0 oy
106 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (886 puan) tarafından
Gunduz 3 saatte bir anne sutu+mama veriyorum 3 saatte bir uyuyor bu haftaya kadar geceleri 4-5 saat uyuyordu bu hafta sabahlara kadar uyumuyor 2-3 saatte bir gecede veriyorum dün esim gece vardiyasindaydi agladiginda kayinvalidem odama geldi ses etmedim yardımcı oluyor dedim bugün esim evdeydi bugünde gece lap diye odaya daldı haliyle sinirlendim her ağladığında odaya gelmene gerek yok dedim mamasını ver okuyacam çocuğu dedi emzircem önce sonra mama vercem dedim çocuk aç ne emzirmesi dedi her ağladığında mama ver diyor cildircam sütüm kesilir diyorum kesilsin mama yer 2 saat önce emzirdin yeter diyor kafayı yicem 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gazı vardır canım anason Al kaynat suyunu içir biraz rahatlar ılk 6 aya kadar biz çektik öyle çekiliyor maalesef 
(886 puan) tarafından
Ben mi içicem bebege mi icircem ne kadar vermeliyim
tarafından
Bebeğe içir kuzum daha etkili olur küçük cezvede su kaynat ıkı tatlı kaşığı anason koy üzerine karıştır altını kapat soğuyana kadar beklesin gün içinde ara ara ver içsin sindirim sistemine ve uykusuna çok iyi gelyor kızım mayışırdı onu içince
(886 puan) tarafından
Deneyecegim çok teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(244 puan) tarafından
O çocuğun saat başı emmesi lazım ne maması sütun varsa niye mama veriyorsun o niye karışıyor 
(244 puan) tarafından
Yok canım öyle şey mi olur bolca emzir mamayi biraktir sütun yetiyorsa hiç gerek yok umursama cocuk ac mama ver demek yerine emzirmek daha mantıklı kitle kapini girmesin daha çok Küçük uyku düzeni olmaz ve gazi rahatsız eder bolca masaj yap Zeytin Yağ icir gaz damlası kulana bilirsin benim oğlum 3 aylık olana kadar gece 4 de uyanır di gazını çıkarırdım ondan sonra uyurdu kendi çocuğunu kendin tanırsın ne istiyor anlarsın
(886 puan) tarafından
15 gunlukken dogum kilosunun altındaydı doktor mama ver dedi sütümün fazla olduğu zamanlar mamadan kisiyorum zaten de kaynanam her aglamasinda mama ver diyor sırf ağlamasın diye verdiğim oluyor çıldırmak üzereyim
(244 puan) tarafından
Beni rahatsız eden bi durum yok gece emzirmek mi daha mantıklı mama vermekmi sutu varsa emzirmesini tavsiye ettim kaynanasinin yaptığına sinir oldum siz neden benim fikrimi sorguluyorsunuz
tarafından
Sıkma canını kuzum sütünde var mamada veriyorsun olsun zaten sütü olan bir çok annenin sütü 6 aya kadar yetiyor daha doymuyor çocuklar öyle böyle büyüyorlar yıpratma sen kendini mutlu ol ki sütünde bol olsun
(244 puan) tarafından
Her ağlamasını nedeni açlık olamaz sen bosver onu bolca emzir sana kokuna ihtiyacı vardır onun
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Umjrsama sakin dinleme  amma verme sutun emzirdikce.cogalirr bebegin gazli bu arada biogaia gaz damlasi var alip deneyebilirsin veya anasson kimyon rezene bunlari al tane olark hem sut yapiyor hem gaz gideriyor
(1,248 puan) tarafından
Damla damla gelmesi normal.oyle.aliscak
Aman eski kafa duymaa cocuk benim.sutumu.seviyr de sen nerden.bilcen de senmi.emzryon.de.gecvalla agiz tadi birakmiylar  sen emzir onuda kulak asma kulak.asarsan cok sklrsin
(886 puan) tarafından
Emzirirken çok acıyor gogsum boşalınca hamur gibi olurdu şimdi sert sıkınca yumru yumru biseyler geliyor elime ters emzirdigim zaman sut geliyor sadece suanda duş alıyorum masaj yapıyorum sıcak kompres yapıyorum hala aynı
(1,248 puan) tarafından
Her aglamasinin.nedeni.aclik.degldr kuzum.saa ihtyci vardir kucgnaal.saril kokla senin kokunu alsin
(1,248 puan) tarafından
Tamam mastit olmuss.sagarak.hafifletebilirsin kendini bende oyle oldum.da sagdim.sagdjm.rahatladim.sag gogsuni bosalt kompel.rhaatlayana kdar scak.deglde soguk.kmpres yapcan agrinini hafifletsin
(1,248 puan) tarafından
Ve sey yap sagarken o sert olan kisimlari ov ki acilsin oralar
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Çocuğu bol bol emzir sütun varsa neden mama veresin ki karıştırma çocuğuna kimseyi kocan demiyomu anne karım.bakar sen git yat 
(2,369 puan) tarafından
Hayır sem.her seferinde mama değilde emzirmeye çalış çünkü anne sütü çok önemli en az 6 aya kadar onu karıştırma işine sen
Eşinle konuş kessin sesini
Cildirmaba gerek yok emdikçe süt çoğalır bulgur tatlı çok ye Ayça elma incir ye bunlar çok süt yapar yoğurt ye
(886 puan) tarafından
Bestlak damla stilla çay incir anasınun  hurma kompostosu iciyorum göğsüm kocaman oldu ama sut gelmiyor damla damla mastit oldum sanırım ters emzirme ile geliyor sadece
(1,248 puan) tarafından
Ters emzir.sende.kuzum.bebegine.gore.hareket et.en azindan biraz daha buyuyene kdar .sutun. artana kdar
(2,369 puan) tarafından
Tamam biraz sağım yap ver çocuğa bir yandanda emzir yada fazla sütü tarihi ile süt poşetine köy buzluğa at ek goda döneminde verirsjn
(886 puan) tarafından
Dedikleriniz uygulayacağım teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 87 göst.
10 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kirazim (257 puan) tarafından soruldu
+2 oy
11 cevap 341 göst.
18 Ocak 2022 Diğer kategorisinde melis-gul (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 372 göst.
21 Kasım 2021 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 124 göst.
22 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Elanur888 (102 puan) tarafından soruldu

378,386 soru

11,325,946 cevap

34,778 kullanıcı