+2 oy
314 göst.
Diğer kategorisinde (758 puan) tarafından

Annelik ne zor bir şey. Düşünsenize yeryüzündeki her insan bu zorluklarla bir kadın tarafından büyütülüyor. Sonra diyorum insanlar nasıl bu kadar çocuğa cesaret ediyor. Hamilelik ardından doğum gaz diş yok memeden kesme yok uyku eğitimi yok tuvalet eğitimi yok yedi yemedi yok uyudu uyumadı banyosu ihtiyaçlarını takip etmek off offf bitmiyor Allahım sen bizlere güç ver. Çok doluyum kızlar beni hoş görün :ermm:

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Allah evlatlarımızı bağışlasın , hayırlı evlat eylesin. Annelik dünyadaki en guzel hislerden biri. Evet hepimiz yoruluyoruz normal bişey bu ama günün sonunda emek verdiğimiz şeylere bakınca dünyalar benim oluyor. İlmek ilmek bembeyaz bi sayfa işliyorsun. Dünyanın en güzel mesleği. Elhamdülillah.
(3,767 puan) tarafından
Aynen hayırlı evlat olsun inşallah tek duam  oyle
(758 puan) tarafından
Anneler açısından daha zordu eskiden bence biz köyde büyüdük annem neler anlatıyor neler
tarafından
Ama eskilerin Sabri vardı şimdi biz gençlerde sabır sıfır. Hemen depresyon sinir krizi geliyo
(758 puan) tarafından
Ooo orası kesin canım her şey dört dörtlük olacak en ufak bir şeyde of pof. Annem diyo ki ne kolay bunalıyosunuz her şey bol etrafınızda biz yokluklarla ne işlerle büyüttük
tarafından
Kız camasie bulaşık elde yikanir eş ailesiyle yaşanır bı bebe karinda bı bebe kucakta bahçe işinde çalışılır aksam yemeği işi gücü hepsi gelineydi. Annelerimizin kuşağı hepi kahır çekmiş ama bu yeni nesil hiçbir şeye gelemiyo
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende çok çocuklukları görünce bunu düşünüyorum nasıl becermisler diye. Tek çocukla kendimden geçtim
(758 puan) tarafından
Bende 2 tane var
tarafından
Becerdıklerı soylenemez bırbırlerını buyutuyor o cocuklar valla benım gordugum o karnı toksa tamam kafasındalar kımının ayagı cıplak kımının ustu salkım saçak ortalıklarda gezıyolar evde desen ne bır ozel ılgı ne bır oyun ne bısey oyle karambolde buyuyolar ıste
tarafından
Çok zor zaten yetisilmez ki
0 oy
tarafından
Unutuluyor. İnsanın fıtratında var bu. Kötü anılar unutulur. Beden Doğum acısını unutur. O sebeple kadınlar yeniden çocuk doğurmaya cesaret eder.. analığın kıymeti bilinmiyor. :)
tarafından
Travma olarak kalmadıkça acı unutulur yaşadıklarımız kalıyor. Benim 2. Doğumum zor geçti (bana göre). 10 Ay oldu içim ürperir hatırladıkça..
(758 puan) tarafından
Benim de ilk doğumum çok sancı çektim ama kızım 4. 5 kilo olduğu için doğmadı. Sonradan sezaryene aldılar beterin beteri bu işte
(758 puan) tarafından
İkinci doğum doğal olarak sezaryen oldu
(4,651 puan) tarafından
Valla benim doğum sancım yok gibiydi ney anlamadım ama karnım patlayacak gibiydi aşağu doğru hiç baskı sancı olmadı. Acil sezeryana aldılar. Tahmin ettiğimden az lilolu doğdu 2.gğn sarılık oldu yoğun bakımda yattı 1 hafta. Oo neler yaşandı bitti.
Sağlıklı olsunlar başka bişey istemem bebeklerimiz için
(758 puan) tarafından
Evet canım en başta sağlık
0 oy
tarafından
Doğum yapalı 50 gün oldu aynı şeyi bende diyorum nasıl ya nasıl neden bu kadar çok çocuk yapılabilir şaka gibi

Bebeğin ne kadarlık canım 
(758 puan) tarafından
İki kızım var canım biri 2 yaşında diğeri 8 aylık
tarafından
Allah bağışlasın inşallah
(758 puan) tarafından
Amin canım benim senin de
0 oy
(119,345 puan) tarafından
zamanla hersey gecip gidiyo yaa
(758 puan) tarafından
İşte o akıp gidene kadar olan hep bize oluyo
(119,345 puan) tarafından
bosuna dememisler cennet analarin ayagi altinda diye kolay olsa rabbim cenneti ayagimizn altina serermi herseyin mukafati var ama her anada cemmetlik diye bisi yok tabi
(758 puan) tarafından
Onlara ana dememek lazım bence düşününce kediler de doğuruyor
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Valla 2 ciye benimde cesaretim yok. 

Migren hastasıyım. Bebekten önce migren tuttuğunda dünya yansa başımı kaldırmazdım. 

Annelik işte dün migren tuttu yine ama oğlumla oyun oynadım gece de sürekli mızıldandı uyandı durdu. İçimin yağları eridi ama off bile demedim 
(758 puan) tarafından
İşte canım benim nasıl bir zorluk çok güzel özetledin
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Valla bi 3.5 tane daha doğuracak cesarete sahibim amma ve lakin 2 tane yeter bana doğurmak değil de bakımı zor geliyor bana da hele hastalanmaları doktor kontrolleri gözümün önünde kıvranmaları elden bişi gelmemesi daha fazla korkutuyor beni o yüzden 2 tane kafi bana Allah onlara uzun ömürler versin bazen düşünüyorum doğuştan hasta yada sonradan kötü hastalığı olan çocukları ve annelerinin çaresizliği Rabbim kimseye yaşatmasın çok zor ya 
(758 puan) tarafından
Evet canım her zaman şükretmek lazım
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Bende bugün oğluma bakarak bunları düşündüm cnm, sonra dedim ki el bebek gül bakarken geleceği nasıl güzel kılacağım kötülüklerden nasıl korucam artık düşünmekten kafayı yer oldum 
(758 puan) tarafından
Dünya çok fena bir hal aldı Allah korusun evlatlarımızı
(2,678 puan) tarafından
Amin cnm cümlemizi inşallah
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Bir video izlemiştim adam soru soruyor gençlere bir iş var parası yok gece gündüz demeden çalışacaksınız hem aşçı hem öğretmen hem doktor her alanda bir şeyler yapmanız lazım diye gençler çalışmam kimse yapmaz kabul etmez diyor adam da bu işi yapan kişilere anne diyoruz diyor çok duygulanmistim gerçekten anne olmadan önce bu kadar zor olduğunu bilmezdim anne olunca anlarsın lafını gerçekten anne olunca anliyormus insan
0 oy
(3,681 puan) tarafından

Rabb'im onlara sağlık versin Rabbim korusun bütün herkesin evlatlarını gerisi önemli değil onlar için uykusuz da kalırız yemek de yemeyiz banyo da yapamayız evi de temizleyemeyiz ama hepsi büyüyor bu çok küçük ben nasıl bakicam derken şimdi annesine arkadaşlık ediyor evin içinde <3

0 oy
tarafından
En güzel meslek annelik kurban olurum evlat kuşlarıma 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 241 göst.
1 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Toprak_Hilal (2,369 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 257 göst.
5 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,893 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 266 göst.
+3 oy
6 cevap 398 göst.
23 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,614 puan) tarafından soruldu

380,238 soru

11,384,032 cevap

34,884 kullanıcı

...