz zaten illa kaynana dedirtcekler kendilerine benimkide tuturmus çocuğun kupesini cikettinizda takmadiniz diyo dil altı keserken çıkartmıştık sonra ağladı taktirmadi agliyo istemiyo diyom yok takmadinizda takmadiniz sanki biz bisileri onlarla biliyoruz bizim kafa hiç çalışmıyor 
0 oy
tarafından
Valla benimkide tam tersi. Kızım süt olmasına rağmen emmezdi meme reddinden dolayı. Kaynanamda her seferinde mama verin mama verin derdi bazen o kdr bunaltiyorduki mamam veriyorduk ama yinede onuda icmiyordu
0 oy
(756 puan) tarafından
Valla yaşlılıktan mıdır nedir heps ayni
0 oy
(660 puan) tarafından
Nefret ediyorum gerçekten iğrençler benim bebeğimde meme tutamadı ucu yok mama vermek zorunda kaldım hastanede ilk gün kardeşini arayıp ölecek çocuk demişti geri kafalı a h m a k
0 oy
(2,084 puan) tarafından
Ver bebeği kucağına biraz da o büyütsün bu kadar çok biliyorsa 
0 oy
(829 puan) tarafından
Kız bozuk plak gibi başa sarıyor hiç cevap verme bile kendiliğinden susar

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 809 göst.
27 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 475 göst.