0 oy
152 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (763 puan) tarafından
Kızlar tarifiniz varda paylaşır mısınız?

7 Cevaplar

0 oy
(224 puan) tarafından
Et koftemicnm
(763 puan) tarafından
Evet canım
(224 puan) tarafından
Ay cnm yoğunluktan giremedim tarif vereyim bidahakine yaparsın benim tariifi herkes istiyor 1 tane soğan rendelerim suyunu sıkarım 1 veya iki diş sarimdak rendele maydonoz doğra ince ince kiy 1 yumurta biraz galeta unu karabiber toz biber tuzkimyon yarım çay kaşığı kimyon yeterli eğer etin yağlı değilse biraz da kuyruk yağı ekle ben yanına piyaz yaparım soğanlı onada biraz isot at biraz sumak çok yakışıyor
(763 puan) tarafından
Tamam canım bunu denicem teşekkürler ❤️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben köfteyi kizartinca hiç güzel olmuyor ama fritözde yapıyorum aşırı güzel oluyor ne dağılıyor ne dışı sert oluyor ne küçülüyor aşırı müthiş oluyor
(763 puan) tarafından
Airfryerda yapıyorum ama bir türlü güzel yapamıyorum
tarafından
https://www.nefisyemektarifleri.com/evde-ekmek-arasi-kofte-yapimi/

Bu tarifi denemeni tavsiye ederim ama fritozde yap
(763 puan) tarafından
Tamam kuzum teşekkür ederim ❤️
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Evetttt. Kıymaya biraz ekmek içi koyarım köy ekmeği bu arada. Boyutuna bağlı bir tane kapya biber bir tane yeşil biber bir kuru soğan biraz maydanoz küçük küçük doğrayıl bunları da eklerim 1 yumurta tuz k.biber k.biber toz biber kimyon ekleyip çok iyi yoğurup döküp 1 saat dolapta bekletirim. Çok lezzetli oluyor kebep gibi 
(763 puan) tarafından
Halk ekmekten alıp kurutuyorum bende kuzum teşekkür ederim denicem biberli yapıldığını bilmiyodum bak
0 oy
(119,086 puan) tarafından
valla naparsan yap izgara tadi olmadan olmuyo tavada yagda yagsiz en iyisi izgara olani
(763 puan) tarafından
Orası öyle balım ama ben tutturamıyorum bi türlü anlamadım
0 oy
(3,543 puan) tarafından
Maalesef babam geldiğinde yaptırırım buzluğa atarım o yüzden normalde çok güzel yemek yaparım köftem tutmuyor 
(763 puan) tarafından
Bende yapıyorum ama sanki eksik bişeyler içinde gibi. Oluyor anlamadım
0 oy
tarafından
Ben ekmek içini biraz ıslatirim çok az ama biraz da tuz ve kıyma bu kadar ne baharat ne başka birşey ızgara tavasinda  pişiriyorum güzel oluyor aslında köftenin güzel olup olmaması aldığın kıymanın kalitesi ile alakalı kasapımı hiç değiştiriyorum etleri güzel oluyor taze oluyor hiç koku olmuyor ,yağsız parça etten cektiriyorum kiyamayi , başka yerlerden alınca ya etler kokuyor ya da  beklemiş oluyor, yani ithal et falanda hiç almam asıl lezzeti iyi et almakta canım ,yaşlı yada kızışmış hay.van eti falan oldumu çok kokulu oluyor oda benim midemi bulandırıyor,bence güzel köftenin sırrı bu canim 
(763 puan) tarafından
Canım kurban eti ben hala bitiremedimde etten değilde ben yapıyorum ama snki bişey eksik içinde gibi oluyo yani
tarafından
Anladım  nasıl sevdiğine bağlı köfteyi ,şimdi anne köftesi seviyorsan annem maydonozlu vs harç yapıyor kimileri sucuk gibi seviyor onlar baharatlı sarımsaklı falan yapıyor biz ızgara gibi seviyoruz sade yapıyorum damak tadınıza nasıl uyuyorsa öyle bir tarif bak canım ,şimdiden afiyet olsun size
(763 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım anne köftesi gibi yaptım bu sefer
0 oy
(992 puan) tarafından

Ben su sekilde yapiyorum ve herkes begeniyor izgara  ve tavada da dagilmadan guzel pisiyor.

Kiyma, 1 yumurta, iki kasik un, 1 sogan, 1 tutam maydonoz, yarim cay bardagi siviyag, kekik, tuz, kirmizi toz biber, cok az kimyon koyup az yoguruyorum. (Fazla yogurulmayacak) biraz dinlendiriyorum ve avucumun ici buyuklugunde sekil veriyorum. Tarifi deneyebilirsiniz ve begenirsiniz diye dusunuyorum
(763 puan) tarafından
Siz yazmadan önce başka bi tarif denedim ama bunuda deneceğim sağol canım ❤️
(992 puan) tarafından
Rica ederim afiyet olsun

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 77 göst.
16 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 30 göst.
27 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Alisimm (2,355 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 196 göst.
24 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Aysegul&20 (3,357 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 574 göst.
20 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Zhlfrk (6,919 puan) tarafından soruldu

378,092 soru

11,316,817 cevap

34,761 kullanıcı

...