0 oy
116 göst.
Diğer kategorisinde (155 puan) tarafından
Bebeğim 25 aylık.  Çok fazla kelimesi var. Bizi de arada işine gelince söylediklerimizi tekrarlar. İşine gelmeyince ne yapsak söylemez. Bir arkadaşımın bebeği 20 aylık ve normal konuşuyor. İkili üçlü kelimeyi bir araya getiriyor. Yanyana gelince komusmuyir seninki, cesareti yok,çok tembel, bence vakti, sen oomusturamiyin, sizin aileden kaynaklı vs vs şeyler söyleyip duruyor. Çevreden de aaa konuşmuyor mu daha diye çok soruyorlar. Buda beni çok etkiliyor. Doğduğundan beri bende babası da çok konuşuruz onunla. Çok uzun cümle kurmayiz, hep iletişim halindeyiz onunla. Doktora sorduk henüz konuşmak istemiyor annesi dedi. Kelimesi çok zaten zamanla konuşur dedi. Acaba neler yapabilirim? Konuşmaya teşvik ediyoruz kesinlikle zorlamiyoruz zamana bıraktık ama bir yandanda kafamda bir sürü ses. İki yaşında olan henüz konuşamayan bebeğiniz var mı? Yada hastanede dil gelişimi bölümüne gitmeli miyim? 

2 Cevaplar

0 oy
(13,821 puan) tarafından
Iki yasinda oglum sadece anne mama ver baba mama al diyordu okdr birkac ay sonra birden baslamisti ilk dedigi de hayir uyumadim olmustu esimle sasirmistik
(155 puan) tarafından
Birden konuşuyorlar zaten aynen. Annelik işte. Ben mi göremiyorum sorunu diye sormamamk mümkün olmuyor.
-Reklam-
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Yani çocuk birçok kelimesi var diyorsun boş ver bazı çocuklar daha çabuk konuşuyor bazı çocuklar daha geç konuşuyor örneğin benim komşumun kızı 4 yaşında doğru düzgün konuşamıyor dil terapisine de gittiler doktora da gittiler hiçbir problem yok çocuk sadece konuşmak istemiyor demişler yani elalem her şeyi söylüyor işte zayıf olsa zayıf kilolu olsa kilolu konuşmasa konuşmuyor yani illaki takacak bir şey buluyorlar boş ver sen bir annesin çocuğunda bir problem olup olmadığını senden daha iyi kimse bilemez
(155 puan) tarafından
Herşey de bir bahaneleri var aynen çevrenin. Ama annelik işte dediğin gibi. Evet kelimesi çok fazla zaten ve herşeyi işaret dili ili anlatıyor. Derdini dil ile söyleyemiyor ama işaretiyle yapıyor. Kelime sayısı çok ama cümle yok
(2,223 puan) tarafından
Maşallah canım o zaman cümlede kurar yakın zamanda takma kafana
(155 puan) tarafından
Ay inşallah ya. Canımsın. İçim iyi oldu.

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 318 göst.
25 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Cikolata canavari (743 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 119 göst.
0 oy
28 cevap 864 göst.
15 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Tuba Y (757 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 282 göst.
26 Mart 2023 Aile kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu

379,736 soru

11,367,556 cevap

34,850 kullanıcı

...