0 oy
342 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1 puan) tarafından
Kızlar yeni üye değilim şifremi unuttum bunu öyle açtım. Şimdi çalışan anneler oğlunu yollamak zorunda babaanne veya anneanne bakmıyorsa o ayrı ben çalışmayan annelere soruyorum. 

Ben oğluma tek başıma bakıyorum yani hiç bir desteğim yok ve artık gün içinde oğluma ister istemez sesim yükseliyo çünkü oğlum asla hiç yerinde durmuyo bi uyurken poposu yer görüyo o kadar ve ben çok yoruluyorum evin işi gücü asla yetişemiyorum. Kac gündür kreş araştırıyorum bir tane içime sinen oldu gezdim gördüm öğretmenlerini sevdim falan ama bir yandan da diyorum bi çocuğa mı bakamıyosun yani ne kadar olsa bile bi anne gibi bakamazlar. Bir taraftan diyorum sosyalleşicek ufakta olsa eğitim görücek falan bi karmaşık duygular içirisindeyim bu arada oğlum temmuzda 3 yaşında olucak 

35 Cevaplar

0 oy
(2,467 puan) tarafından
Ya ben çalışsam sa çalışmasam sa sosyal becerileri gelişsin ve ben de kendine artık rahat bir vakit ayirabileyim diye 2 3 yaşından itibaren gönderirdim diye düşünüyorum. Hiç-bir zararı olmadığını aksine hayata daha kolay adapte olabildiklerini düşünüyorum çocukların.
-Reklam-
0 oy
(625 puan) tarafından
Bence zaten kreş yaşı gelmiş. Verin imkan varsa kesinlikle. Ni nefes alırsınız. Anneyiz diye hayatımızı, yaşamayı unutacak değiliz ya. 
0 oy
(154 puan) tarafından
2cocugumu gondermemistim 3cuyu göndermiştim 3yasinda  şimdi küçük oğlumuda göndermek isterim 
0 oy
(5,112 puan) tarafından
Kızım 2,5 yaşında 3 aydır yarım gün gidiyor. Yalnız olan çocuk için bence çok faydalı. İlla çalışayım diye göndermedim sırf o sosyalleşsin bişeyler öğrensin paylaşmayı bilsin diye gönderdim. Çok faydasını gördük.
0 oy
(7,793 puan) tarafından
Yarı devlet yarı özel yarım gün gönderebilirsin ücretsiz olanlar var 
0 oy
tarafından
Valla bunun  bakıp bakmamakla alakası yok bende tek bakıyorum ailem uzakta. Eşimin aileside ayda yılda bir gelir.. Her neyse biz evde bi yere kadar bişeyler öğretebiliriz. Bence kreş doğru seçim. Bizim ki 19 aylık. 3 yaşında bende kreş tarzı bi yere götürücem. Bu sezonda oyun grubu bulabilirsem oraya götürücem
0 oy
(769 puan) tarafından
Hiç düşünmem veririm benimki 18 aylık 2 yaş olsun Allah'ın izniyle sosyalleşmesi için vermek istiyorum çünkü gurbette 4 duvar arasında arkadaş görmeden büyüyor çok üzülüyorum.
0 oy
(120,691 puan) tarafından
firsatim var calismiyorum yasadigim yerde mecburi zaten gonderiyorum sende gonder alissin
0 oy
tarafından
Kızım 2.5 yaşında bu dönem bende kreşe vericem çalışmıyorm evdeym 
0 oy
(346 puan) tarafından
canım ben anaokulundan staj yaptım vereceğin öğretmeni iyi seç benim yanında staj yaptığım hoca resmen çocuk seçiyordu 2 kız çocuğu ikiside ayni yaramazlık yapiyor birine tatlı diye kızmıyor diğerine bağırıyor iyi seç ögretmeni
0 oy
(4,493 puan) tarafından
Benım kızkardeşim kızını verecektı kaynanasının zoruyli. tam gun 4 e kadar, 3 bucuk yasındaydı. Biz yaoma etme ddedık daha küçük biraz. büyüsün kendisi de senle aynı durumda kı kayınvalidesi de üst katında destegi var aslında yanı.söz geciremedi verdiler. Ama çok memnun şimdi cocuk istemiyor annesı zorluyor git diye. Yanı verilebilir bebve ama tam gun değil öğlene kadar. O gelene kadar işini gücünü halleder saha güzel ilgilenirsin.

Yanı ben olsam öyle yaparım. 1 aylık oğlum vsr fırsatım olsa 2 yaş kızımı veririm. Tek olsa vermem yalan yok :)) 
0 oy
(4,060 puan) tarafından
Tam net konuşmuyor buyuzden tereddüt ediyorum ben kasımda 3 dolacak kardeşi olacak bebek geldi beni gönderdi gibi olmasın diye seneye gönderme taraftarıyım ben kıyamadım zatn minik kizim
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Biz üç yaşında başladık yarım gün gidiyor zaten dört yaşına girecek yine gidiyor yaz okuluna da devam ediyoruz sosyallesiyor evde bizle bı yere kadar çünkü 
0 oy
(738 puan) tarafından
Ben 2 yaşında gönderdim kafam rahat 2 yaş sendromunu hissetmiyorum çokta disiplinli oldu öneririm :)
0 oy
(999 puan) tarafından
Agustosta üç yaşında olucak oğlum ..bende aynıyım valla hiç durmuyor bende tek bakıyorum böyle bir an bile yalnız kalmayı çok özledim tuvalete gitsem peşimde .. bende çok istiyorum göndermek hem onun biraz dil gelişimi için istiyorum hemde yalan yok kendim için 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 354 göst.
+1 oy
42 cevap 553 göst.
2 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Geberik gelin (279 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 216 göst.
19 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Gulchan1-12 (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 340 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Enes2020 (4,041 puan) tarafından soruldu