+2 oy
203 göst.
Diğer kategorisinde (1,937 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar bu soruyu empati yaparak cevaplamanızı istiyorum yani sizce kadın olmak mı zor erkek olmak mı 

19 Cevaplar

0 oy
(3,761 puan) tarafından
Kadın 

Kadın 

Kadın n
(1,937 puan) tarafından
Neden kadın erkeğin hiç mi zorluğu yok
(3,761 puan) tarafından
İse gidiyo oda zor tabi ama
-Reklam-
0 oy
(119,170 puan) tarafından
erkek olmak kolay salla gez kadin olmak zor
(1,937 puan) tarafından
Gerçekten kolay mı
(119,170 puan) tarafından
kolay baksana surdaki kadinlarin eslerine yuzde 90 si sorumsuz sevgisiz saygisiz
0 oy
(1,975 puan) tarafından
İkiside zor ama kadın birazdaha baskin
(1,937 puan) tarafından
Elbette kadın biraz daha baskın ama bence insan olmak daha zor yani
(1,975 puan) tarafından
Bı mukabelee cnm yani
0 oy
(1,863 puan) tarafından
kadın bence 
(1,863 puan) tarafından
kendimden ve çevremden yola çıkarak söylüyorum özellikle çocuk olunca sorumluluğum çok arttı onun yemesi içmesi her şeyini düşünüyorum bir yandan çalışıyorum. kadınlardan beklenti çok her anlamda yazsam uzun uzun gider :)
(1,937 puan) tarafından
Ya canım bilmiyorum Ben de çalıştım Benim de 3çocuğum var elbette ki zorlukları var ama bence ikisi de olmak zor ya
(1,863 puan) tarafından
sanırım durum göre değişiyor canım bazen de geçim derdi çalışmak para bulmak erkek için de zor oluyor
(1,937 puan) tarafından
Vallahi bence ikisi için de zor önemli olan yani o zorlukta karşı tarafı yıpratmamak üzmemek kırmamak
(1,863 puan) tarafından
Evet canım haklısın
0 oy
(6,206 puan) tarafından
Her ikisi de zor aslında 

Ama kadının bir tık daha fazla gibi oda bence şu yönden ki uğradığı tacizler ve rahat olamamasi
(1,937 puan) tarafından
Aynen öyle ama erkek için de zor mesela yapmadığı şeylerle suçlanmak bir kadına bakmaz ama baktım derler yaptı derler etti derler
(6,206 puan) tarafından
Vallahi canım Dediğim gibi her ikisi de zor erkeğin para kazanma derdi sorumluluk alma derdi mesela karıma yetebilecek miyim isteklerini tamamlayabilecek miyim çocuklarıma yetebilir miyim kimseye muhtaç etmeden yaşatabilir miyim vs vs bir sürü
Kadının da dediğim gibi Sokakta Tek Başına dolaşamıyor olması Onun dışında sürekli bir evde olmak çocuklarla uğraşmak iş yapmak kendi düzenine bırakıp birisiyle evlenip onun ailesine ayak uydurmaya çalışabilmek bu tür sorunlarla uğraşmak ya da Hem çalışıp hem bunlarla uğraşmak Yani hep siz zor benim gözümde
(1,937 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
tarafından
Kadın olmak çok daha zor 
(1,937 puan) tarafından
Sebebi
tarafından
Kadınlık her anlamda zor temizlik, hamilelik, doğum, çocuk oooo say say bitmez
(1,937 puan) tarafından
Öyle deme yazık erkeklere ya bizim için uğraşıyorlar çabalıyorlar
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Erkek olmak zor tabi doğru düzgün yani eşim gibi olanlar 
(1,937 puan) tarafından
Derken açarsan biraz daha
(6,919 puan) tarafından
Esinden başka  birine bakmayan ailesi için çırpınan    ayrı bir hayatı olmuyan  yani kahve  dışarı çıkmayan  tatilde ailesiyle olmayı tercih eden
(1,937 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
tarafından
Herkesin yükü kendine göre ağırdır kadına sorarsın kadın olmak zor der erkeğe sorarsın erkek  olmak zor der yani ınsan olabilmek zor 
(1,937 puan) tarafından
Evet canım insan olmak zor
0 oy
(7,555 puan) tarafından
Valla hayatın çileliyse kadında olsan erkekte olsan zor ama ağzında gümüş kaşıkla doğmuşsan ikiside kolay.
(1,937 puan) tarafından
Gümüş Kaşıklı insanların da kendilerine göre hayatları zorlukları vardır
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Kadin olmak tabiki kocamla hep konuşuruz derim hep bi sünnet bi askerlik bide çalışıyonuz onu kadınlarda yapıyor zaten eşim diyor zaten ben iyiki erkeğim sizin kadar yapamazdım herseyi cennet annelerin ayağının altında boşuna değil der halimi görür ve cokta yardımcı olur Allah razı olsun 
(1,937 puan) tarafından
Canım bence ikisi de var ya yani çalışmak başkalarının ağız kokusunu çekmek karına yetebilmek çocuklarına yetebilmek onları geçindirmek bir şeylerini eksik etmemek mutlu etmek hayat arkadaşın olsa da birini bir hayat paylaşmak her iki taraf için de çok zor kadın zaten çocuğu ve gebelik ev işleri başka bir hayattan gelme
(5,240 puan) tarafından
Bana göre kadın bir tık daha çok yük taşıyor erkekler gamsız birini taksa binini takmaz biz öyle değiliz herseyi dert ederiz
(1,937 puan) tarafından
Belki
0 oy
(2,369 puan) tarafından

Kadının yüku vardır evet çocuk ev es en önemlisi hepsini layiki ile yerine getirmekte 

Erkekin iside çok zor tabikide karısının gönlünü hoş etmesi 

Evi gecindirmesi helal kazanması gibi gibi hem ailesi hem eşini dengede tutması gibi en önemlisi iyi bir baba olması şimdi 

Dediğimi kimse üzerine almasın ama kadın vardır kadın vardır erkek vardır erkek vardır bu değişir 
(1,937 puan) tarafından
Aynen öyle canım söylediğin her kelimesine katılıyorum
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Bence kadın olmak zor ve bı çok erkeğe de sordum onlarda kadın olmak çok zor dediler biz kadın olsak dayanamazdik dediler kadın olmak her bakımdan zor günah olarak bakarsan her tarafımız kapalı olmalı çocuğa bakmalıyız adamlar ne yapıyor sadece çalışıyor evde herseyleri hazır bı kadın calisa bile gelip evde yemeğinide yapar cocugada bakar adamlar eve gelip dinleniyorlar yani bence her açıdan kadın olmak daha zor 
(1,937 puan) tarafından
Elbette kadın olmak zor ama erkek olmak da zor bence ya sadece çalışmak olarak düşünme yani hani erkek olarak yapabilenler için söylüyorum aile ve eş dengede tutabilmek önemli gönlunu hoş etmesi lazım kalp kırmaması gerekiyor evin ihtiyaçlarını tamamlaması lazım eşiyle çocuklarına vakit ayırması gerekiyor o işin gücün arasında �alışan insanlar var tanıyorum karı koca beraber iş yapıyorlar yani ikisi ortak çalışıyorlar ikisi ortak evi temizliyorlar her şeyi ortak yapıyorlar yani senin söylediğin gibi bir şey hiç denk gelmedim ikisi çalışıp bir iş yapan
0 oy
(11,166 puan) tarafından
Kadın olmak zor tabiki erkek sadece dışarıda çalışıp para kazanıyor maddi açıdan kafası doluyor ama kadın öyle değil hiç tatili yok bide çalıştığını var sayarsak mesaisi asla bitmiyor
(1,937 puan) tarafından
Orası ayrı ama erkekler için de zor kadınlar için de zor oraya o süreçte kadınların git gellerinde psikolojik sorunlarında öfke nöbetlerinde yorgunluklarında yani bir eş olarak yanında olup destek olabiliyorsa ne mutlu ama bunu yapamıyorsa çok zor aynı şekil bir kadında o süreçlerde eşini yıpratıyorsa bu da zor
(11,166 puan) tarafından
Canim anladığım kadarıyla esin anlayışlı ve destekçi ama bi çok erkek öyle değil cocuk ağlar hasta olur uyumaz erkek hep kadını suçlar hem çocuğa hem ev işi yemeğe yetişemez adam anneligini, kadinligini sorgular  maalesef bi çok erkek ben aksama kadar çalışıyorum yoruluyorum eve gelince dinlenmek istiyorum kafasinda
(1,937 puan) tarafından
İşte bu dediğin kocalık babalık olmuyor
(11,166 puan) tarafından
Oyle ama turkiyede bi çok evde aynı film çünkü ana babadan öyle görmüşler ve işlerine öyle geliyor
(1,937 puan) tarafından
İşlerine öyle geliyordur Canım
0 oy
(3,257 puan) tarafından
Kadın tabiki 
(1,937 puan) tarafından
Sebebi
(3,257 puan) tarafından
Adam kaç günlerdir kendi keyfine geziyor ben çocuklarla cebelleşiyorum. Yeterli bir sebep olduğunu ve bunun yanımda toplum açısından da bir sürü şey sayarım. Erkek için tek zorluk evi geçindirmek onu sağlıyorsa gerisi vız geliyor tırıs gidiyor onlara
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Canım bence ikiside zor ikiside görevlerini sorumluklarını biliyorsa ikiside zor bence 
(1,937 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(3,830 puan) tarafından

Kesinlikle kadın olmak zor. Her sıkıntıyı zorluğu kadın çekiyor. Hele ki kadın çalışıyorsa vay onun haline. 

Ev işi 

Yemek

Çocuk doğurmak

Çocuk bakmak

Adet sancısı

Doğum sancısı çekmek 

bu yüzden kadınlar daha çok yıpranıyor Erkek çalışmaktan başka ne yapıyor ki sanki keşke sadece işe gidip gelsem ohh mis valla 
(1,937 puan) tarafından
Canım o zaman senin eşinde bir problem var Ben de çalıştım biz ortak yapıyorduk ondan sonra mesela yani şöyle diyeyim iş yerindeki sıkıntılar çocuğu olarak eş olarak yetememe kaygısı ihtiyaçlarını karşılama onların gönlünü hoş etmek gezdirme mutlu etmek annesi ile eşi arasında iyi bir köprü olmak erkek olabilsem gerçekten yani dört dörtlük yapabilsem erkek olmak da zor kadın olmak da zor
(3,830 puan) tarafından
Kız ben genel yazdım :) bütün kadınlar adına yoksa ev temizliğini bizde sadece eşim yapar sağolsun ben yemek yaparım ama bu yazdıklarım tüm kadınlar için ve adet sancısı hamilelik doğum bunlar da zor yani benim için
(1,937 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(8,277 puan) tarafından
Kadın olmak daha zor. Her yonuyle duygu yonuyle fızıksel yonuyle 
(1,937 puan) tarafından
Biz kadınlar her şeyi duygusal bakıyoruz erkeklere daha çok mantıksal yaklaşıyor maalesef
0 oy
tarafından
Kadın olmak zor mesela kendimden örnek vermek istiyorum çocuk olmadan önceki hayatımda tadı damağımda kalan şeyler var mesela eşimle sabah köründe otobüslere binerdik eşim açıköğretim sınavına girerdi gün boyu gezerdik eşimle o sabahın köründe otobüse metrobüse binmek benim için dünyanın en keyifli aktivitesi gibi bir şeydi özgürdüm geziyordum başka şehirden başka şehire tek başıma eşim sonsuz güvenir bana gezerdim yani evlenmeden önce üvey annem izin vermez hep baskılandı beni çok çektim özgürlüğü ben evlenip eşimin bana sağladığı imkanlar sayesinde yaşamıştım sonra çocuk oldu ikiz birde ben aylarca dışarı yüzü görmedim şu an kızlarım büyüdü 3 olacak yaşları ama gidebildiğim en uzak mesafe kapının önündeki park tabi sonsuz şükürler olsun hiç çıkamamaktan iyidir ama eşime gelelim o öyle değil hala eskisi gibi istediğinde ben gidiyorum der tek başına gezer saatlerce sorun degil canı sağ olsun arada bana izin verir ama arada çocuklara bakmak ona zor geliyor sabahları servis yoksa metrobüsle gelir mesela onun özgürlüğü hala aynı şükür meslegi de zor degil o yüzden erkek olmak güzel ve Kolay
tarafından
Meryem 0123 zor ama kardeşle birlikte doğmak da ayrı bir güzel :))
(1,937 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım
tarafından
Saol canım cümlemizin yardımcısı olsun inşallah
(1,937 puan) tarafından
Amin inşallah canım
(101 puan) tarafından
Deda çok teşekkür ederim canım :)evet biraz zor ama bı o kadarda güzel
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Bence ikiside zor..

Erkek kaliteli karakterli sorumluluk sahibi ise erkeğe de zor