0 oy
135 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (84 puan) tarafından
Kizlar hem emzirip hem de kilo vermeyi başaranlar var mı nasıl yaptınız ben 2 ay oluyor dogum yapali ne kilo verdim nede aldım neler yaptınız zayıflamak için ben 3 haftadır termal tayt kullanıyorum sezeryanla doğum yaptım 

10 Cevaplar

0 oy
(465 puan) tarafından
Tayt ise yarıyor mu 
(84 puan) tarafından
Terletiyor sıkmıyor ama daha yeni başladım
-Reklam-
0 oy
(258 puan) tarafından
Canım benim sütüm az kızım da 7 aylık. Geçen bende bununla ilgili bi post açmıştım ıstesem zayıflarım ama sütüm gider mi diye. Yemekten azıcık kıstım akşam sütüm gelmedi. O yüzden emzirme bitene kadar diyet yapmayacam. Emziren annelerin de ayda 2 kilodan fazla vermemesi gerekiyormus dikkat et sende 
(84 puan) tarafından
Benimde sütüm az o yüzden korkuyorum kesilir sütüm diye ama göbekte kaldı hem sezeryan gobegimde var kendimi hiç böyle görmemiştim
(258 puan) tarafından
Kaç aylık oldu canım bebeğin
(84 puan) tarafından
İki aylık CNm
(258 puan) tarafından
Kız postun sahibi sensin zaten ay kafam karıştı birden kusura bakma :D karnın daha inecek canım ben 6 aylık olunca karnım duzlesti sadece yumuşaklığı kaldı oda spora başladım zamanla düzelir diye düşünüyorum
(84 puan) tarafından
Ay inşallah ya
0 oy
(2,033 puan) tarafından
Ben de şurda durayım :) nasipse 4 gün kaldı. 3 ay sonra kardeşimin düğünü var. Ben gebeliğimde ciddi manada şiştim ve kilo aldım. Troid sorunu ve kullandığım demir ve vitamin hapları acaip kilo yaptı. Yemezsem ve spor yapabilirsem veririm diye düşünüyorum 
0 oy
(5,998 puan) tarafından
Emzirirken 1 sene diyeti onermezler ama.bebekle uğraşmaktan sanırım gidiyor kilolar. Arkadaşım hamile kalmadan önceki kilosundan daha zayıf şu an 10 aylık bebeği var. Erimiş gitmiş. 
(84 puan) tarafından
Bende gitmedi maalesef bide iki çocuğum var bünye meselesi galiba
(5,998 puan) tarafından
Bir de daha 2 ay diyorsunuz, erken kilo vermek için. Bünyeden bünyeye göre de değişir tabi ama inşallah gider.
(84 puan) tarafından
İnşallah ya
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Hicmi kilo vermedin kiz
tarafından
Sen ne kadar verdin kız ☺
(84 puan) tarafından
Kız 72 ile hamile kaldım 85 ile doğuma girdim şuan 75
0 oy
(4,235 puan) tarafından
57 le hamile kaldim. 3 ayda 56 ya kadar indim hic bisey yapmadim. Yememde iyiydi. 4.aydan itibaren kilo almaya basladim 63 e kadar ciktim. 18 aylikken dikkat etmeye basladim. Aralikli oruc ve yuruyus yapiyorum. Ayda 2 kg verdim cok degil ama hic yoktan iyidir. Fazla kismiyorum aksam yemegini hafif yeyeme calisiyorum. 5 ten sonra bisey yemiyorum. 
(84 puan) tarafından
Ekmek yemiyorum bende sadece kahvaltı da yiyorum i kadar akşama kadar da 2 porsiyon meyve yiyorum eğer çok acikarsam 1 kepçe çorba içiyorum kizimla akşamda sedece yemek yiyorum oda çok az
0 oy
(3 puan) tarafından
Valla ben diyet ne yapmadım sadece emzirdim. Zaten cocuk ev iş güç derken bi şekilde gidiyor kilo birde öyle cok doyasıya yiyemiyorsun ki cocukla.öyle öyle diyetsiz gitti. 64 le hamile kalmıştım 85 le girdim doğuma 65le bir bucuk sene sonra yine hamile kaldım. Şuan 78im sanırjm bir kaç hafta önce tartılmıştım. 
(84 puan) tarafından
Ben çok zor veriyorum kiloyu o yüzden sıkıntı ediyorum kendime
0 oy
(1,263 puan) tarafından
68 ile hamile kaldım 85 ile doguma girdim , bebegi emzirirken koştururken 72 ye kadar kendi kendine indi, ve ben zor kilo veren biriyim, ama 2 ayda olacak birsey degil 13 ay oldu anca indi , yavaş yavaş gidiyor, sonrada çikolata ve hamur işini biraz azaltıp biraz egzersiz hareketleri yaptım tekrar 68 oldum cok sukur, en onemlisi emzirmek bence, tabi kimisinin sütü olmuyor onların da yapabilecegi şeyler var mıdır inan bilmiyorum Allah yardım etsn herkese kilolu olmak zor
(84 puan) tarafından
Bende çok zor veren biriyim bende 72 ile hamile kaldım 85 ile doğuma girdim şuan 75 adette olmadım onun sisligide var sütüm az maalesef
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Ben birşey yapmıyordum ama emzirirken yine doğumdan önce ki halime dönüyordum emzirmek bende çok kalori harcatıyor.. bakalım bu nasıl olcak 
(84 puan) tarafından
Ay ne güzel ya
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Ben ilk 6 ay vermedim. Ki hic dikkatte etmedim cok acikiyordum tatli hamur cok yiyordum. Emziriyirfum ve cok kucuk oldugu icin sadece sut iciodu.Ekstra almadim ama dogum kilolari duruodu. 6 aydan sonra sekeri kestim spora basladim tam 6 ay sonra yaklasik 12 13 kilo vermistim. Hatta hamile kalmadsn önceki kilomun bile altina dustum:) aralikli orucla verdim ben. 

(84 puan) tarafından
Araklı oruç için çok erken o yüzden başladım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 92 göst.
9 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ozle03 (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 175 göst.
11 Kasım 2023 Diğer kategorisinde ozden (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 95 göst.
0 oy
3 cevap 81 göst.
16 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ruya123 (471 puan) tarafından soruldu

380,153 soru

11,380,480 cevap

34,870 kullanıcı

...