+1 oy
527 göst.
Diğer kategorisinde (279 puan) tarafından
Çok iyi bir iş buldu eşim ama bir yıl tek kalmasi gerekiyormuş siz olsaniz izin verir miydiniz

42 Cevaplar

+5 oy
(1,405 puan) tarafından
arkama bakmam
(279 puan) tarafından
Ya bende kararsizim tek kalacak bir sene sonra bizi alabiliyor
-Reklam-
+2 oy
(9,247 puan) tarafından
Her istediğimde gelemeyeceksem yere batsın parası.o bir yılda biri ölse ne olcak
(3,950 puan) tarafından
Helal kız  sana benden +++
(9,247 puan) tarafından
Ama öyle annem ölecek hastalancak ben para kanazıom anne gelemem mi deiyecem mezarına koyamacam oldu başka
(3,950 puan) tarafından
Aynenn öyle canım  sanirim ben memeleketimden ayrilamam
(9,247 puan) tarafından
Gidemem ya bende zırt pırt geleceksem giderim
+1 oy
(17,875 puan) tarafından
Bülbülü altın kafese koymuşlar illede vatanım demiş :D
(6,047 puan) tarafından
Ülke mi bıraktılar kız parsel parsel sattılar Araplara. Biz kendi ülkemizde multeciyiz şu an.  Fırsatınız varken gidin Norveç çok güzel bir ülke. Benimkini 2 yıllığına da gonderebilirim
(17,875 puan) tarafından
Ağlarım baaak :(
(6,047 puan) tarafından
Ulkecek ağlıyoruz zaten sen daha ağlamadın mi
(17,875 puan) tarafından
Ağladımda elimizden bişi gelmiyo ya :(
(6,047 puan) tarafından
2023te bizim elimizde inşallah
0 oy
tarafından

Büyük konuşmamakla beraber asla :D

0 oy
tarafından
Hayır vermezdim asla vermem 
(1,995 puan) tarafından
sebep ne ki
tarafından
Sebebi yok o kadar uzağa göndermem
0 oy
(119,461 puan) tarafından
Gurbet zor ama turkiye sartlari gurbetten dahada zor az once bime gittim arkadasimla cocuguna bex alcakti 75 tl lik bez 85 olmus dusun
tarafından
:D kız millet ekmeğin hesabını yapıyor , patates bile zengin yemeği oldu.
Hee gördüm halk ekmek büfesi var kuyrukda bekliyo herkez
tarafından
Az bile dicem de neyse
Büfenin ayinda atm var kartima para yuklemeye gittim inanmi kurugu atm kurugu sandim sonra ekmek kuyrugi dediler o ara kavga cikti biri 8 ekmek almis oburleri bize yetmiycek diye tartistilar cok zor zamanlardayoz
tarafından
:) yesinler birbirlerini hep cahill kesim yuznden bu haldeyiz. Aha öyle ekmek kuyruğuna girerler.
0 oy
(1,995 puan) tarafından

yurt dışında yaşıyoruzz fırsat varsa geri çevirmeyin 

bende 2 yıla yakın bekledim eşimi 

8 ayda bi geliyordu 

şuan beraberiz eşim bebeğim :)

(1,995 puan) tarafından
inalşah canım kurun hayatınızı sizde
bizi gurbete iten utansın
fransada her ikinci ingilizce biliyor zorlanmazsın
tarafından
Allah razı olsun . Öyle tabi burda ne olacak hersey. Irkçı Bi milletmis dillerini konuşmazsan disliyorlarmis
(1,995 puan) tarafından
biraz öyleler
biz arabayla seyahat ediyorken mecbur Fransadan geçiyoruz biraz tersliyorlar ingilizce konuşunca
tarafından
İşte canım benim çocuklarım kreşe gidecek mecburen iletisim kurmak zorundayım kendimizi de otekilestirmek istemiyorum inşallah 4. Dilim olarak kolay öğrenirim
(1,995 puan) tarafından
inşallah canım biraz zor dilleri ama öğrenmeycek gibi değil konuşmalarını duydukça öyle öyle işte
0 oy
tarafından
Eşim gidecek biz de 6 ay sonra inşallah. Biz de çok düşündük kabul ettim kendi işi olduğu halde burada bırakıp gidecek. 2 bebeğim var ve Türkiye şartlarında eğitim almalarını istemiyorum sırf bu yüzden gideceğiz 
(484 puan) tarafından
Nasil canim ne js yapacak biraz bahseder misin
tarafından
Arkadaşının inşaat firması var o istedi beraber çalışacaklar inşallah.  Ama aracı vasıtasıyla gidiyor . Aracı da dünya para aldı vize icin schengen vizesi çıktı bekliyoruz bakalım
(484 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım valla bi tanidik olmadsn zor bu işler artik insani memleketini birakip gidecek derecrye getirdiler hastane de bile 10 kisiden 9 u suriyeli isimlerini gördükçe sinirlerim zıplıyor ozellikle düşünüyorum bu çocuk simdi 9 aylik buyuyup okula gidince nasik korurum naparim keske imkanimiz olsa bizde gidebilsek ;((
tarafından
Amin canim.  Yani bizim çok şükür kendi işimiz şu an gelirimiz çok şükür iyi ama yarınımız belli değil. Şu an özel okullarda bile düzgün eğitim yok mesleği olsa iş yok vs vs . Doktorun bile hali belli. Yoksa kim ister ki rahat mı batıyor insanlara
0 oy
(6,432 puan) tarafından
Tabi ki izin veririm. Geleceğimiz söz konusu. Türkiye'nin gidişatı ortada 
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Öyle bir fırsatımız vardı, 3 sene önce iyi ki diyoruz :) 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Her açıdan daha rahat edilir diye düşünüyorum .kabul ederdim herhalde ya
0 oy
tarafından
Sende git tek gitmesin 
0 oy
(415 puan) tarafından
Kesinlikle kabul ederdim hatta bazen diyorum keşke gidip iş bulsan yabancı ülkede diye.. çünkü burda artık gelecek diye birsey yok birikim yapılmaz çocuklarımın geleceği için isterdim açıkçası 
0 oy
(10,075 puan) tarafından

Benim esim hepnyurtdisi calisiyor :angel:

0 oy
(3,038 puan) tarafından
Kesinlikle evet ,esimide gönderirdim.
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Bir ara benim eşime de dediler ama hem o istemedi hemde ben istemedim yanımda olsun ne varsa onu yeriz gerisi mühim değil bide dünyanın en güzel ülkesi zaten TÜRKİYEM gerek yok başka ülkeye çok şükür En güzel En içten ülkeyiz zaten çoğu turitin gelmesinden de belli nasıl güzel olduğu 
(279 puan) tarafından
Teşekkurler
(15,286 puan) tarafından
Çoğu turist bizi su gunlerde onlar için çok ucuz olmamızdan dolayı seçiyor dostum ☺️ ama ülke kendi vatandaşı için cehennem gibi neye el atsan yanıyor.
(7,376 puan) tarafından
Ben ülkenin maddi acısını elestimiyorum ki tatlım sadece yurt dışında bizler için yemek yemek yaşamak zor oluyor bundan bassediyorum biz teyzemle 3 hafta sadece burdan goturdugumuz buskuvilerle beslendik ki domuz eti yemelim diye yani
0 oy
(546 puan) tarafından
Bu postu bnde psylasacktm vlla iyi denk geldi ayni durum bndede var kararszm ama  gitmesini istemiorum 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Eşim gidebilir ben gitmem. İstanbul da duruyorum da deliriyorum bide yurtdisina gitsem deli olur gelirim
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Ben istemezdim canim ya rabbim muhtac etmesin.  Ben 4 sene aydın da okudum inan evime gitmek icin can atıyordum  sadece şehir degistirmisken böyleysem yurt disina hic gidemem heralde
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Bir yıl fazlaya ben altı ay izin verebilirim dedim bizdede var bu tarz konu. O da iki kere gelip gidecek

İlgili sorular

0 oy
53 cevap 861 göst.
0 oy
13 cevap 212 göst.
30 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Mutsuzanne (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 775 göst.
15 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Buket masal (2,361 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 330 göst.
26 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bilmemne (1 puan) tarafından soruldu

381,041 soru

11,407,681 cevap

34,943 kullanıcı

...