0 oy
93 göst.
Diğer kategorisinde (115 puan) tarafından
Kizlar iki cocugum sunet oldu biri 8 aylik digeri 2 bucuk yaşinda sunet oldular  ama doktor bezini bagladi kremini verdi nasil surmem gerektigini soyledi  simdi ben bu pansuman ustune koymus onu nezmn cikartmaliyim bezlemi durmasi gerekiyor ne zmn iylesir suan ikiside agliyor agrilari basladi ne yapmam lazim bilgi verirmisiniz

7 Cevaplar

0 oy
(115 puan) tarafından

En İyi Cevap
Bilgisi olan yokmu  7 aylik oğlum cışini yapti o sargiyi acmam lazimi bezni hrmen degistirmeme lazimi  acikni kalmali  inten baktim herherde farkli bisey soyleniyor
(13,887 puan) tarafından
Bebeğin. Bezini bağla birde karton bardak koyuyirmusun beze değip acımasın pipisi
(115 puan) tarafından
Yok onu bilmiyirdum koymam lazmi
(13,887 puan) tarafından
Köpük bardaklardan al ortadan kes koy altına hatta internetten bak elbiseye değmiyor o şekilde 1 hafta kullan ama kartonlari sürekli değiştir mikrop kapmasin çocuklar
(351 puan) tarafından
Hayir canimkremi beze sur krem pipisine degsin  o pansuman bezini yavsca cikar cikiyosa her altini degistikce kremi tazele 3gune bisi kalmiyo direk pipiye surerken cani acir karton bardaga gerek yok krem yapistirmiyo zaten
-Reklam-
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Pansuman için olan sargıyı ertesi gün çıkartın dediler bize ıslatıp çıkardım ben sonra kremi kullandık ama 4 5 gün kullan kremi sonra sürme kurusun dikişler iyilessin
(115 puan) tarafından
Tamam cnm sagol
0 oy
(13,108 puan) tarafından
Oğlum da 6 aylık yaptırmıştık ama pansuman bezi yoktu bizde 

Bence çıkar pansuman bedeni kremi sür bezi kapat 

Ağrısı olursa calpol verebilirsin demişti dr 
(115 puan) tarafından
Sargi var bizde
(13,108 puan) tarafından
Sargıyı çıkart Kremle bezle 1 hafta da geçti bizim
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Sargıyı çıkar at kremle kuzum bezle bu kadar 
(115 puan) tarafından
Cnm dikişli dikişsiz farkediyormu
(7,447 puan) tarafından
İki oğluma da dikişli yaptırdım kuzum ikisinde de kremlerini sürdük sadece bir iyileştirici krem birde anestol pomad uyuşturucu krem ağrısını alsın diye ve calpol verdik
0 oy
(138 puan) tarafından
Perşembe günü 15 aylık oğlumu sünnet ettirdim bizde de sargı vardı doktor sargı kendi düşerse kremi sur bezini bağla düşmezse sonra ki gün pansumanı var geldiğinde ben çıkarırım dedi dün gittik pansumani çıkardı kremi nasıl sürmem gerektiğini gösterdi bezini bağladik eve geldik ama bez değdiği için rahatsız oldu biraz hemen açtım karton bardak koydum 2 beden buyuk bez aldım bağladim her 2 saatte bir bezi ve kartonu değiştiriyorum karton bardakla birlikte çok şükür çok rahat geçiyor 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Oğlum 38 günlükken sünnet yaptık o bezi atmayacaksin sürekli onun üzerine ilaç sıkıp tekrar bezini baglayacaksin
0 oy
(2,542 puan) tarafından
Ilk cislerini yaptilarsa verilen kremleri sur, karton bardagi ikiye kes yumusak kismi bedenine gelecek sekilde pipilerine yerlestirip bezini bagla. Doktor bir de bana kayganlastirici gibi bisey vermisti bez yapismasin diye. Beze yapismamasina dikkat et. Hem canlari yanar hemde iyilesme uzayabilir. 1 haftaya iyilesirler. Gecmis olsun.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 79 göst.
28 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 501 göst.
20 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 191 göst.
15 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Prensesp (7,456 puan) tarafından soruldu
+2 oy
16 cevap 552 göst.