0 oy
412 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Çıldırmak üzereyim daha akşam barıştık 3 gündür konuşmuyoduk aileme gelip gitmediği için bende onun ailesine gitmedim akşam sarıldı barıştık şimdide tutturdu gitmiceksin diye nasıl gitmem herkes orada ailemde orada olacak neden gitmediğimi nasıl söylicem siz olsanız gider misiniz gitmek zorundayım çünkü kutlamaları sevmez asla kendi yeğenininki geçen haftaydı gitmedik hediyesini aldı sadece 

13 Cevaplar

+2 oy
(3,577 puan) tarafından
Eşler birbirinden izin almaz o senin baban değil ki hayat arkadaşın bir yere davetliyizdir akşam buraya gitcez davetliyiz derim biz genelde ikimiz gideriz ama ola ki işi var sen git ben gelemiyorum der senin eşinde kutlama sevmiyor Muş ben akşam yeğenimin doğum günü partisi var oraya gitcem sen çağ koy kendine keyfine bak de çık yani 
(2,705 puan) tarafından
Millet kafayı yemiş izin ne ya haber verirsin sadece musaitse o da gelir. Cok mu ariyosunuz böyle adamları o kadar merak ediyorumki. Bide ben onun ailesine gidicem o benimkine gelmiycek yok yaa
(3,577 puan) tarafından
Ya hayır eşin izin vermiyorsa bahane uydur huzurun kaçmasın diyenler var ya bizde problem var herhalde :)
(2,705 puan) tarafından
Eşimdir canimdir kendi kurduğum ailem onceligimdir ama bana tutarli mantikli olmasi gerekir. Bosansa bi halti olmayacak adam icin anami babami ikinci plana itemem. Adamlar bunlari kendilerine muhtac ediyo sonra da ezik gibi davraniyo sonuc vay efendim kocam eve gelmedi cocuga bakmadi benle ilgilenmedi bana kufur etti dovdu sovdu.
(3,577 puan) tarafından
Ne kocam benim için ailesini silsin nede ben onun için aileri silmek yoksaymak için yuva kurmadik ya dün akşam ablamı aradım sana gelicem müsait mısın gel dedi eşime dedim hadi ablama gidiyoruz çaya oda aynı şekilde annemgile çaya gidelim bugün der gelemem gidemezsin yok bizde
(119,237 puan) tarafından
valla tam ustteki yorumu diyosun dimi bende yazdim o yoruma anlamiyom ben izin almiyosan huzurunu kacirma falan tuhaf dusunce yapisi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canm izin vermiyorsa huzur kaçırmaya değmez bence hastayim bahanesiyle gitme. Biliyorum moral bozucu üzücü bı durum insan gitmek ister ama inatlari inat oluyor bazen giciklarin. Ya ağlayarak gidicen ya da hiç gitmicen öyle oluyor genelde
tarafından
Canm alttaki yorumda öyle yaziyo doğrudur . Ama eşi böyleyse izin vermiyorsa ve gidemiyosa mecbur böyle yapacak
nasi yapcak bisi yok neden erkegin dedigi olacak hep aile icin izinmi gerekiyo esten bunun dinimizde yeri bile yok ne izni cok sacms gamze
tarafından
Ya izin almak zorunda birakiyo kocası belli ki. Giderse araları bozulacak . Huzur kaçırmaya değmez diyorum ben de
o kadar yuz vermiycek herkes haddini bilicek aileye gitmesine laf edemiyceni bilcek
tarafından
Evet aileye izin vermeli hayır dememeli de ne bileyim herkesin kocasının yapısı farklı
0 oy
(12,960 puan) tarafından
Neden gitmeyeceksin diyor 
0 oy
(151 puan) tarafından
Gitmem ama açık net eşim göndermiyor derim daha önce bu tarz şeyleri çok yaşadığım için insanlar neden benden bilsinler diyorum artık ilk söylemiyordum ama artık diyorum göndermiyor diye
tarafından
Zaten aileme gitmiyor diye iyice gıcık almışlardı şimdi bu çıktı hepten kopacak ipler
(151 puan) tarafından
Valla benim eşim gondermediginde hep bir bahane bulurdum sonra baktım olmuyor hep göndermiyor ailem yanlış anlayacak artık bıraktım çünkü kendi akrabaları gelince yukarı kayinvalidemlere gidiyoruz ama benim aileme akrabama gelince yok bayramda hep köye gidiyoruz ailemle bayram geciremiyorum bende saldım artık hem onun için ne yalan söyleyeyim günaha gireyim diyorum açık açık anneme anne rızası yok ben gelemiyecegim diyorum
0 oy
(12,938 puan) tarafından
O gitmek istemiyor ise gitmez kendi kararıdır ben gitmek istiyorsam benim yeğenim giderim ona sonuçta gel diyen yok. Ama bu şehirde bir ablam abim tutunacak bir dalım olsun isterdim. Keşke bir gün daha barışmayıp gidip geldikten sonra barışsaydın 
tarafından
Bilseydim böyle yapacak barışmazdım evet
0 oy
(2,753 puan) tarafından
Eşim izin vermiyor de gitme çok da önemli bir şey değil sonuçta. Kimseye bunun için yalan söylenmez. Eşinin sevmediğini de biliyorlardı zaten.
(13,824 puan) tarafından
Neden onemli olmasin yegenim benim kendi aileleri degerli boyle insanlarin da esinin ailesini yere batirsalar doymazlar
0 oy
tarafından
Bacım eşinin ailenle olan ilişkine karışmasına izin verme harseyede tmm diyip tepene çıkarma sonra çok çekersin gitme diyorsa godicem de ergen gibi kuserse kusun 
tarafından
Daha yeni barıştık sarıyoruz başa
tarafından
Eeee olsun sonuçta suç sende değil onda oda senin ailen küssün ** hürer kervan geçer diye laf var sen harseye tamm dersen alışır ne demek gitmiyorsun o senin sahibin değil esin saygı duymak zorunda ev sus köpeği değilsin eve kitlesin seni
0 oy
tarafından
Giderdimm tabiki ne demek yollamamak 
0 oy
tarafından
Oyle bir lüks yok bizim evde gitmem gerekiyorsa giderim net :) isterse hiç konuşmasın cokta fifi:()

Ama bizde öyle bir durum yaşanmıyor gitme etme gibi ortam olmadi
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Ailemle ayni yerde olucam da gitmicem ne demek.eslerin aile konusunda birbirine karismamasi gerektigini dusunuyorum bazilari anneme gondermiyor diyor ne demek annem ya annem hele anne olduktan sonra ailem bambaska 
0 oy
(7,924 puan) tarafından
Yani şaşırdım gerçekten herkes gitme etme demiş eşin izin vermiyorsa çok önemli değil demiş , yeğenin sonuçta nasıl onemlli değil anlamıyorum eşine bu tavizi asla verme. Gerekirse ailene söyleyebilirsin. Bana göre önemli bir konu.
0 oy
(5,012 puan) tarafından
İzin ne ya? Sahibin mi o senin? Kendisi gelmek istemiyorsa gelmesin ama senin yeğenin sonuçta gitmemen hoş olmaz..

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 511 göst.
16 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Gulselen (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 212 göst.
20 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Viyanaltinn (281 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 666 göst.
7 Haziran 2021 Aile kategorisinde Tinkirbelll (1,120 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 656 göst.