0 oy
220 göst.
Aile kategorisinde (742 puan) tarafından
Kaynananız size yemek yapmayı severmi kızlar yoksa sizinkide sadece damadına ve kızına mı masayı donatır

19 Cevaplar

+1 oy
(4,082 puan) tarafından
Hahahhahs kaynanayim yemekleri hep ben yaparım gelinim gelecginde de ben yaparım gelinime gidince de ben yaparım anne sen yap der hic sorun etmem
(4,082 puan) tarafından
Oğlum yaa oğlum kanım canim ilk göz ağrım ee oda onun karısı sonuçta benim oğlumu seveni ben nasıl sevmeyim nasıl saymayim
(4,082 puan) tarafından
Bence herşey iki taraflı kuzum tek taraflı olmaz
(1,276 puan) tarafından
Masallah Allah mutluluğunuzu daim etsin. Çok merak ettim acaba senin kayınvalidenin sana yaptığı gibi mi yapmadığı gibi davranıyorsun? Mesela ben kayınvalidem gibi bir kayınvalide olmayacağım. Çünkü anlayıssiz ve herşeye karışmaya çalışan biri.
(1,276 puan) tarafından
Öyle ben bana yapılınca nasıl ki eşimle huzuruma yansıyordu bunu biliyorum, oğlumun evliliginin mutluluğunun iyi olması için burnunu herşeye sokmam.
(4,082 puan) tarafından
Benim hiç kayivalidem olmadı kuzum bilmiyrm yani kayivalide nasıldır kendimde tacrube etyim
-Reklam-
0 oy
(4,227 puan) tarafından
Hiç kimseye donatmaz eltimle kalıyor kendi evi bile Yok anca oturur onune geleni yiyip surat asar hayranim gelinini oğlunu yemeğe çağırıp sofra donatan kayannaya 
(4,082 puan) tarafından
O kaynana benim annem gelin bana ne sofralar donatirim size
(4,227 puan) tarafından
Ay ya ciden hayatim boyunca genç ve anlayışlı bir kaynana diledim herkes evleneceği kişi için dua eder ben kayanana kafa dengi olsun beni anlasin istedim ama boşa malesef
Boşver abla en iyisini sen yapıyorsun
(4,082 puan) tarafından
Ayyy çok severim gelinmle karşılıklı kahve icemyi ben laf atarım ona O bana atar sakalasirz beğendiğim bişey olursa o bana alır ben ona alırım istediği bişeyi benim kızım var iki yaş onun da var 7 aylık beğendiği elbisesi olursa kızımin şakayla karışık ister
(4,227 puan) tarafından
Ne güzel daim olsun inşallah ablacim
0 oy
(4,264 puan) tarafından
Kızı yok ama genel olarak sevmez hatta iftara çağırıp yemegi sen yap der ne anladım ben bu işten :))
0 oy
(6,311 puan) tarafından

Kaynanam temizlik yapmayı sever titizdir 

Ama yemek yemeyi sever yapmayı sevmez 
Kızları da gelir uzak şehirlerden yapmaz 
Bir sarma yapar oyda yılda bir iki 
0 oy
(11,320 puan) tarafından

Kaynanam ssolsun bendede kendi evindede koydede yemekleri hep o yapar. Canim kaynanam :woot:

0 oy
(15,316 puan) tarafından
Gittiğimizde hep eşimin sevdiği yemekleri yapar 
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Evin tek oğlu bir de görümcem var biz geleceğimiz zaman her şeyi dört dörtlük yapar aynı şekilde ben de onu ağırlarım o şekilde. Kayınvalidem evine kim gelirse gelsin en güzel şekilde ağırlar. Kayınvalidemi de çok severim.
0 oy
(7,480 puan) tarafından
Yapar benimki kızlarınada yapar gelinlere de 
0 oy
(2,273 puan) tarafından
Bizimki kızı gelmeden herşeyi hazırlar bende oraya gider yemek yaparım bir gün bilerek geç çıktım evden yapsın kendi diye telefonu açtı bağırıp duruyo adamlar gelcek ne zaman yapcan yemeği diye. Eşime msj attım direk anan böyle yaptı ben orda hazır yemek yeyince haram mı oluyo bana bıktım artık diye. Eşimde seni seviyorum yazmış sadece sinirim geçsin diyedir. Görümcem gelmeden donanır masa neymiş kocası açlığa dayanamıyomuş biz biraz geç gitsek onlar yemiş olurlar eşimle ikimiz bi başımıza yeriz. Bazen eşim işten gelcek olur 10 dk ya gelir diyorum görümcemin kocası olacak görgüsüz ben bekleyemem açım der oturur öküz herif sinir oluyorum hepsinede. Görümcem annesine toz kondurmaz bunu ona anlattım sesi içine kaçtı neden öyle yaptı bilmiyorum diyo bide. Beni insan yerine koymuyo da ondan
0 oy
(769 puan) tarafından
Kızı yok 2 erkek kardeş, kaynanamın tek geliniyim.masayi donatanlardan kendisi 
0 oy
(271 puan) tarafından
Gahaahhaha benimki oturduğu yerden şunu yap bunu yap diyip her şeyi bana hazırlatırdı somra da ben yaptım derdi hahaahahjakakq
0 oy
(7,405 puan) tarafından
Doğru düzgün yemek yapmayı bilmez hele gelinleri damatları için hiç donatmaz. 
0 oy
(8,177 puan) tarafından
Valla hiç donatmiyor canım

Görmedim yani :D
0 oy
(5,112 puan) tarafından
Kaynanam genel olarak bişeyler yapmayı sevmiyor sadece gezmeyi ve hazır yemeği seviyor :D ona gitmeden 2 gün önce haber vermemizi istiyor mesela. Biz gitmeden önce evi süpürüyormuş normalde yapmıyormuş :D değişik bi kadın
0 oy
(2,451 puan) tarafından
Yemeksiz bir gün dolabını görmedim.. çat kapıda gitsek yemeği vardır.. bayramda felanda çok yemek yapar.. hatta biraz fazla yapar bizde ona tepki gösteriyoz kıtlıktan çıkmış gibi anne ne gerek var die.. ama yine dinlemez yine yapar. Bizde aynıyız eltimle dört dörtlük hazırlarız misafire kaynamdan gelen bi alışkanlıkta var tabi 
0 oy
(885 puan) tarafından
Kaynanam yüzümü gorunce değişiyor kaldiki yemek ben oraya inince kiziyla yemek yerseler çay içseler bile bana teklif etmiyor kızına yapıyor ama
0 oy
(3,686 puan) tarafından
Bize makarna damadina hersey 
0 oy
(13,305 puan) tarafından
en geç gün aşırı giderim akşam dönerim 

ne istersin der yapar pişirir beni seviyor diye kek börek hazırlar sağ olsun
0 oy
(1,276 puan) tarafından
Kayınvalidem normalde herkese karsı bence pintidir, aramız mesafeli olmadan önce bize sevdiğimiz şeyleri yapardı. Arardı sorardı, sen bunu seversin kızım vs derdi. Benim yemekten ziyade tatlı düşkünlüğümü bilirdi özellikle tatlı da döktürürdü. Aramız mesafeli olunca biz de herkes gibi olduk :) geçen gittik yemeğe kalırsınız diye düşünmüştüm dedi, evde de yeni sahiplenmisler kedi olunca bende iştah falan kalmadı  bir şey yemedim ama bir bardak çay bile ikram etmedi. Gidicez diyince bir kaç sarma ile bir iki tatlı çıkardı o da bir tabak 3 kişi paylaştık güya :D :D 

ben benim annem gibi, babannem gibi olurum herhalde biz öyle gördük.. annem geleyim diye saklar,  donatir elleri de bonkördür.. gelinine de hizmet eder gocunmaz yeri gelir bana da.. babannem de öyle.. yani balık çıkar ilk çıktığı anda alır kilolarca babam.  annem der balık almış baban hadi gelin, baban güvec istiyor yalnız yenmez akşama yemeğe gelin, babam arar annen kızım keşke gelse ben onun sevdiği bir şeyi yaptım der... Her hafta pazar gezer gezer akşam yemeği annemlerde yer eve geliriz :D :D 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 95 göst.
6 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 336 göst.
27 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (2,047 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 84 göst.
21 Aralık 2022 Aile kategorisinde Yenianneadayi1 (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 121 göst.