0 oy
866 göst.
Aile kategorisinde (199 puan) tarafından
Kızlar canım çok sıkkın dertlesecek soracak kimsem yok buraya yazmak istedim 16 aylık oğlum var 7 aylık hamileyim herkes oğluma bağırıyor oğlum biraz yaramaz hareketli bir çocuk birşey yapıyor hemen tepki gösteriyorlar eltim başta olmak üzere hemen bağırıyor çocuğa tepki veriyor geçen gün elini vurup bardak kırdı eltimin kızı çocuğa vurdu gördüm birşey diyemedim daha önce de yazmıştım buraya eltimin eşi vefat etmiş hiç bir şekilde toz kondurmuyorlar kızı 12 yaşında ne yapacağımı bilmiyorum onlara öfkemden istemsizce bende çocuğa tepki veriyorum zoruma gidiyor bir buçuk yaşında bir çocuk neyin bağırması bu neyin tepkisi onlara birşey diyemiyorum bende çocuğa tepki gösteriyorum kendimi çok kötü hissediyorum ona bağırdıgim ve tepki verdiğim için ne yapabilirim hamilelik de yoruyor beni gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum 

34 Cevaplar

+1 oy
(1,824 puan) tarafından
Yazık o küçücük daha ya sende bağırma kimsenin de bağırmasına izin verme bak 2. Doğunca senin tahammül kalmayacak şimdiden bağırmaya alışırsan o çocuk düzelmez artık güvendiği bir sen varsın onun hayatında yazık yapma bunu 
(486 puan) tarafından
+++++++++
-Reklam-
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Bacı bütün sitedesin on tane post acmisisn 
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Eşi öldüyse Allah rahmet eylesin, zor ama çocuğa bağırmaya hakkı yok.. Senin çocuğun öldürmedi herhalde onun eşini
(199 puan) tarafından
Ben bunun aynısını eşime de söyledim abini ben yada bu çocuk öldürmedi dedim niye herkes acısını bizden çıkarıyor dedim
(1,552 puan) tarafından
Kendin çocuğa bağırıyorsan bağırmayı bırakacaksın.. Özellikle de onların yanındayken.. Onlar bağırdığı zaman da, ben bile bağırmıyorum siz hayırdır diyeceksin.. Sen sesini çıkarmadıkça seni de çocuğunu da ezerler
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Ne munasebet canim şamar oğlanı mı dogurdun sen. Sen de milletle beraber azarla bu çocuğu kom savunacak kime guvenecek daha guvenli baglanma doneminde olur mu oyle sey kocaman kadinsin napicam diyosun o bebek ne yapsin biz mi gelip agizlarinin payini verelim gerekirse gorusmiyceksin 
(1,196 puan) tarafından
Hay Allah razı olsun.
(486 puan) tarafından
++++++++
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Ne alaka ya esi vefat ettiyse senin cocuguna bagirma  hakkini nerden buluyor  kesinlikle izin verme valla yerinde olsam   ayni ortamda bile  bulunmam boyle insanlarla gerekyok yazik degilmi kucucuk cocuga bagiriyor  çocuğunun  ozguvenini bile etkiler gelen giden bagirirsa icine kapanik olur
(1,271 puan) tarafından
Yazik cocuguna  nasil izin veriyorsun eltin degil baban olsa tepki ver benimeltim boyle yapsa agzinin payini verip oglumu alip evime giderim   tam  anlama caginda  ilerde bunlara gore  hayati  şekillenecek hal ve hareketleri   yazik günah
(199 puan) tarafından
Benim yaşadığım aile çok cahil bir aile eşim babasının yanında oğlumu kucağına almıyor bugün oğlum da babası için ağlıyordu eltim çocuğu kucağına alıp diğer odaya götürdü o çocuk öyle ağlıyordu ne yapiyosun sen ya dedim çocuk nefessiz kaldı getir dedim getirmedi
(1,271 puan) tarafından
Sen bir evdemi yasiyorsun
(199 puan) tarafından
Altli üstlü oturuyoruz ama hepimize eşim bakıyor
(1,271 puan) tarafından
Him evinden inmeyince esin bisey diyormu
0 oy
(113 puan) tarafından
Ağzının ortaya yerine ederim onun ben kıyamıyorum çocuğuma o kim köpek bağıracak gebertirim valla.Tepkini göster sende izin verme bagirdiklarinda 
0 oy
(7,923 puan) tarafından
Eltim de kim oluyormuş dış kapının mandalı benim çocuğuma bağıracak ki bağırdığı çocuk daha çocuk değil bebek elti melti dinlemem çarparım Bi tane ben gözünün içine bakıcam alem gelecek benim bebeğime bağıracak 
0 oy
(82 puan) tarafından
Sakın başkalarına öfkeni çocuğundan çıkarma benden sana tavsiye . Allah dağına göre kar verirmiş ben olsam o eltinin dilini yerinden sökerdim şimdiye kadar hepsine skt.... Çekerdim sen biraz tavrını koy ortaya sana yazık psikolojin bozulursa olan çocuklarına olur kimseye bişey olmaz 
0 oy
(206 puan) tarafından
Çocuğunu neden korumuyorsun neden sesin çıkmıyor ?Çocuk için üzüldüm arkasında duracak kimsesi yok anlaşılan hep ezilen bir çocuk olucak ve ileride kendine güvenmeyen kendini savunmayan bir birey olucak 
0 oy
(19 puan) tarafından
Çocuğunuzun ileride psikolojik sorunları olmasını istemiyorsaniz tepki koymak zorundasınız eşinin ölmesi sizin suçunuz değil hicbirsey sizin evladınızdan önemli olmasın nolur o daha 1,5 yaşında güçleri evladınıza yettiği için böyle davranıyorlar gerekirse herkesle kötü olun ama evladınıza bu kötülüğü yapmayin yanan siz olursunuz. 
0 oy
(465 puan) tarafından
Çocuğa sen bağırdın eltin gördü çocuk onun gözünde değersiz oldu ve çocuğa bir iki bağırdı sen tepki vermedin kaynanan bağırdı sen tepki vermedin dede bağırdı sen tepki vermedin o bu diye diye uzar gider liste 

Birde şimdi kendini çocuğunun yerine koy herkes bağırıyor eline orasına burasına vurmalar bir zaman sonra korkup saklanacak hani annelerimiz elini havaya kaldırdığında kendimizce siper alırdık ya bir zaman sonra öyle olmaya başlayacak bu zamandan daha çok üzüleceksin benden söylemesi onların hıncını çıkarma yavrundan küçücük daha ona ne yaparsan yap kusmeyi bilmiyo sana muhtaç 

Onlar kızmaya bağırmaya vurmaya çalıştığında tepkini koy o benim çocuğum neyi varsa bana söyle de karşı çık biraz ne derlerse ne yaparlarsa tepki ver sessiz kalma 

Bir zamanlar değersiz kalmış biri olarak yazıyorum bunları belki aynısını değil ama benzer olaylar yaşadım inan ve yaşım 30 yenice herşeye karşı çıkmaya ve yüksek perdeden konuşmaya başladım ne olursun evladına karşı imtina göster 
0 oy
(531 puan) tarafından
Her kim olursa olsun bağırmaya hakkı yok valla ne durumda olduğu nasıl olduğu beni hiç alakadar etmez yerini ve haddini bilecek herkes kimse çocuğuma bağıramaz kimse azarlayamaz kimse eline vs vuramaz aynı tepkiyi veririm karşımdaki kişiye hiç önemi yok kimin olduğunun 
(199 puan) tarafından
Bu zamana kadar ses çıkarmadım ama bu saatten sonra benim tavrimda tepkimde olacak
(1,330 puan) tarafından
Valla benim çocuğuma eltim kaynanam büyük olarak geç o 12 yaşında dediğin çocuk varya onu bile doğduğuna pişman ederim sen kim oluyorsun da vua hakkını kendinde buluyorsun çocuksa çocukluğunu bilsin en hassas noktam evladim
0 oy
(163 puan) tarafından
Herkes çocuğuna bağırıyo sen onlara göstermediğin tepkiyi çocuğuna gösteriyosun yazık 1 buçuk yaşında bi çocuk iyi kötü bilmez be im oğlum da 17 aylık çok hareketli ama normal olan bu lütfen sende onlar kırılcak sana kızacak diye el kadar çocuğa yüklenme travma olur çocukta çoook küçük keşke uzak durma imkanın olsa onlardan hem sen hem çocuğun için çok iyi olurdu ama bi tavır koymak zorundasın 
(199 puan) tarafından
Zaten bu sefer bağırdığı zaman tepkimi belli edeceğim
(163 puan) tarafından
Hem çocukların için hemde senin için tepkini belli et ben bundan üzüldüm oğluna seni hamile halinle düşünemiyorum ne kadar vicdansızlar şartlarını da bilmiyorum burdan konuşmak kolay Allah yardımcın olsun kimse üzülmesin diye susma sen ve çocukların üzüleceğine onlar üzülsün
0 oy
(4,970 puan) tarafından
Sen çocuğa tepki gösterdiğin için onlar da yapıyor. Bir kere terslersin ağızlarının payını verirsin keserler seslerini. 
0 oy
(177 puan) tarafından
Eltinin eşi vefat etmişse Allah rahmet eylesin burda küçücük bebeğin ne günahı var da bağırıyorlar sen de bebeğine bağırmayi bırak ki millet de kendinde hak var sanmasın.o zaman sen de yanlış yaptığında 12 yaşındaki çocuğa bağır bakalım eltin ne yapacak. Benim çocuğum o kadar kıymetsiz değil valla gelen giden bagiracak en son olacaklardan ben sorumlu olmam ağzıyla burnu yer değiştirir olur biter 
0 oy
(418 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin sabır versin de çocuğun suçu ne bacım. Ben sessiz kalmana sinir oldum açıkçası. Kendi annemlere dahi gitsem yaramazlığından ötürü kızdılar mı bende onlara kızıyorum çocuğuma ne diye kızıyorsunuz diye. Tamam bazen söz dinlemiyorlar ama öyle oldu mu da ben başkasının kizmasina müsaade etmeden kendim köşede uyarıyorum. 
0 oy
(10,245 puan) tarafından
Vuranı yere çakarım yedi sülalesini bile gömmüş olabilir. Hiç o da çocuk demeyin 12 yaşında ben evin tüm işini yapıp iki de kardeşime çorba kaynatıyordum. Eltinin kocasını da sen öldürmedin heralde böyle davranma hakkı yok kimsenin. 16 aylık sabi ne yapabilir en fazla hareketli ya da ağlamaya düşkündür
0 oy
(1,889 puan) tarafından
Ağzın dilin yok mu senin? Sen ve senin gibi annelere aşırı **** oluyorum. Ne demek cocuğuna vurulduğunu gördün ve ses etmedin. Aklım almıyor ya. Başkası basıl bağirir senin çocuğuna. Yazık size çok yazık. Ezdirecektin ne doğurdun. 
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Vallahi canım sen bu şekilde yaptıkça kocan da sustukça o çocuk daha çok dayak yer değil 12 yaşında isterse aynı yaşta olsun çocuğuma vurmaya hakkı yok O kim oluyor ki benim çocuğuma vuruyor vallahi değil babası anası da ölse O çocuğun ona vurmaya hakkı yok ne münasebet ya iyi eltinin kocası ölmüş gelsin ağzınıza tövbe yarabbim ya
0 oy
(2,867 puan) tarafından
Sen bağırırsan herkes bağırır. Kim olursa olsun bağırma annesi var burda derim bidaha kimse cesaret edemez çocuğuma tepki göstermeye. sen pasifsin bı çocuğu koruyamıyosun onlar kim benim çocuğumun yanında 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 386 göst.
10 Mart 2024 Aile kategorisinde hanimeli (475 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 104 göst.
4 Şubat 2024 Diğer kategorisinde bsradgn (497 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 34 göst.
13 Aralık 2023 Aile kategorisinde Korkmazayse (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 279 göst.