+1 oy
191 göst.
Diğer kategorisinde (1,243 puan) tarafından
Kizlar  benim kizim 3 yasina girdi 2 hafta olcak ama herseyi bilen çocuk konuşmuyor  cumle kurmuyo hani anne baba dede falan son birkac gundur ustune dustum anne gel bana gel demeyi öğrettim  ama olmuyor kendi demiyor söylediğim herseyi yapiyor en buyuk sorun bence telefonumla oynuyor bazen videolar izliyor bence o yüzden geride kaldi konusmasi doktkra da götürdüm çocuk ve ergen ruh sağlığına randevu al bi o görsün dedi ama devlette randevu yok mayis sonunda var götürdüğüm doktor telefonu televizyonu unutun dedi surekli akranlariyla nir araya gelsin falan dedi onun faydasi olurmu kizlar yada diyorum oyun grubu diyolar ya günlük  iki saat falan oluyo galiba onlara götüreyim faydasi olur belki kimisi de diyorki dil terapistine götür once bilemedim

6 Cevaplar

0 oy
(2,340 puan) tarafından
Benim bi kaç gün önceki postuma bak aydınlanırsın
(1,243 puan) tarafından
Hemen bakiyorim canim sagolasin
-Reklam-
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Benim oğlum gidiyo dil eğitime İstanbul dayım ben o tv telefon falan hep faso fiso şimdi daha net anlaşılır konuşuyo artık telafi derslerine gidiyo az kaldı bu yıl bitiyo dersleri 

(1,243 puan) tarafından
Aa faydasi oldu mu ya masallah size de
0 oy
tarafından
Çocuk sadece sizle mi buyuyor büyükler falan var mı 
(1,243 puan) tarafından
Normalde bizimle haftada 1 falan anneanne yada babaanneyi görür  fazla degil yani
(763 puan) tarafından
Zaten o yüzden konuşmada sorun var maalesef bizde görüşmüyoruz pedagoğa gittiğimde sürekli başka insanlarla etkileşim içinde olması gerektiğini ve anane babaneyle sürekli görüşmesi gerektiğini söyledi bizde babane çalışıyo hafta sonuda bazen görüyoruz o zamanda bi iki saat görüp geri gidiyo anane başka toruna bakıyo gelmiyolar yani öyle tamamen bundan kaynaklı biz oyunevine gidiyoduk artık kaydımız bitti ama faydası oldu gitmenizi tavsiye ederim
0 oy
(49 puan) tarafından
Merhaba cocugunuz konustumu aceba ayni sorun bendede var
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Ben ilk oglumu 2 yasina kadar ekranla tanistirmadim. 2 yasinda baya yetiskin gibi konusuyordu. Malesed ekran gec konusmanin en buyuk nedenlerinden. Hala bile 5 yasinda sinirli izletirim max 3 saat. Sikiliyo darliyo ama yapcak bisey yok. Kitap okuma, konusmaya tesvik edici aktiviteler, cevap vermese de sohbet (ben bunu bebekken cok yapardim) bunlar cok ise yarar.
0 oy
(49 puan) tarafından
Cocugunuz konusuyormu baua zaman gecmis bnde ayni durumdayim
(2,369 puan) tarafından
Benim çocuğum gidiyor iki ay oldu basliyali bir çok kelimeyi konuşuyor

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 372 göst.
0 oy
2 cevap 84 göst.
10 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ygurbet (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 250 göst.
3 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Guncelanne (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 188 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde siddet-magduru3 (14 puan) tarafından soruldu

378,459 soru

11,328,252 cevap

34,784 kullanıcı

...