0 oy
402 göst.
Diğer kategorisinde (547 puan) tarafından
Merhaba kızlar psikolojik açıdan sizce hangisi daha zor . Gebelik mi ? Lohusalık mı ?

43 Cevaplar

+1 oy
(2,724 puan) tarafından
Gebeliğim baştan sona çok kötü geçti ama lohusalik çok kötüydü.  Ve anladım ki fiziksel tüm acılara dayanır da zihinsel acılara dayanamıyormuş insan
(1,107 puan) tarafından
Bende aynısını düşünüyorum
-Reklam-
0 oy
(1,886 puan) tarafından
Kaynanan yoksa gebelik. 
(2,104 puan) tarafından
Ah ah bebeğim 7 günlükken dr bu çocuk sapsarı bacaklarına kadar kan verin sonra yoğun bakımda yatsın dedi eve geldim sonuçlar geç çıkıyor diye emziriyoeım geldi bu emmiyo mu dedi bağırdım emiyor diye eşimle birbirimize girdik neymiş evladını kaybetmiş bağıramaxmışım zaten aklı sorunu varmış 50 yaşındaymış evet eyvallah evlat acısı çok başka ama bende insanım bir insan evladıyım hiç laftan anlamaz yani bebeğini bırakıp 2 dk gidemezsin 3 aylıkken bebeğim et tavuk vermeye kalktı elinden aldım 4 aylık bugün yenerek gideceğiz arkadaşlarımız ile rakı balık yapılacak oğlumu da yanımda götüreceğim eşimde bırakalım diyor kötü niyetinden değil rahat etmem eğlenmem için diyor ama bebeğim olmadan gideceksem ölürüm de gitmem daha iyi
(2,104 puan) tarafından
Kızlar o kadını görünce içimden bişey kopuyor elim ayağım titriyor resmen ama şimdi asla bişey diyemez oğlu kızdığı için ağzına sıçtığından ağzını açamıyor ama elimden aldığı emzirmemi ne yaparsa yapsın unutturamaz ağzı ile kuş tutsa dahi
Desin bana ölüyorum 1 bardak su ver kapıyı kapatırım keşke sadece bu olsa yaptıklsrını anlatsam roman olur hamileyim evime ondan başka kimse girip çıkmadı evimden büyü çıktı
(54 puan) tarafından
ikisinede zorlaştırır varsa
(652 puan) tarafından
Hele benimki meme ucum olmadığı için gogusumu tutamadı ben orada cebbellesirken hastanede yanımda kardeşini aramış ölecek bu çocuk emmiyor dedi sütüm 10 güne kesildi tepemde oturdu durdular ailecek
(2,438 puan) tarafından
Yazık ya bu kaynanalara noluyorda bu kadar acımasız olabiliyorlar. Kimisi gençken çekiyor aynısını uyguluyor. Kimisi ben çektim diyor iyç davranıyor. Allah merhametli insanlarla karşılaştırsın. Lohusa birisini üzmenin, hakkına girmenin günahını nasıl ödeyecek bunlar af af...
0 oy
(9,968 puan) tarafından
Ikiside cok guzel gecti. 2 hamileliktede. 2.de lohusalik bi tik zordu cok agladim ama oda ilk ogluma haksizlik yaptigimi cok dusundum cunku oglum kabullenemedi bebegi ilk zamanlar. Ama simdi cok iyiyiz sukur
(547 puan) tarafından
Çok şükür maşallah
0 oy
(12,532 puan) tarafından
Lohusalık yaşamadım gebeliğim de rahattı
(547 puan) tarafından
Neden canım kötü bişey yoktur inşallah
(12,532 puan) tarafından
yok canim lohusalık dıye bi şey oldunu nbile bilmiyordum bende olmadı zaten doğumdan bi hafta sonra dişarıdaydık hep
(547 puan) tarafından
İlk cocukmuydu
(12,532 puan) tarafından
evet ikinci geliyor bklm
0 oy
tarafından
Gebelik zor 
0 oy
(1,190 puan) tarafından
İkisi de güzeldi ama lohusayken sezeryan acısının geçmesini beklemek zorlası biraz, oturmak kalkmak öksürmek hepsi acı veriyordu, hamilelikte de idrar sıkıştırması cok zor geçtii biyere gitmek bile zor gelirdi :))
(547 puan) tarafından
İkiside eşit zorlukta geçmiş sanırım :)
(1,190 puan) tarafından
Aynen ama kötü hatırlamıyorum cok sukur Allah'a guzel tecrübelerdi:)
0 oy
(2,392 puan) tarafından
Lohusalık zordu eve kapanıyorsun hayatın bitmiş gibi hissediyorsun hep ağlayan gazlı bebek falan ama sonra rahatlıyorsun tabi
(547 puan) tarafından
Gazlı bebek zor diyolar gerçekten Allah yardımcın olsun
(2,392 puan) tarafından
Kolik bebek bile olabilir yani lohusalık kesinlikle çokkkk zor benimki büyüdü:)
(547 puan) tarafından
Sen atlamisin iyi bari :)
0 oy
(3,545 puan) tarafından
Gebelik inan benim için en zoru gebelikti  ne lohusalık ne çocuk büyütmek bana zor gelmiyor  hem psikolojik hem bedensel olarak çok zor geçti benim
0 oy
tarafından
Kesinlikle lohusalik
0 oy
(119,150 puan) tarafından
lohusalik zor yanlizsan kimsen yoksa 
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Gebelik ilk üç ay çok kötü geçti benm, lohusalik çok çok kötü g3cti depresyona girdim büyük bunalımdayım Allah yardım etti yine normale döndüm:(
0 oy
(1,937 puan) tarafından
İkiside çok kolaydı çok şükür 
0 oy
(116 puan) tarafından
Lohusalık zordu bizim için :(
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Kesinlikle lohusalık 
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Lohusalıkkk tabi ki..

Herkes bebeğin peşinde sana içten nasılsın, nasıl oldun diyen bir kendi annen oluyor, ondan uzakta bir lohusalık geçiriyorsan iğrenç oluyor...

Allah'a havale ettim ben bana yaşatılanları.
0 oy
(2,503 puan) tarafından
Lohusalık çok zor 
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Gebelik zor ya.... 
0 oy
(15,854 puan) tarafından
Bence lohusalık daha zor. Çünkü uykusuz kalıyorsun. Üstüne bebek ağlamaları sütüm var mı yok mu yetiyor mu yetmiyor mu gaz sancısı falan fistan derken hepsi piskolojiyi etkiliyor
0 oy
tarafından
Gebeliğin son 3 ayı 
0 oy
(1,859 puan) tarafından
lohusalık benim için çok zordu 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 117 göst.
15 Nisan 2024 Diğer kategorisinde RSA1994 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 46 göst.
0 oy
3 cevap 41 göst.
29 Mart 2024 Diğer kategorisinde RSA1994 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 55 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Prens&PrensesAnnesi (525 puan) tarafından soruldu

378,342 soru

11,324,484 cevap

34,775 kullanıcı

...