0 oy
193 göst.
Diğer kategorisinde (316 puan) tarafından

Kızlar merhaba ben yarın ehliyet kayıdı yapacağım Allah nasip ederse. Bundan sonra nasıl bir süreç olacak? Neler bekliyor beni birazcık sohbet etmek istiyorum. Korkuyorum açıkçası şoförlüğüm var bilgim de var kalırsam eşimle papaz olurum:D.

Toplam maliye de içinde 8 bin tl alacağım inşallah ehliyetimi

Lütfen bilgilerinizi aksedin bekliyorum. 

Şimdiden teşekkürler <3

13 Cevaplar

0 oy
(3,849 puan) tarafından
kursa ne kadara kaydoldun ?  ben nisan ayinda 7 bintl ye kaydoldum . 21 mayista teorik sinavina girdim gectim   , biakc hafta sonra direksiyon derslerine baslanacak sanirim . biraz korkuyorum
(316 puan) tarafından
5 bin tl maliye de 3bin 200 tl.
Yarın kayıt olacağım bende
(3,849 puan) tarafından
5 bine ne guzel bulmussun , ben kac yere sormustum , 7 binden uyguna yoktu
(316 puan) tarafından
Deprem bölgesi olduğun için uygun herhalde bilmiyorum canım
-Reklam-
0 oy
(72 puan) tarafından
Ben geçen sene aldım cüzdanım da yatıyor güzel güzel :)) sınavı 94 puanla geçtim ilk direksiyon sınavında park yaptiktan sonra hocalari almak için sinyal vermeyi unuttum kaldım ikinci de geçtim çok şükür:)) 
(316 puan) tarafından
Bende alayım inşallah da cüzdanda yatmaz benim :D
0 oy
(8,303 puan) tarafından
Canım merhaba ben uc yıl önce ablamın sonrasında eşimin destegıyle yazıldım kursa. Ablam sagolsun bin TL kurs parasını odedı eşimde 900 küsür ehliyet parasını aldım.  Bı kıtapcık verıyolar calısıyosun yazılı sınava giriyorum 70 üzeri alınca direksiyon dersine giriyosun.ılk basta zor oluyo ama 15 gün sonrasında alısmıs olarak sınava gırıyosun. Panıge vs ye gerek yok insallah komısyon üyelerin iyi olur. Ben ılk girişte aldım cıktım cok korkuyodum ama komisyon üyeleri rahatlatınca alabildim. Bir kez daha olsa yine girsem öyle güzel gecmişti :)
(316 puan) tarafından
Ah ya inşallah bende böyle sakın olurm güzel bir anım kalır umarım
0 oy
(829 puan) tarafından
Ben 2016 da aldım ehliyeti o zaman tam hatırlamıyorum 1500 veya 2000civari hirsey ödemiştim önce kayıt yaptım kitapçık verdiler çok yoğun çalıştığım için pek zamanım olmadı yazılı sınava çalışmaya nenemin taziyrsinden çıkıp sınava girdim geçtim sonra direksiyondan geçtim aldım Cok şükür 
(316 puan) tarafından
İyi bari öyle gözde büyütecek kadar zor değil sanırım
(829 puan) tarafından
Gözünde büyütme canım geçersin inşallah şimdi zorlaştı falan diyorlar  da neye göre zor onu bilmiyorum hangi sınav kolay ki
(316 puan) tarafından
Evet bende kayıt yaptım bugün zor sınav dediler 3 ay çalış öyle gör dediler de ben haziran 15de girmek istedim
0 oy
(350 puan) tarafından
Canım yazılı sınav o kadar zor olmuyor zaten direksiyon sınavında da kendine güven çok önemli çünkü tedirgin misin araba sürerken telaş yapıyor musun diye bakıyorlar ben hiç bilmiyordum başta sonra hocayla ders yaptık zaten parkların falan kuralları oluyor onlara uyunca direk park ediyorsun you tube da direksiyon sınavı izlerken yorumlarda heyecan yapmayın önemli olan özgüven demişlerdi onu kafaya koydum sınavda ufak tefek hatalar yaptım hiç takmadım sanki başkası yapmış gibi davrandım tek seferde geçtim tabi komisyon da çok önemli bazen komisyonun bilerek geçirmediği bile oluyormuş 
(316 puan) tarafından
Ya bana kayıt yaptığım ehliyet yeri sınav sistemi değişti dedi
İlk yazılı oluyor ondan geçersen sonra direksiyon sınavı oluyormuş
Sınav zorlasmis dediler ne kadar zor.olabilir bilemedim
(350 puan) tarafından
YouTube da Ebru hoca var onun videolarını izle birde kitapçık sorularını çöz yazılı sınavı her türlü geçersin zaten şimdi bilgisayardan e sınav oluyor çoğu videolu kolay sorular oluyor
0 oy
tarafından
2019 da 3 bine almıştım önce kursa gidecen sonra sınava onu geçersen direksiyon kursuna gidecen sonra yine sınav geçersen ehliyet kaptın ben tekte aldım ehliyeti darısı sana 
(316 puan) tarafından
Ya inşallah bende alırım kurs yokmuş sadece direksiyon kursu var oda yazılıyı geçersen
0 oy
(1,447 puan) tarafından
Üç sene oldu alali derslerin bazilarina gittim bazilarina gitmedim direksiyon hakimiyetim vardi ama tamda degildim netten program indirdim sinavda çıkan soruları soruyo heo onlari çözdüm kitabin yüzüne bakmadim heosine ilkte gectim direksiyon sinavindada hic hata yapmadim herkez park zor diyo ama degil kafana çok takma arabay bindigin an bi heyecan oluyo ama sonra geciyo m.etme ins kazanirsin basarilar en cok dikkat ettikleri sinyal müffettislerin onu unutma bide seni konusturuyolar dikkan nasil diye arkaya giderken bn aynadan bakmistm bana niye kafani çevirip bakmiyosun demisti bnde gerek duymuyorum demistim kendinden emin ol o arabay binince yani
(316 puan) tarafından
Hmmm hakimiyet önemli o zaman
0 oy
(2,674 puan) tarafından
Maliye ile birlikte 2850 TL'ye alan ben:))) . Canım olabildiğince eğitim alanını ezberlemeye çalış sınav da aynı yerde oluyor büyük ihtimalle. Bir de hocalara dikkat et neler diyorlar ne yapıyorlar. Direksiyon derslerinde aklına takılan en ufak şeyi sor . 
(316 puan) tarafından
Kurs vermiyorlar artık
Sistem değişmiş tamamen :-\
0 oy
tarafından
10 yıl önce aldım 18ime girdiğim gibi . Benim zamanımda kolaydı ve ucuzdu ehliyet almak şimdi birsuru zımbırtı çıkardılar 
(316 puan) tarafından
Aynen ya sene geçtikçe zorlaştı ehliyet almak
0 oy
(364 puan) tarafından
7250 tl kursa 560 tl de 2 sinavin ucretini odedim martta yazildim.suan teorik derslere gidip geliyorum.bence kolay sorular.onumuzdeki ay yazili sinavim var.70 ustu alinca geciliyor 50 soru var.3200 de ehliyet ucreti sanirim.
(316 puan) tarafından
Evet sınav nasıldı peki?
(364 puan) tarafından
yazili sinava haziranda girecegim.gecersem.aonra direksiyon dersleri var
(316 puan) tarafından
Benimde haziran 15
(364 puan) tarafından
20 haziran da benim de
0 oy
(3,326 puan) tarafından

Eşim Aralık ayında yazıldı Ramazan ayında dersleri vardı işlerinden dolayı katılamadı onun dışında evde kafasına vura vura çıkmış sorular çözdürdüm geçen hafta yazılı sınava girdi kalmış dengesiz :D

(316 puan) tarafından
Ah ya niye kalmış ki çalışamadığından mı yoksa başka şey mi
(3,326 puan) tarafından
Sınav 15 dk geç başlamış iki öğrenci beklemişler soruların birazını çözmemis süre  yetişmemiş
(316 puan) tarafından
Hmmm kötü olmuş
0 oy
(1,476 puan) tarafından
1 ay oldu benim de yeni aldım ehliyet.4.100 kursa kayıt oldum yazılı sınavı harcı direksiyon sınav harcı yatiriyorsun sırayla.direksiyin sınavını geçersen 100 TL dosya Lara verdim ben 3259 TL ehliyet cikarttirma parası verdim.7.500 e yuvarlayalim kısaca.unutuyordum he bide ben 2. Sınavda geçtim ilkinde kaldım direksiyonda.700 TL zorunlu ders aldım 2 saat 300 TL Side sınav harci 
(316 puan) tarafından
Pekin sınav soruları zor muydu? Zorlaştı dedi adam bugün bana 2 3 ay çalış öyle gir dedi  eşimde en yakın zamanda girsin dedi
(1,476 puan) tarafından
Yok canım ne 2-3 ayı kpss mi bu sanki abartmasinlar sık sık soru çöz başka çaresi yok kitabı okumaya kalkarsan kafan karışır çok detaya giriyorlar.unutuyorsun okuduğunu da.dersler.bittikten kısa.bir sure sonra giriyorsun sınava
(316 puan) tarafından
Hmm en asil bilmem gerekenler ne peki
(1,476 puan) tarafından
Trafik işaretleri hem işaret hem videolu soru olarak çok çıkıyor.azami hızlar var mutlaka bil ilk yardım çoğuna çalış hep ezber çünkü veya göz ucuyla tanımlara bak.ama.cok çok soru çöz
(316 puan) tarafından
Çıkmış soruları mi yoksa başka testler mi çözmem gerk
0 oy
(4,067 puan) tarafından
2013 yılında 1.300 TL ödemştim valla iyki zamn da almışm ya şmdi herşy pahlı 
(316 puan) tarafından
Pahalıydı da geçtim bir sürü zımbırtı birde zorlaştı baya
(1,476 puan) tarafından
10 bine mal oluyor nerdeyse şimdi bide zorlastim esskisi gibi değil
(316 puan) tarafından
Evet öyle maalesef

İlgili sorular