0 oy
152 göst.
Diğer kategorisinde (64 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Kızlar geçmişte yaşadığınız yada şuan yaşadığınız büyük problemler le nasıl başa çıkıyorsunuz. Derdinizi içine atıp yıpratırmısınız kendinizi. Yoksa böyle problemlerden şu şekilde kalkıp dim dik ayakta durabıldım diyecek bir tavsiyeniz varmı?

Ben ağır şeyler yaşadım çocukluğumdan itibaren. Kimseye birşey anlatamadım. Hep içime attım. Tek başıma savaşmaya çalıştım ama bu benim ruhumu bedenimi çok çökertti. Kısacası ağır enkazlardan nasıl sapasağlam çıkmayı başardınız? Nasıl atlattınız? 

9 Cevaplar

0 oy
(406 puan) tarafından
Ben içime atmaktan yüz felci geçirmiştim. Sana tavsiyem hiçbi şeyi içine atma artık atmıyprum herkese her şeyi çatır çatır söulüyorum ya da beni rahatsız eden insanlarla muhattap olmayarak rahatladım sanada tavsiye ederim 
(64 puan) tarafından
Bende çok duyuyorum insanın dertlerini içine atması bir hastalık getirir diye. Ama o kadar kucuk yaslardan beri içime atıyorum ki. Artık gerçekten  beni mutlu edecek bir sey bıle olsa hayatdan gerçek anlam da zevk mutluluk alamıyorum. Tanıdıklarım dan Birine anlatmak istiyorum yardımcı olsunlar gibisinden ama o kadar çok zorlanıyorum ki. Sankı o kişiye karsı kendımı aciz duruma düşürüyorum yada çaresiz biriymişim gibi görüneceğim sanıyorum
(406 puan) tarafından
Anlıyorum seni canım depresyona gibi bi şey bu benim sana tavsiyem bi danışana gitmen profesyonel birinden yardım alman benim yaşadığım yerde eğer olsaydı emin ol giderdim çok uzaktı bana merkez ve hastalık hastası oldum sinir stresten ben yaptım sen yapma hem psikoloğa anlatır rahatlarsın hemde yardımcı olur sana
(64 puan) tarafından
Gittim uzmanlardan da yardım aldım zamanında ama onlar a da birşeyler anlatamadım. Buradaki  Eski hesabım da. Kimseyi tanımadığım ve kimliğim belli olmadığı ıcın anlatabilmiştim yaşadıklarımı.
(406 puan) tarafından
Anladım canım hayatı akışına bırak seni rahatsız eden kimseyi hayatında barındırma bunlar insanı hasta ediyo gerçekten kendine yapma bunu
(64 puan) tarafından
Peki teşekkür ederim ♥️
-Reklam-
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Başa çıkamıyorum ki :D
(64 puan) tarafından
Desene sende benim gibisin :) :/
0 oy
(4,169 puan) tarafından
İçine atma sorun neyse kimle yaşıyorsan konuş çözülmüyorsa o insanı çıkar hayatından hic uğraşma 
(64 puan) tarafından
Ben bana yapılanları unutamıyorum. Çok onceden yasadıgım büyük olayların altından kalkamıyorum. Bu zaman a kadar sustum ama hani nasıl desem kendıme zarar verdım hep. Ruhen ve fiziken. Şimdi gerçekten yardımcı olabılcek kısılere bile anlatsam birşey deyişeceğini sanmıyorum. Sadece o kadar sene sonra gecen sene anneme anlatabilmiştim zorda olsa. Ama onun da elımden birşey gelmedı oda kımseye anlatamadı
0 oy
(80 puan) tarafından
En son yaşadığım şey iftira atıldı kaynanam ve küçük gelini bana iftira attılar bende yüzleştirdim neymiş ben geline çok pis küfür etmişim eşimde arkamda durdu çünkü beni bilir yapmam konuşamam öyle kelimeler yüzleştik ianınlmaz yalan konuşuyorlar Allah çıkarsın diyorum hergün bigün belasını bulursa ben evime sokmam haberin olsun dedim bende diyo bakalım Allah büyük
(64 puan) tarafından
İftira da cok kötü birşey. Allah öyle insanlar dan uzak tutsun hepımızi
(80 puan) tarafından
Bide yalanı öyle rahat konuşuyo ki beynimden vuruldum resmen
(64 puan) tarafından
Bazı insanlar yalanı yaşam tarzı edinir demek ki yalan konusunda o kadar ustalarkı. Artık rahatlar
(80 puan) tarafından
Valla hiç hakkımı helal etmiyorum
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Düşünmeyerek :) düşününce ben onlarla başa çıkamıyom onlar benim başıma çıkıyor ağırlık ediyorlar..
(64 puan) tarafından
Ahh keske düşünülmeyecek gibi sorunlar olsa
(1,414 puan) tarafından
Ne olursa olsun kaçıyorum ben hele bunalım dönemi bilinç altı direk uykuya veriyor beni 7/24 uyurum o dönemler elimden gelse hani uykuda düşünmüyor ya insan o yüzden oluyormuş o doktor demişti bana ilaçsız uyuyodum miss gibi :)  bi de bi huyum daha var çok üzülüp sarsıldığım olayları bi süre sonra tamamen unutuyorum hafızamdan siliniyo yani anlatıyolar şöyle olmuştu diye yok bnm hafıza tertemiz :)))
0 oy
tarafından
Valla hiç birşeyi içime atmıyorum kim canımı sıkıyosa ağzına s.icip bırakıyorum. 

Kim beni üzerse siktirrrr ediyorum hayatımdan 

Kim canımı yakarsa hayatını başına yıkıp köşeme çekiliyorum. 

Anasını sattığımı dünyası üzülmeye ağlamaya değecek kadar uzun değil 
(64 puan) tarafından
Çoğu konularda dediğin gibi yaptım ama. Benım hayatımı alt üst eden bir olay oldu kucukken o olayın ustunden gelemiyorum hala sindiremiyorum. O olayda bu dedıklerını yapamıyorum ısde. Burda Kı Eskı hesabımda paylasmıs tım. Esmerqueen DİE istersen bakabilirsin
tarafından
Bakim bi
tarafından
Okudum eşin adam gibi adammış tutmuş elinden unut bırak geçmiş geçmişte kalsın. Geleceğine bak eşine çocuklarına bak. Geçip giden zamana üzülmektense bugüne bak en azından bugünün zehir olmasın. 10 yil sonrada bu yıllar için üzüleceksin neden kendime o yılları zehir ettim diye
0 oy
tarafından
Yazdıklarınızı okudum belli ki kötü anılarınızı var . Bunları ailenizden kişilere anlamamışsınız zamanında şimdide anlatmayın.  

Ama psikolog yardımı alin derdinizi yaşadıklarınızı onlara anlatın sıkılmadan saklamadan. Anlattıkça rahatlayacaksinizdir. Belki bir ilaç desteğine verir daha iyi hissedersiniz. 

Daha önce yardım almışsınız ama yaşadıklarınızı anlamamışsınız. Yüzleşmek.istiuorsaniz dr sizin en iyi arkadaşınızı olur. Yani ailenizden biri değil. Bir gün gidinde yaşadıklarınızı bir başkasına anlatmaz . Biliyorsunuz günümüz zamani insanlar çiğ süt emmiş deriz . Bir yakınınız derdinizi bir başkasına anlatırsa ozaman daha da çok darbe alabilirsiniz, 

Rabbim.gonlunuze ferahlık versin huzur versin sağlık versin 
(64 puan) tarafından
Zamanında tedavi gördüm fakat anlatamadım yine de doktora. Sadece sinir hastalığı  ve depresyon olarak gördüm. Hatta klinikte de yattım ama yıne de anlatamadım. Ama bundan sonra cesaret edip anlatmak istiyorum tesekkur ederim
0 oy
(3,902 puan) tarafından
Tabiki icime atıp kendimi  yeyip bitire bitire aglaya aglaya basa çıktığımı  sanıyorum  güya  sonra bir sey olmamış  gibi devam
(64 puan) tarafından
Aynı ben gibisin desene. Kendimize zarar veriyoruz
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Saglam çıktımızı kim söylemiş sana moral vermek isterdim bnde herşeyi içine atıp kendi içinde bogulanlardanım bnde bilmiyorum napıcamı
(64 puan) tarafından
Sende benim gibisin desene. Sağlam cıkanlardan tavsiye bekleyelim
(1,451 puan) tarafından
Aynn öyle

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 643 göst.
0 oy
5 cevap 171 göst.
0 oy
14 cevap 186 göst.
21 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Sedaaylin (446 puan) tarafından soruldu