0 oy
167 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Oglum cok yaramaz öyle böyle değil cay dökmüştür üstüne 19 aylik 2 yaş sendromu diyorlar 1 aydır böyle aslinda herşeyi döküp saçıp kirmak istiyor. Birsey ister vermesem kendini yerden yere atar sebepsiz durup dururken aglar tv acarim izler az az. Düz duvara tırmanıyor ya resmen Ama peşimden düşmez bi misafirliğe gidince nasıl yapiyorsunuz ben daha gidemedim gittimde 19 aydir tek 1 arkadaşa oda peşinde gezdim hicbirsey anlamadim. Artık bende gitmek istiyorum nasil yapıyorsunuz merak ediyorum ilk diye tecrübesizim kırıp dönmesini istemiyorum

5 Cevaplar

0 oy
(1,429 puan) tarafından
İlk önce evde sakinlestir cocuguna cok hayır deme.

Çok hareketli diyosun belki hiperaktif bi cocuk evde enerjisini atamiyo günlük parka çikar oyalansin arkadasina kahve icmeye gitcegin zaman onu parkta yor oraya gidince uyut tv acma onla ilgilen belkide bu kendini yere atmalar onu görmen icindir 
(1,429 puan) tarafından
Kitap al canim düdüklü yerine leğen ver plastik bisey ver bu yasta mutfak esyalarina cok takıyolar sabah erken kalkiyosa kahvaltisini yaptirp ögleme kadar bi cıkar kapının önune çikarsan yeter yada hava sicak diyosun koy banyoda suyun icine sakinlessin at icine top onu hep öv güzel söz söyle gercekten anlıyolar bi iki hafta sonra huyu değistigini anlicaksin
(446 puan) tarafından
Aldin kitap okuduk sonra yırtmaya basladi kitapları oyuncaklarini bu aralar hep bize veya yere firlatiyor. Tekim tv acmak istemiyorum ama dayanamiyorum onu acinca sakinlesip otuurp 10 25 dk izliyor bende nefes aliyorum
(1,429 puan) tarafından
2yas zor gecen bi atak suya koymayi dene allah yardomcin olsun ama sunu unutma sen bağırdıkca dha cok yapıcak ve bu onda huy olarak kalıcak
(446 puan) tarafından
Ahh tabiki hic isteniyorum ama sinir krizi geciriyorum artik sesim yükseliyor umarim düzelir de huy olarak kalmaz
(150 puan) tarafından
Merhaba canım senin çocuğun kac yaşında acaba bi tane de benim kızım var 3 yaşında inanki hiv bi yerde rahat vermiyo atma ve kırma huyu edindi cocuk anlam veremiyorum arkadaşın dediği gibi tecrübesiz olduğum için sürekli hayır diyen bi insan da değilim aslında
-Reklam-
0 oy
tarafından
O kadar çok yoruldum ki. Yapma dediğim şeyleri inadına gözümün içine içine bakarak yapıyor. Kendine zarar verecek her şeyi biliyor ama acı duygusu yokmuş gibi yapıyor. 21 aylık olmak üzere kız çocuğu ama bacakları mosmor. Koltuk tepelerinden masanın üzerinden atlıyor. Pedagog tavsiyesi üzerine tepkisiz kalmaya başladım ve onun oyun olarak algıladığı eylemlerle dikkatini çekmeye başladım. İlla ki bebeğine aranda ikinize özel yaptığınız oyunlar vardır onlarla dikkatini dağıtmaya çalış. Kusurlu davranışlarında kendine ait özel bir alanda başka bir oyun oynayın. Salıncağı var odasında mesela biz ona biniyoruz. Hırçınlığı geçene kadar on dakika kalkmıyoruz vs vs. Gelişme var. Ama vicdan ve akıl muhasebesi 3 yaştan sonra başladığı için şimdilik söylediklerimizi anlasalar da işlerine gelmediği için yapmayacaklar. O yüzden iki yaş hırçınlığının geçmesini bekliyorum ben de açıkçası.
(446 puan) tarafından
Yani daha küçüktü cayi cekti teosiyle ulasamaz dedim yakti kendini kolunda izi kaldi. Sessiz kalayim diyorum ama yok hala yapiyor parka indirdim babasiyla 10 dk sonra geldiler durmuyor dedi. Salincaga koydum parka sallarken önünü açti inmeye calisirken yakaladım diyor. Sonra bi cocuk arabasiyla gelmis akülü çocuğu sarsiyor kalk diye dedi kucağıma aldim dursun diye yüzüme vurmaya basladi yani bunalrin hepsi 10 dakikada olmus gercekten yoruldugumu hissediyorum ne yapacagimi bilmiyorum
0 oy
(146 puan) tarafından
4 yaşına kadar böyle olur cnm korkutmak gibi olmayımda sakinliğini koru başka birşey diyemiyorum Allah yardım etsin 
0 oy
(4,114 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun, oglum 30 aylık maşallah sakin ve konuşarak anlasabiliyoruz. Inatlasmaya çalışmayın derim daha çok yapacaktır. Gerektiği yerde tepki verin sureklı kızmayın doğruyu yanlışı algılamasıni sağla ve rahatsız edici bir durum da ilgisini başka yöne çek canm ben oyle yaparım. Baktım mizmizlaniyor hadi parka gidelim yada sana dondurma vereyim diyorum seviniyor susuyor 
(446 puan) tarafından
Bana vurmaya başladı birsey ogretmek istiyorum hemen kaçıyor ahh hep yaramazlik pesinde
(4,114 puan) tarafından
Parka gotur dısarıya çıkar koşsun enerjisini atsın cnm belki sakinlesir biraz
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Sosyal hayatımdan vazgeçtim en son nezmn makyaj yaptığımı hatırlamıyorum günde enaz iki jere parka çıkarırım temiz hava alsın diye çıktığımda da en az 3 saat kalırız evi Kendisine göre düzenledim kırılacak bisey yok.yemegimide temizliğimide uyduğu zamana göre ayarlarım. 

En son mesela tezgaha çıkıp dolap içerisindeki rafa  tutunup sallanmisti . Banyo yaptığım.zaman duşa kabine tırmanıp üzerinden beni izleyip kahka atması gibi gibi yaramazlikları var.  Yaş : 3 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 87 göst.
1 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Hacerhale (331 puan) tarafından soruldu
+11 oy
31 cevap 1,121 göst.
11 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 152 göst.
26 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Esmerqueen1 (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 183 göst.