0 oy
240 göst.
Diğer kategorisinde (2,369 puan) tarafından
Başıma gelen bir olayı anlatacağım ben yavrumu dil ve işitme terapisti ne götürüyorum

Bı bayanla karşılaştım kadınin çocuğu 9

10 yaşlarında konuşmuyor hiç kocaman 

Benim çocuğum daha 30 ayında 

Neyse kadın dediki çocuğu terapiste görüyormuş sun evet dedim benim çocuğum konuşmuyor dedi

Senin gittiğin okula bende götüreyim dedi 

Bende dedim tamam yardımcı olurum 

Demez olaydım dedimki numarasını vereyim ben istesem alırım dedi oraya hastalar gidiyor ben evde hoca istiyorum dedi 

Bende dedimki oraya giden hasta değil kalbini kırmak istemiyorum dedim kadınla konuşmadım

Çünkü artık kadinin davranışları normal değil çocuk hem zihinsel hemde konuşmuyor belli 

Bugün annemle konuştuk orda neler öğretiyor dedi anlattım heyecanla çok güzel ilerliyoruz babam arkadan dedi çocuğu zorunan konuşturacak sanki dedi onada sustum çünkü cahil insana laf anlatmak suyu dövmeye benzer değişmez 

Gecelerden bir kadinla karsilastim kadın yaşlı 80 var bana çocuğun kualkliklarini sordu anlattım kadın acıdım ki halinize dedi acınacak ne var dedim 

Sen kendi haline acı 

Sonra bir kendi öz ablam senin cocugun özel dedi 

Özel olmayan çocuklarında görüyoruz dedim lafım onaydi 

Diyorum Allah'ım sabır ne güzel veriyorsun bana ne kadar cahilce insanlarla karşılaşıyorum 

Bana dua edin kuzuma dua edin 

Çok iyi yerlere gelsin böyle diyenler utancından yüzünü yerden kaldıramasin. 

Sonra komşum bana demedigini bırakmadı duymuyor diye çocuğu duyuyor diye hava attı 

Çok şükür şimdi çiti duyuyor 

Bunları unutmuyorum kimisi çok ağır konuşuyor akşama kadar hep hu sorularla cebellesiyorum ikisine cevap verirsem üçüncüye artık doktorlar böyle uygun gördü diyorum daha devam ediyor lar evladimin saçımın son teline kadar arkasındayım hakkımı helal etmiyorum büyük mahkemede cezalandırsin mevlam daha çok var 

Ama anlatamıyorum çünkü gözlerimden akip.geliyo 

7 Cevaplar

+1 oy
(343 puan) tarafından
Yegenim 6yasinda otizimli okadar ozel bi cocuk ki o hava atanlarin onu gorunce kapisini kapatanlarin ay ne yaramaz aman buda bisi bilmiyo niye anlamiyo diyenlerin cocuklarini katmiorum kocaman insanlardan bile akilli otizmli olmak sucmu hayir degil aksine boyle dusunenler suclu simdi ozel egitimde hergunterapistte ve duyduklarimiza agzimiz acik kalarak dinliyoruz hocalarindan terapistinden ve goruyoruzda ilerlemelerini yegenimdeki degisimleri Allah terapistimizdende ozel egitimdeki hocalarindanda razi olsun 

Ay bende icimi dökmüş oldum simdi bayramda hepimiz koye gidecez  biraz daha dolarsam  koyegidince hepsinin agzina edecem 
(2,369 puan) tarafından
Bende yoruldun ama onun yanında güçlü olmak zorundayım
(343 puan) tarafından
Hic yorulma yolun basindasin ve eminimki senin cocugunda bülbül gibi şakıycak ben inaniyorum sen o gerizekalica laflara kulak asma hepsinin agzini payini ver
(2,369 puan) tarafından
Aynen canım veriyorum arkasındayım evladimin
-Reklam-
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Bu arada kadının çocuğunu dövüyor larmis götürdüğü okulda o yüzden bana dedi senin götürdüğün okula götüreyim 
0 oy
(1,009 puan) tarafından
İnşallah en yakın zamanda herşey iyi olur o kişilerinde Allah'a havale et destek olacaklarınıla köstek oluyorlar sen çok iyi ve güçlü bir annesin önemli olan bu 
(2,369 puan) tarafından
Allah razı olsun bazisina hiç cevap vermiyorum
Bile çünkü cevap verecek kapasitede değil
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Şunları da yazayım içimde kalmasın böyle konsuanlar olunca üzülüyorum akşama kadar binlercesi soruyor hemen kafamı topluyorum evladimin kafasini okşuyorum annen yanında 

Boş konusan çok olur annem hayat bu iyisi var kötüsü var diyorum annen arkanda diyorum ellerini sıkıca tutuyorum o an içimde fırtınalar kopuyor ama yüzüm gülmek zorunda çünkü bakıyor gözlerime anlamış gibi beni güçsüz bilmesin ben güçlüyüm de zaten sadece kalbim kırılıyor 
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Rabbım yardımcınız olsun canm kaderi güzel olsun inşallah 
(2,369 puan) tarafından
İnşallah hayırlı lsi olsun
0 oy
tarafından
Ya kuzum takılma ağzı olan konuşuyor ablaminki iki buçuk yaşında herşeyi anlamasına rağmen hiç sorun yok yinede baba dışında konuşmuyor mesela yavrucugunla mutlu mutlu yaşa boşver duyma görme dusunme 
(2,369 puan) tarafından
Öyle yapmaya çalışıyorum onun yanında güçlüyüm o uyudugunda göz yaslarim sel
tarafından
Ama boşuna ağlıyorsun güzelim . Allah hepimize birer emanet evlat verdi sanada en güzelinden nsaip etmis . Sana gözyaşı dökturenlerin yarın evlat acısı yaşamayacaginin garantisi var mı ? Yada herhangi bir kaza geçirip Allah korusun sakat olmayacağının ? İşitme cihazı ne ki gülüm gözlük takanlar oturup ağlıyor mu ne farkeder gözde yada kulakta ? Bak rabbim sana çaresi olan dert vermiş sen güçlü bir annesin lütfen hayattan zevk almaya bak
(2,369 puan) tarafından
Ya canım alıyorum ama sürekli insnalarin soruna bıktım yoruldum
tarafından
Bu insanlar zaten her şartta konuşuyor
0 oy
(499 puan) tarafından
Bunu okuyunca ablam aklıma geldi. Benim yegenimde hiperaktif bunun için özel egitim alıyor. Bu yüzden okulda çok dışlayan veli oldu cocugunun yapmadığını bile o cocuk yapmıştır özel egitim aliyor diyen mi dersin. Hatta kendi öz kardesimiz bile abla senin bu cocugun deli haa demsiti. öğretmen müdüre çıkıp ben özel egitimli çocuk istemiyorum sınıfımda ugrasamam demisti 1. Sınıfta iken ablamda çok zor zamanlar yaşadı nelerle kimlerle uğraştı. Sonra okula bir öğretmen geldi resmen çocuğun hayati değişti onu kendi sınıfına aldi bende küçükken hiperaktifmisim okulda mahallede kimse beni istememiş bak şimdi öğretmen oldum dedi Adamdan allah razı olsun cok ilgilendi cok yardımcı oldu ablama. Insanlar kendi başına gelmeyecekmiş gibi davranıyorlar gerçekten çok üzücü. 
(2,369 puan) tarafından
Allah razı olsun bacım çok zor ablani en iyi ben anlarım birde özel engelli olarak ayrım yapmaları zaten tüm üzücü

İlgili sorular

+2 oy
11 cevap 314 göst.
3 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Guuness (758 puan) tarafından soruldu
+3 oy
6 cevap 394 göst.
23 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,600 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 883 göst.
20 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Prensannesizey (522 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 229 göst.
7 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Es25 (3,760 puan) tarafından soruldu

378,385 soru

11,325,932 cevap

34,778 kullanıcı

...