0 oy
183 göst.
Aile kategorisinde (1,235 puan) tarafından
Kizlar biz deprem bolgesindeyim evim hasar aldigi icin mecbur ciktim gorumcemin mustakil evine geldim altli ustlu mecbur kaldigim icin geldim ev yok olanlarda butcemize uymuyo esime bn tasinmadan bir odaya esya koyacaz demisler esya dedigide ivir zivir gerekli hicbirsey yok yani bnm haberim yok bn tasininca bana dedi bnde esime bir igne koysunlar cikarim dedim esimde tmm dedi gorumceme kaynanamlar gelecek kisin o odayi onlara yapacaz koymayin dedi gorumcemde tmm dedi aksam yukari ciktim enistesi o odaya esya koyacaz zaten oncedende dedik dedi bende koymak istiyosaniz yapacak bsy yok koyun dedim ama allah biliyo yaa hic icim istemiyo yani insan yerine koymuyolar benim evim istedigimi yaparim gibi davraniyolar dunden beri agla agla icim cikti biseyde diyemedim esimede demedim aralari bozulmasin diye bide enistesi ogrenmis herkes bana sen salakmisin niye o kadar ucuza verdin evi diyo diyo bunu ogrenmis bide bnde simdiye kadar allah razi olsun dedim ama bundan snra eger boyle bsy derse bende bnm evim olsa kardesim disarda kalsa beles verrim diyecem lafi agzina tikaycam allah bildigi gibi yapsin sonradan gormeler 

4 Cevaplar

0 oy
(94 puan) tarafından
Kıyamam canım yaa :(( Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin inşallah bu günlerde geçer sabır.
(1,235 puan) tarafından
Gececegine inaniyom ama nasil gececek cok yoracak gibi hissediyom allah bildigi gbi yapsin ins
(94 puan) tarafından
Biraz relax ol canım kim ne istiyorsa koysun boşver çok gidip gelme. Zaten zor birşey atlattın deprem gibi. Bunları da takma sağlığınızın yerinde olduğuna şükür et o seni mutlu etsin.
(1,235 puan) tarafından
Cabaliyom umursamamak icin ama insan gibi gormemeleri zoruma gidiyo dedigim gbi ev kendilerin diye herseyi hak goruyolar kendilere
-Reklam-
0 oy
(6,255 puan) tarafından
Tamamda koysunlar eşya niye bu kadar abarttinki? Sonuçta ev onların ve önceden söylemişler zaten... Biraz toparlanır başka eve cikarirsiniz bu kadar aglamani gerektircek ne var
tarafından
Ev onların ama kirasini da verecek.
(6,255 puan) tarafından
Eee tamamda onu söylemişler bak biz görümcemin evini kiraya verdik iki odası dolu bunu önceden söyledik ve kira ona göre belirlendi.
tarafından
Yani bu konusulmussa bişey denilemez..
Allah kimseye muhtaç etmesin yine de.
(1,235 puan) tarafından
Yaaa insan zorunda olur koyar mecbur kalir karsidan izin alir koyar bisey demem ama bunlar izin istemeden koyacaz diyo yani insan yerine koymuyolar ki esyalarida esya olsa döküntü baska bsy degil yani zaten koyacak yerleri var ama oda daha iyi diye koymak istiyolar
0 oy
(506 puan) tarafından
Valla yaptiklari cok ayip. kendi baslarina gelirse naparlardi acaba. Insan merakli degil kendi dayali doseli evi dururken gorumcenin evinde kalmaya ama iste hayat mecbur kalabiliyorsun. Esyasi batsin ya ne esyasi koyacakmis ki siz orda ola ola. onceden dediyse dedi ne yani kanun kural mi bu zikkim esyain koyulmasi. boyle kisiler toplumdan dislanmali ki bir dahs kimseyi uzemesin. ucuza vermismis ya insanlik olmus gercekten ya. ne ucuzu bedavadan oturun demeleri gerekirken su yapilana bak. insallah parasal yonden rahatlayin da haber vermeden cikip gidin. valla hic de tesekkur falan etme kardeslik yapiyor oyle takdirlik birsey degil. olmasi gerekeni bile yapamiyor o ayri gerci. Sinir tipler!!!
(1,235 puan) tarafından
Ki esim diyo bana dediniz ama tmm koyun demedim diyo amaan allaha biraktim
0 oy
tarafından
Allah işte öldürmüyor ama insan oğlunu  hala gözü ac
(1,235 puan) tarafından
Yani kalanlarda diger kalanlara keske olseydim dedirtiyo

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 169 göst.
26 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Minel (81 puan) tarafından soruldu
0 oy