0 oy
836 göst.
Diğer kategorisinde (28 puan) tarafından
14 yaşında nişanlandim  15 de evlendim  hayatın feleğin den geçtim o zamanlar okadar şey yaşamışım ki şimdi çıkıyor hepsi siz siz olun  hiç birşeyi atmayın içinize evledim hiç bişey bilmiyor dum ailemde çok Fakir ama öyle böyle değil babam çoban annem duymuyor konuşamıyor akşam bulgur pilavı yeriz sabah kahvaltısı yokki yapalım okula gidicez akşamdan kalan pilavı kaşıklar hemen giderdim baktım olmuyor isteyen olunca dedim bir tabak eksilsin sofradan  nişan düğün derken  herşey güzel  baktım herşey daha çok üstüme gelmeye başladı kaynanam la aynı evdeyiz beraber oturduk olmaz eziyet olmaz laf hepsi çabası  ama yine kimseye eşime dahil bişey demedim  içime attım hepsini yavaş yavaş piskolojim bozuldu panik atak oldum yaşım 17 di oldu bir kızım oldu eşim merhamet li oldu bana karşı ama aldatma baskalarla konuşma hepsi var gördüm halde yüzleşmedim  çocuğum sonuçta  telofon yok para verme yok dışarı çıkma yok kapıya çıkma yok hepsi gelinmişim yapamazmisim   kafayı yemiş tim babam eline 5 lira geçer gizli gizli elime tutuşturur onu görene kadar elimden alırlar bitmiş haldeydim kimseye bişey diyemiyordum Allah'ım birdaha yaşatmasın daha var kızlar okuduysaniz isterseniz anlatırım 

31 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ah be ☹️

İçim acıdı. 

Peki şuan nasılsın?
(28 puan) tarafından
Çok bitik haldeyim.cnm eşim iyi ama artık dayanamıyorum
tarafından
Allah'ım yardımcın olsun.
Zorlu bir süreçten geçmişsin.
İmtihanın zormus.
Mükâfatıni rabbim en güzeli ile versin inşallah.
Sen kendini Allah a ada bak sana çok güzel kapılar açacaktır
(28 puan) tarafından
İnşallah tek tesellim o zaten
-Reklam-
0 oy
(2,415 puan) tarafından
Şimdi kaç yaşındasın napıyorsun 
(28 puan) tarafından
Şuan 24 yaşındayım iki kızım var  aynı evdeyim çıkamıyorum eşim istemiyor
(2,415 puan) tarafından
Çok üzüldüm peki hala dışarı çıkmama hep hizmet ile mi geçiyor günlerin
(28 puan) tarafından
Ewet eşim  iyi çıkıyorum ama sınırlı
0 oy
tarafından
Gerçekten zor şeyler yaşamış insanlar belli oluyor ya Gerçekten. Şu an nasılsın hala aynı kişi ile mi evlisin. 
(28 puan) tarafından
Ewet cnm eşim şuan çok iyi dinlemiyor annesine ezdirmiyor artik
0 oy
(3,397 puan) tarafından
Gerçekten  küçük yaşta evliliğe  karşıyım  hep çünkü sorumluğu  çok oluyor  evdir  eş çocuk bunlari tek başına yürütmek  hale o yaşta  çok zor insan yıpranır  çöker   bütün yükü omuzlarına tek başına alırsın ortada es olmaz ama cnm seninki farklıymış   şimdi  ne kadar omuzuna yük almışsındır 
(28 puan) tarafından
Allah'ına kadar aldım  valla
(3,397 puan) tarafından
Belli cnm bide küçük yaşta almak daha zor hayati   herkes o yaşta  okula gider  sen evlilik çocuk eş  sorumluğu  yerine getirirsin  bide kaynanan
(28 puan) tarafından
Zaten zor olan oydu benim için
0 oy
tarafından
Çok üzüldüm şuan nasıl evliliğin yaşın kaç çok merak ettim affedersin günümüzde 15 17yasinsakiled bir bardak kaldırmayı bilmiyor ama sen anne olmussn
(28 puan) tarafından
Ewet çocuğumu bana vermezdi kaynanam emzirirdim tekrar alırdı onun kokusunu alıştı  çok zor oldu anneligimi yaşamadım
tarafından
Vicdansız kadın Rabb'im havale et canim
0 oy
tarafından
Canım istersen özelden de konuşabiliriz Allah sana sabır versjn
0 oy
(696 puan) tarafından
Ah ah herkesin hikayesi farklı işte 
0 oy
(625 puan) tarafından
Şimdi kaç yaşındasın? 1 çocuğun var? Merak ettim açıkçası hayatını 
0 oy
(6,356 puan) tarafından
Hadi sen çocuk aklı evliliği oyun sandın istedin. Senin anan baban nasıl müsade etri buna? Seni kocan nasıl koynuna aldı bildiğin çocuksun ya. Ben o yaşlarda sokakta oyun oynuyordum. Aile çok önemli gerçekten. Bak sana tavsiyem yeterince birlik oturmuş lsun zaten eşinle konuş kendi duzenini kur. Çocuklarında büyümüş sende okulunu oku dışardan artık hep online okula bile gitmene gerek yok. İşe gir kendi ayakların üzerinde dur. Daha 24 çok küçüksün. Artık kendin için mücadele et 
(28 puan) tarafından
Yapacak bişeyim yokki olsa keşke
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Şimdi kaç yaşındasın ve durumun ne canım 
(28 puan) tarafından
Şuan 24 yaşındayım yine devammn
(7,768 puan) tarafından
Okudumda canım lütfen ezdirme kendini nolur daha çok küçüksün yaşayacağın güzel günler var ömrünü çürütmelerine izin verme gez toz kendin olsun kocanla olsun kaynananı peşine takma
(28 puan) tarafından
İnşallah dünden bugüne çok değiştimm sizin sayenizde çok teşekkür ederim düşüncelerim değişti
(7,768 puan) tarafından
Gencecik kızsın kimseye boyun eyme sakın kayınvalidenle değil eşinle evlisin eşinide yola sokarsn sn bn inanıorum anlattıklarından çok güçlü olduğun belli gör bak sen dik durdukça nasıl mutluluk sana gelecek annenler gelicede türlü türlü yemekler yap kaynanan laf mı etti burası sadece snn değil bnmde evim de
(28 puan) tarafından
İnşallah cnm güçlü durmaya çalıştık da artık bitmis ve yorgunum dıştan belli oluyor
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Benim hikayemde buna benzer ben on dört yaşında evlendim ve zorla evlendirdiler ben hiç istemedim 
(28 puan) tarafından
Hadi Rabbim beterinden korusun benimki yük olmamak için di
(1,189 puan) tarafından
Cahil insanlarin gerizekaliligindan di benimki

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 495 göst.
17 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 345 göst.
13 Ekim 2020 Diğer kategorisinde 1prenses1prensAnnesi (119 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 492 göst.
2 Ocak 2020 Aile kategorisinde Tülay Yıldırım (586 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 713 göst.
8 Aralık 2019 Aile kategorisinde The New ♚ ツ (2,102 puan) tarafından soruldu

380,043 soru

11,376,392 cevap

34,861 kullanıcı

...