0 oy
873 göst.
Aile kategorisinde (200 puan) tarafından
Kızlar canım çok sıkkın dertlesecek soracak kimsem yok buraya yazmak istedim 16 aylık oğlum var 7 aylık hamileyim herkes oğluma bağırıyor oğlum biraz yaramaz hareketli bir çocuk birşey yapıyor hemen tepki gösteriyorlar eltim başta olmak üzere hemen bağırıyor çocuğa tepki veriyor geçen gün elini vurup bardak kırdı eltimin kızı çocuğa vurdu gördüm birşey diyemedim daha önce de yazmıştım buraya eltimin eşi vefat etmiş hiç bir şekilde toz kondurmuyorlar kızı 12 yaşında ne yapacağımı bilmiyorum onlara öfkemden istemsizce bende çocuğa tepki veriyorum zoruma gidiyor bir buçuk yaşında bir çocuk neyin bağırması bu neyin tepkisi onlara birşey diyemiyorum bende çocuğa tepki gösteriyorum kendimi çok kötü hissediyorum ona bağırdıgim ve tepki verdiğim için ne yapabilirim hamilelik de yoruyor beni gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum 

34 Cevaplar

0 oy
(1,135 puan) tarafından
İçim parçalandı ya hem çocuğuna hem sana okurken hissettim inan çaresizliğini. Belki şartlar belki yapı gereği ses çıkaramıyorsun kimseye anlıyorum ama ezdirme çocuğunu canım ya. 

Keşke kocan biraz sahip çıksa size, sen belki kızamıyorsun ama o kızsa en azından. Ondan korkarlar da yapmazlar belki? 
(200 puan) tarafından
Anlayan biri çıktı çaresizligimide anlayan oldu diğerleri gibi linçlemedin teşekkür ederim evet o birşey dese kimse artık bagiramaz kizamaz çocuğa yaptıklarının 10 katını hep bana yaptılar sıra çocuğuma geldi ama Dün iyiki yazdım iyiki bazı anneler ağır konuştu çünkü bundan sonra asla ezdirmicem çocuğumu sonuç ne olursa olsun ezdirmicem
-Reklam-
0 oy
(2,859 puan) tarafından
İzin verme kimsenin babasının bile bağırmasına.cocugu koruyup kollayacagin yerde bir de millet için sen kendin de azarliyosun yuh diyorum sana diyecek bir şey bulamadım . üzüldüm yazık çocuğa 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Tamam da eltinin kızı vurunca ne demek bişey dememek kocaman kız babası ölmüş olabilir acısını senin bebeğinden mi çıkarıyor eltinede bu yüzü veren sensin eşine şikayetleneceğine tersle herks nazı ile oynuyor diye kafasına eseni yapamaz benim yeğenimde çok çok yaramaz 4 yaşında mesela benim kızıma vuruyor onda bile ben yapma demeden abim yengem kızıyor ona hemen eğer öyle yapmasalar ben kızıma vurdururmuyum kızımda aynı şekilde birine birşey yapsa hemen uyarıyorum 
0 oy
tarafından
Onlar sinirlensin çocuğa bağırsın, sen strese gir çocuğa bağır. Gücünüz küçücük çocuğa mı yetiyor sizin. Yazık yavrum daha kendi çocuğunu koruyup savunamıyorsun bir de 2. Sini yapmışsın. Yazık çocuklarla. Diyemiyor musun benim çocuğuma siz kim oluyorda vuruyorsunuz diye.
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Okudum ve çok sinirlendim  ay ben millet için neden kizayim çocuğuma ya 

Sen nedne kiziyrosun herkes haddini bilecek kimse aklına geleni konuşamaz çocuğuma ağzını yırtarım rezilini çıkarırım 
(200 puan) tarafından
Ben birşey diyince senin oğlun değil bizim oğlumuz diyor kaynanam sen babanın evinden mi getirdin diyorlar
(2,369 puan) tarafından
Sende kavga çıkart o nasıl konuşma onun anası benim herkes haddini bilsin de fazla yüz vermissin kimse benim çocuğuma öyle konuşmaz konuştu kadının biri ağzının payını verdim koca apartmana rezil ettim
Assalik son dedim
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Toz kondursunlar kondurmasınlar çocuğun için gereken tepkiyi vereceksin eğer şimdi vermezsen ileride çocuğun da içine kapanık korkak kendini savunamayan bir birey olur bu şekilde olmasını istiyorsan bu davranışına devam et ama ben kendimi senin yerine koyunca benim çocuğuma hiçbir şekilde başkası bağıramaz annem babam dahi olsa mesafeyi çekerim eltinin kayınvalidenin sana ne yararı var ki çekiniyorsun
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Kız daha minicik ya kıyamam kuzuma sen koruman lazim eltinin eşi ölmüe olabilir cocugunu dövmesine bagırmasında haklı konuma sokmaz en basta eltini ve aileni uyar cocuk artk bağıra bagıra anlamıyo bisey yaparsa bana söyleyin ben onu uyaririrm de iyi dayanmissin valla ben kavga ederdim herkezin kendi meleği kendine kıymetli sen millet icin doğurmadin onu onu doğurup bu günlere getirebilmek icin ne acılar çektin hep bunlari getir aklına ki sende bağırma sinir oluyorum ya kendi ablam bile benm cocuguma bağıramazki kaldi bide elti ve tüm aile bağırcak benm cocugum kimsenin stres atma oyuncağı degil valla.
0 oy
(13,161 puan) tarafından
Birlik mi oturuyorsunuz. Tepki ver canım olur mu öyle şey. O çocuk sende dahil hepinizden daha önemli. Kimse için örseleme örseletme çocuğunu. Ben bir ara eşime kızınca çocuğa sesimi yükselttiğimi fark ettim şimdi eşime olan öfkemi ondan çıkarıyorum asla çocuğa yöneltmem
0 oy
(90 puan) tarafından
Sende oğluna bağıran herkese bağır 
0 oy
tarafından
Ya niye izin veriyorsun ki annesi değer vermezse o çocuğa kimse değer vermez bak oturdugum yerde bi kız var küçük annesi salıyo akşama kadar kız umrunda degil millet çoluk-çocuk olsun büyük kadınlar olsun kızı hor görüyo ama ben mesela kızlarımı asla yalnız bırakmıyorum kimsenin yanında bağırmıyorum dışarda kimse benim kızlarıma ne kötü bir şey yapabiliyor ne hor görebiliyor anası bağırıyor ben ne yapayım kafasında olur onlarda ayrıca sende eltine bağırdığında söylesene el kadar çocuk ne bagırıyosun diye bırak kavga çıkarsa çıksın sesi kesilir hem bu sayede 
0 oy
(489 puan) tarafından
Herkesin icinde gene boyle birsey olursa ciddi sekilde kendinden emin sekilde benim cocugum daha kucuk ve ne yaptigini bilmiyorum . Ozellikle rica ediyorum ogluma bagirmanizi istemiyorum . O daha cocuk kimsenin kimsenin cocuguna bagirmaya hakki yok deyiver . Bu ne ya hangi hakla . Neden sessiz kaliyorsun kalma sessiz . Birsey diyemedim demissin ya sen birsey demedigin icin daha da fazlasini yaparar . Verme bu firsati bacim . Ama konusmalari sinirli yapma sakin ve kendinden emin sekilde yap ki ciddiye alsinlar . 
0 oy
tarafından
Çocuğuna bağırılmasına asla izin verme 

Ne hakla bağırabilirler
0 oy
(212 puan) tarafından
Önce kendin bağırmayı bırakacaksın ki arkanda olduğunu hissetsin o ufaklık ve sonra da kimseye ezdirmeyeceksin ben bile bağırmıyorum size ne oluyor diye restini de çekeceksin kimsenin stres topu değil o çoçuk sizde dahil. Eltinizede bunu açıkça diyeceksiniz herkese belli edeceksiniz tavrınızı
0 oy
(4,493 puan) tarafından
ilk baaşta sen koruyacaksın kı çocuğu kımse birsey diyemesın gecen gün eşim bagırdı çocuga o anda müdahale etmedım ama sonradan çok sert bir şekilde uyardım net 24 saat boyunca ben bakıp gereksiz yere bağırmıyorsam kımsenın haddıne değil o ses tellerini bağlarım

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 390 göst.
10 Mart 2024 Aile kategorisinde hanimeli (480 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 104 göst.
4 Şubat 2024 Diğer kategorisinde bsradgn (550 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 34 göst.
13 Aralık 2023 Aile kategorisinde Korkmazayse (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 280 göst.