0 oy
793 göst.
Diğer kategorisinde (253 puan) tarafından
Arkadaşlar annem ara sıra bana birşeyler veriyor ceviz tereyağı peynir güzel bir yemek yapmışsa bazen de yemek vb gibi şeyler veriyor. Az önce de annemlerdeydik ve çokça tereyağı almışlar biraz abimle bana da verdi. Ama eşim o u yarın götür geri ver ben evimde istemiyorum. Rahatsız oluyorum dedi. Annemde ayırt etmek istemiyor abimle bebi ve ne alırsa sağolsun veriyor tabi herşeyi değil. Sizin elinizde böyle birşeyden rahatsız olur mu ve tepkiniz ne olurdu? 

47 Cevaplar

+3 oy
(48,498 puan) tarafından
kendi anasi.vermedigi.icin.kiskaniyordur 
(48,498 puan) tarafından
post sahibi cevap verse anlicaz☺️
(253 puan) tarafından
Kayınvalidem hiçbirşey vermez bize. Bence de eşim o yüzden de rakatsız oluyor olabilir canım
(48,498 puan) tarafından
kiskaniyo iste kendi ailesi vermediği icin ezikleniyorda olabilir
(531 puan) tarafından
Bende bu yorumu arıyordum kendi annesi vermediği için kıskanıyor cunku sende annemler bak bunu verdi diye söylüyorsun benim eşimin ailesi de hiçbir şey vermez ama annem herseyi verir ve yapar eşime söylediğim de eşim hicbir şey demez üstüne konuşmaz bile bende gözüne sokarım annem ablam yaptı diye yalan yok :)
(253 puan) tarafından
Ben hiçbir zaman gözüne sıkmadım söylemedim ama ayıp yaa geri götür ne demek. Zaten kendi ailesinün kendine faydası yok. Daha yeni anne babası boşandı babası başka kadın buldu yani onlardan çokta birşey beklemiyorum ki
-Reklam-
+1 oy
(2,580 puan) tarafından
Annelerimizden gelen her şey başımız üstüne 
(253 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum. Ama eşimin annesindem hiç görmedim böyle bir şey
+1 oy
(4,651 puan) tarafından
Yok niye olsun. Kayinvalidem de veriyor annemler de. Bende fazla.ise bende veriyorum. Kimse kimseden rahatsız olmuyo bizde. 
(253 puan) tarafından
Kayınvalidem vermez eşimde büyük ihtimal o yüzden rahatsız oluyor
(4,651 puan) tarafından
Büyük ihtimalle öyle gurur yapmış olabilir
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Oluyor cnm benim babam bana telefon aldı kıyameti koparti geri ver ben sana alırım almiyormuyum diye 
(253 puan) tarafından
Alsaymış o zaman canım kusura bakma lütfen
(1,189 puan) tarafından
Almıyordu işte bide lafını yapıyor ne bicimde dört ay telefonsuz kaldım
0 oy
(1,710 puan) tarafından
Kızmaz canım çünkü şehirde herşey parayla valla annem Allah'ım başımızdan eksik etmesin bütün kisligimizi yapar
(253 puan) tarafından
Ne güzel benim annemde yapar ama işte eşim kabul etmedi ya çöpe at ya da geri götür ver diyor. Ben nasıl geri götürüp vereyim yaa
0 oy
tarafından
Ne alakası var ki çok saçma bizimkiler de köyden menemenlik yapar sos yapar bize bayburta gönderirler afiyetle yeriz 
(253 puan) tarafından
Eşim yağı yarın geri götür ver dedi yaa. Benim amacım yap felan değil anne babamı kıramam onlar bize bu kadar iyi davranıyorken
tarafından
Allah yardımcın olsun
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Şimdi iki taraflı düşünmek lazım eşin ben alamiyormuyum diye gurur yapabilir yada ilerisini düşünüp aralarında bı sıkıntı olsa evinin tereyağı na varana kadar ben aldım diyebilir diye dusunebilir tabi annende ana yüreği yanında olmayınca ne yiyor ne içiyor diye düşünür sana kiyamiyordur ki benim annemde öyle zaten sen annene tatli dille izah et almaman daha evladir
(253 puan) tarafından
Ben eşime hak verdim zaten olabilir erkek öyle düşünebilir. Eşime yarın annemlere götürüp geri veremem ama tekrar verdiğinde bahane uydurup almam dedim. Ama benim için zor olacak annemlere tabiki de gelir alın demeyeceğim onlara da başka bahane uyduracağım. Dolabımda yer yok sonra alayım felan diye.
(1,250 puan) tarafından
Direk anana söyle yarın öbür gün gene bişi verecek hep bahanemi bulcan bizimde aynı sorun vardı hallettik ama annem eşime gıcık oluyo o ayrı zaten sevmezde eşimi
(253 puan) tarafından
Benim ailem eşimi sever saygı duyar ona karşı gayet iyi davranırlar kendi çocuklarından ayırt etmezler. Ama benim eşim bu kadar sevgi görmediği için ona falza geldi
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Benim annem ile eşim arası baya kötü kavgalılar annemde sağa sola yaptım ettim eşinin yoktu yapamadı der sever eşimi aşağılayan kelimeleri ondan kızar ki almam annemde vermez zaten ama senin eşin ve ailen arasında böyle bir durum yoksa saçma geldi bana sonuçta kızı olduğun için veriyor durumunuz yok diye muhtaç olduğunuz için değil 
(253 puan) tarafından
Hayır benim ailemle eşimin arası kötü değil aksine ailem eşime değer veririm ama eşime fazla bu değer.
(1,009 puan) tarafından
Vallahi eşin kıymet bilsin keşke eşime değer veren evimiz için destek olmak için elinden gelen bir ailemiz olsaydı ne onu kiler bana ne benimkler ona kötü bir durum bu şekil kıymet bilsin
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Benim annemde boğazından geçmez ne yaparsa getirir alir yapar ne bar onda onun anasida yapsin Allah allah 
0 oy
(12,893 puan) tarafından
Kendi ileri de evladına hiç bir şey vermeyecek mi acaba 
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Sağken rahmetli   eşim annemı severdı    hep Allâh razı olsun derdı   çocuk gibi sakalasırdı onlar   annem eşime ayva göbek eşimde morol göbek lı derdı    hasta olunca eşimle birlikte baktık   anneme  ayaklarını bile yıkardı sağolsun
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Kendinin sana yetemedigini düşünüyor bundan rahatsız oluyordur istemiyordur 
(253 puan) tarafından
Ben eşime böyle birşey hissettirmedim ya da demedim. Eşime ben onların kızıyım abime yapıyorlar beni de ayırt etmiyorlar yoksa bu evin erkeği sensin sen de birşeyi ihmal etmezsin dedim. Ama yok anlamıyor. Daha ne yapayım ben
(7,376 puan) tarafından
Canim bu senle ilgili değil eşin bunu kabullenmiyor demekki yani ne kadar hissetirmesende o kendini o durumda hissetmiştir
0 oy
(676 puan) tarafından
Rahatsızlık duyulacak bişey değilki Allah razı olsun her iki tarafta verir ama eşin niye böyle Bi rahatsızlık duyuyor ki kendi ailesi veriyor mu 
(253 puan) tarafından
Hayır kendi ailesi hiçbirşey vermez. Belki de o yüzden böyle davranıyor
(676 puan) tarafından
Oyuzden ozaman bukadar tepki veriyor canım
0 oy
(582 puan) tarafından
Eşim kızmaz hatta hoşuna gider, bu tip düşünceli hareketlere de benzer şekilde karşılık verir hatta 
(253 puan) tarafından
Ne güzel insanlıktan anlayan bir eşiniz var. Benim ki ise ailem ona insancıl davransa bile o böyle pürüzler çıkarır.
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Hayır tabiki ne münasebet niye istemiyor peki 
0 oy
(703 puan) tarafından
Höööööst eşek dama çıktı artık neyınden rahatsız oluyormus ona ne be senın annenın senın ıcın dusunup verdıgı seyden zıkkımın pekini yesın yemezse sana karısamaz sakın goturme sacmalama annen ne kadar uzulur kendı annesıne de aynı tavrı koyuyor mu bu eşin 
(253 puan) tarafından
Kendi annesi birşey vermez bize. Eşime beni iki arada bir derede koyma dedim. Anlamıyor. Anneme asla deyip onu üzmem ben bir yolunu bulur anneme duyurmam eşime de verdim derim. Ama yazık yaa beni yazılan söylemeye mecbur bırakıyor
0 oy
(84 puan) tarafından
Çok saçma eşinin yaptığı insanlar sizi düşündürdükleri için veriyor yani benim annem herşeyimi alır yapar getirir eşimde birşey demez çok şükür daha çok saolsunlar Allah razı olsun der 
0 oy
(4,085 puan) tarafından
Bnim annm de hp vere yapar alir kiymt bilsin esin. Her anne yapmio allh razi olsun bizi dusunuo demesi gerek
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Eşin saçmalamış eşine söyleme canım aldıklarını gizli al bu akşam olaya şahit olmuş ama elden geldikçe gizle annen ne güzel büyüklük ediyor
(253 puan) tarafından
Evet yaa sağolsun annem yani kadın ayırt etmiyor bizi ama elim kabullenemiyor. Onlar benim annem babam abşmdende ayırmıyorlar ama eşim böyle bir şey görmediği için ona fazla geliyor
(7,768 puan) tarafından
Keşke kayınvalidende yapsa aynısını annemde ve kayınvalidem ikiside yaparlar bize ne alsalr verirler normal birşey bence ama sorun eşinde eşine bakıp annene bişey deme kırılmasn
0 oy
(479 puan) tarafından
Ne alakası var onun annesi hiç size bişey vermiyor mu ya annedir düşünür verir bunu bu kadar abartmanin mantığı neymiş ki benim annem eşimin de annesi bu konuda hiçbir zaman böyle tepki vermemiştir eşim. sadece evde var ya anne gerek yoktu falan gibi şeyler der ama eve gelen şeyi de yok aman geri götür bunu bilmem ne bana çok çok uç bı davranış geldi 
(253 puan) tarafından
Banda çok uç bir davranış ve ayıp bir şey. Yani böyle olması hiç doğru değil beni yalan söylemeye mecbur bırakacak. Anneme asla geri veremem ama eşime de vermedim desem kıyameti koparacak verdim deyip buzluğa koyacağım. Beni iki arada bir derede bırakma dedim ona şimdilik bu dursun diğer şeyler için almam dedim Kabul etmedi. Normalde yalan söylemem ona ama mecbur bıraktı
(479 puan) tarafından
Anlıyorum seni canım ya kötü olmuş bı de annene geri götürsen kocanizla aranız kötü diye üzülecek kadın gerek yok yani sen arayı bul hallet

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 254 göst.
30 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 421 göst.
0 oy
30 cevap 722 göst.
0 oy
38 cevap 750 göst.
15 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Iyiniyetli (707 puan) tarafından soruldu

378,325 soru