0 oy
898 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
İki üç gündür onlarca eşimden soğudum postu okudum ne oluyor bu evliliklere Allah yuvamizdan huzuru eksik etmesin 

43 Cevaplar

0 oy
(3,405 puan) tarafından
Çok şükür  ben eşimden  razıyım  oda bende razıdır 
-Reklam-
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Evliliklerde problemler yok biz ellerimizde problem çıkarıyoruz. Ne sabir var ne sevgi var. Herkesin herşeyi ortada. Adamlar hanımlarını kiskanmaktan bir haber. İki tarafta ben erkeğim diyor. İkisininde sesi yükseliyor. Biri sinirliyken öteki idare edivereyim demiyorum. Evlenirken herkes mutlu olacağız diye evleniyor. Oysaki evlilik sen cabalarsan mutluluk kurumu. Evlenince kulluktan çıkıyoruz sanki sadece mutlu olacakmisiz gibi hareket ediyoruz. İslam'a inanıyorum diyen hanımlar eşlerine itaat harici her şeyi yapıyorlar. Peygamberin Allah'tan sonra tapılacak bir varlık olsa kadınların eşlerine tapmalari emredilirdi diyor. Bu kadar açık acık söylemiş mübarek. Üstüne pazantez açıp eklememis eşleriniz iyiyse tapin kötüyse rezil edin diye. Bizler hanımlar olarak edebimizi bilip yaptığımız her işi Allah rızası için yapmayı unuttuk. Dilimizden Allah'ı çıkarttık. Daha da mutsuz olduk. Mutsuz oldukca elin yabancılarınin gereksiz partilerini adetlerini edindik. Onların yaptıklarını yapınca onlardan olduk. İyice mutsuzlastik. Hanımlar esleriniz ne kadar sorunlu olursa olsun biz dört dörtlük olmadığımız sürece o kişiden asla düzelmesini isteyemezsiniz. Kabire eslerimizle değil bizzat kendimiz gireceğiz. Hesap günü gelince sorun eşlerimiz değil kendimiz olduğunu göreceğiz. Rabbim hepimize imtihan verdi. Bu imtihanlardan geçebilecek miyiz hepsini biliyor. Bu bilinçle hepinizde hareket edin. Eşin çok mu kötü. O da kendinden sorumlu o da hepsinin bedelini ödeyecek. Dünyada bedel odetmeye uğraşmayın. İnsan dünyada cennetini kendi elleriyle hazırlar. Bir mucize beklemeyin 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Ailesinin kökü kurusa cok sukur cok iyiz ama herseyi bozuyorlar 

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 1,037 göst.
5 Mart 2021 Diğer kategorisinde Minik20 (5,357 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 396 göst.
16 Şubat 2023 Diğer kategorisinde 11202105 (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 665 göst.