0 oy
289 göst.
Aile kategorisinde (731 puan) tarafından
Kızlar annelr gününde iki gelin kayinvaldesine ceket almaya geldi bende sattım ve abla iadem olmaz ama değişim yaparım 3 gün içinde gelirse dedim ve 3 gün içinde geldi kayınvaldesi ile tabi değişim yaparım dedim elimde olan tüm ceketleri gösterdim daha sonra kadın bir şey demeden çıktı gitti ve bu olay üzerinden tam 25 gün geçti neymiş değişime ablacım kabul edemem ben tüm şeylerini söyledim ilk geldiniz gün de kabul ettim dedim eğer yasa gereği 14 günü derseniz sizn14 günü bile geçirmişsinz dedim torunu küçümseyerek zaten şikayet edilecek bir yerde değil dedi bende pardon ama siz benim iş yerimi küçümseyemezsniz dedim teyze daha ısrar ediyor artık sabrım kalmadı teyzecim ben bunu alırım paranı da veririm ürünü de koymam çöpe atarım o paranın da sana helal olduğunu düşünme dedm. İşte dolapta durdu giymedim felan dedi, teyzecim olabilir ürün alamam kaç gün geçmiş senin kıyafet kokun sinmiştir bende diğer müşterilerimi düşünmek zorundayım dedim çıkarken bana inşallah kan kusarsn dedi torunu da seni kim esnaf yaptı dedi sen esnafa saygılı ol dedi  bende size mi soracaktım sizde beni paranızla satın almadnz dedm daha sonra diğer gelinlerine söylemiş kadın geldi ablacım hepsin adına özür dilerim ben senden değişim değil helallik almaya geldim dedi bende ablacım helal olsun sende helal et fakat kayinvaldenizn beddua etmesi hoş olmadı dedim burada kızlar ben haksızmym inanın diloga girmemeye çalışyorm dükkandan çıkmıyorlar daha ısrar ediyorlar diloga giriyorm tartışma çıkıyor inanın ne yapcagm bilmiyorum müşteri kaybetmekten de korkuyorum ama inanın bir çok müşterime çok saygılı ve çok yakın tavanıyorm eğer rengi yakışmamış ise satayım diye uğraşmıyrm ablacım yakışmadı size gitmedi rengi diyrm ee o da para veriyor düşünuyrm müşterilerimi de işimi de çok seviyorum 

6 Cevaplar

0 oy
(6,200 puan) tarafından
Keşke sirke net tavırla iade alınmaz diyip almasaydin git şikayet et deseydin
(731 puan) tarafından
Canm inan başta tavrın buydu konuyu daha yarım açtılar biz yine ceket dediler hemen tavrimi koydum
-Reklam-
0 oy
(119,156 puan) tarafından

bi esnaflik hayalim vardi okuyunca oda gitti bee :(

(731 puan) tarafından
Güzel ama zor gerçekten zor insanlarla uğraşmak zor haklıysan bile hakssizsn
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Allah hayirli  merhametli olan insanlarla karsilastirsin bacim.. bereketin artsin bol kazanclarin olsun canim... Ben ne giderim ne de o kadar gunden sonra bunu degis diyebilirim insandan biraz akil olacak ama maalesefffki şirrrrret insanlarda cokk 
(731 puan) tarafından
Amin inşallah canm çok sagol, evet aşırı derecede var birde kapının önünde bana hakaret ediyor bende kendimi savunmak zorunda kalıyorum bu defa çirkef esnaf oluyorm
(2,687 puan) tarafından
Kotu duruma duşuyorsun evet kinayanda kendinde bulsun etrafinda az cok karakterini tanidilarsa zaten neyi ne icin yaptigini bilirler benim amcalarimda  esnaf babam memur inan heryerde var bunlardan cok şahit olmuşumdur adam sirayi yara yara geliyo babama rontgene hadi isim acele diyo tabi canim oteki insanlarda zati zevkine bekliyodu ya sonra siradan biri cikip o niye gecti diye babama bagrişmaya başliyo buyur burdan yak kime ne anlatacan allah iste herseyin hayirlisiyla karsilastirsin kazasiz belasiz herkes ekmeginin pesinden hayat zor gecim daha da zor allah kolayliklar versin bacisi
(731 puan) tarafından
Sağol balım Rabbim hepimize kolaylık ve helal bereket nasip etsn
(2,687 puan) tarafından
Aminn aminn
0 oy
(12,904 puan) tarafından
Ağızlarına yapışmış bazılarının beddua 

Sen güzel şekil de cevap vermişin
(731 puan) tarafından
Evet canım öyle maalesef inan bu tür insanlar yüzünden müşteri kaybı yaşayacağım diye korkuyorum ama alttan alırsan seni ezerler
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Kan kusarsın nedir ya aşağışık üç kurul ceket için ettiği lafa bak madem önceki gelişine değişseymiş torunuda aynı kendisi gibi yetişmiş al birini vur ötekine kameralar kayda alınıyor hakaret suçundan dava açarım derhal çıkın dükkanımdan diyin
(731 puan) tarafından
Evet öyle canm ve bunu yapan da hem cinsimz inan ben bayan çalışan gördüğüm zaman onkadar mutlu olurum gurur duyarım ki ve küçümsemek yerine daha kibarca konusabilirdi ama yetiştirme tarzı
(7,768 puan) tarafından
O duruma düşünce benim dediğimi yap canım yoksa anlamazlar
0 oy
(5,235 puan) tarafından
25 gun sonra hangi mağaza ürünü iade alır acaba. Beddua dan korkma canim döner dolasir sahibinj bulur
(731 puan) tarafından
Canm inan müşterilerim ile i kadar iyim ki elimden geldiğince haksız para kazanmamaya özen gösteririm. Geçen bir müşterim pantolon aldı eve gitti rengi geçiyor dedi ve parasını iade ettim ne gerek o u zor durumda bırakarak, bazı kampanyali ürünlerim oluyor iade değil olmuyor götürüp eşim kızdı diyorlar araları açılmasın diye tolerans sagliyrm ama bu teyze bilerek yaptı yani
(5,235 puan) tarafından
Esnaflik zor maalesef binbir türlü insanla muhattap oluyosun insanlarda düşüncesiz

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 89 göst.
29 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Firdevss (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 83 göst.
15 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 78 göst.
23 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Hirammm (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 24 göst.