0 oy
77 göst.
Diğer kategorisinde (183 puan) tarafından
Kızlar kızımla verimli vakit geçirmeye çalışıyorum ,İngilizceyi de öğrensin istiyorum fakat ben ingilizce konuşacak kadar iyi değilim video izletmek dışında siz neler yapıyorsunuz...çocuklarınızla yaptığınız diğer aktiviteler neler....(Kayseri çevresinde olup çocuğunu yabanci dil konusunda geliştirenler neler yapıyorsunuz oyun ablası vs tavsiyeniz var mi 

2 Cevaplar

+1 oy
(183 puan) tarafından
2 yas ve İngilizce... Türkçe kac kelime konuşabiliyor? 
(183 puan) tarafından
Çok şey konuşuyor olsa bile, 2 yas cocugun İngilizce renkler ve sayılar dışında birsey ogrenebilecegini sanmıyorum. Bi kaç hayvn ismi renkleri ve sayıları öğretmeyi deneyebilirsiniz fazlası 2 yas için fazla zaten. Bunun için  de sizin çok iyi İngilizce bilmenize ya da araştırmanina gerek yoktur diye düşünüyorum. Tabi karar sizin...
(12,543 puan) tarafından
annesi yada babası turk olup obur ebeveyn başka kökenli olan çok aile görüyorum 5.6 yaşında çoçuk her ik dilide çok güzel konuşuyor başarı sebebı bir ebeveyn bır dıl mesela baba İngilizce iletişim kuruyor anne turkçe
hiç da erken değil eğıtım baştan verilir
(183 puan) tarafından
Öyle bir durumu varsa versin tabi. Ben ermeni kokenliyim babam ermeni annem azeri eşim Türk. Rusça ve İngilizce konusuyorum ama çocuğumun aklını karıştırmak istemedim şahsen. Çünkü turkiyede büyüyor ve buradaki okullarda eğitim alıyor herkes gibi yasi gelince öğrenir diye düşünüyorum. Post açan da İngilizcesi yok ne şekilde sürekli eğitim verecek 2 yas çok erken diye yazdım. Gercekten dw çok erken.
(12,543 puan) tarafından
aha buldum kendim gibisini:)
özbekim ben eşim turk canım rusça İngilizce biliyorum kizim henüz 1 yaşında renkleri tanıtıyorum İngilizce konuşuyorum , tepki veriyor. Evde özbekçe hiç konuşulmadı ben özbekçe konuşuyorum bazen telefonda evdekıler le yuzume uzun uzun bakıyor:)
(183 puan) tarafından
;)) yani konuşsak biz konuşuruz da 2 yas da bir anlamı yok onu söylemek istedim. Ha ilerleyen zamanlarda okula gider o zaman öğrenirken bende destek olurum evde. Dil gelişimi 2 yas için tek dilde yeterli diye düşünüyorum
-Reklam-
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Önce kelime kelime öğret şuan zaten 2 yaşında anca kelime ogrenir

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 57 göst.
0 oy
2 cevap 49 göst.
12 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Babygirl babyboy (1,353 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 280 göst.
4 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 202 göst.
4 Ocak 2021 Diğer kategorisinde .SU. (4,935 puan) tarafından soruldu

378,434 soru

11,327,647 cevap

34,781 kullanıcı

...