0 oy
107 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (16 puan) tarafından
Sarma ne kadar dayanır buzlukta birde tencerede çok yer kaplıyor plastik kaplara koysam sonradan ckarrken zorlanirmym yada kilit poşete mi koysam

6 Cevaplar

+1 oy
(48,481 puan) tarafından
buzdolabi posetiyle koyuyorum ben
-Reklam-
+1 oy
(9,941 puan) tarafından
Kiz ne tenceresi buzdolabi posetine koysana
0 oy
tarafından
Bence birsuresi yok.

Kaynanam bana buzdolabı poşetine sarıp veriyor. Bazen aylarca duruyor. Çünkü ben hiç sarmiyorum. Sarmadigim için saklıyorum birisi gelince pişiririm diye. O yüzden bay sakladigim oluyor. Aynısı gibi cikuyor
0 oy
(6,793 puan) tarafından
Geçen 3 kilo yaprak sardım poşetlerin buzluğa attım brn annem kayınvalidem ve bi çok tanıdığım bu şekilde yapıyoruz bi sene yiyoruz 
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Ben 10 tanesini falan elime alıyorum iplikle sarıyorum buzdolabı poşetine koyuyorum pişirirkende çıkartıp düdüklüye koyuyorum öyle pişincede ipliğini çıkartip servis ediyorum.
0 oy
(6,194 puan) tarafından
Vallahi ben Ramazan'dan önce sordum 3 kilo kıyma ile hala daha çıkarıp çıkarıp yiyoruz Ay canım bir süresi yok

Ben de saklama kaplarına dolduruyorum sonra Düdüklüde yağın saçını kavuruyorum Biraz tuz biraz suyunu ekleyip üzerine Sarmaları diziyorum bir tane kapak kapatıp Düdüklüde bir 10 dakika pişiriyorum mis gibi oluyor
(1,351 puan) tarafından
İlknur dondurucu da sarmanin pirinçleri kırılıyor içi lapa gibi oluyor ya canım bende sarıp atıyordum sonra baktım pirinçler kırılıyor atmadım bir daha
(6,194 puan) tarafından
Biz hiç pirinç koymuyoruz ki ablacım ☺️
Etli sarma yapıyoruz ya onun içine de bulgur koyuyoruz şu kısırlık bulgurun az büyük olanından

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 359 göst.
18 Kasım 2021 Diğer kategorisinde berak (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 88 göst.
9 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Asabii (200 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 95 göst.
5 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Aysegul&20 (3,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 109 göst.
7 Mart 2024 Diğer kategorisinde Asabii (200 puan) tarafından soruldu

377,966 soru

11,313,127 cevap

34,747 kullanıcı

...