+2 oy
437 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızım 26 aylık.  Doğduğundan beri böyleydi gerçi ama artık büyüdü diyorum. Ama neden gece sebebsiz kalkıyor. Uyanıyor beşiğinde anne anneee ağlamaya başlıyor öyle bağıra bağıra ağlamıyor ama benim duyacağım kadar ağlıyor. Hemen gidiyorum yanına, ayicigin burdaymis, şu içmek istermisin gibi şeyler söyleyip ağlamasını durdurup geri yatırıyorum. Hemen dönüyor uykuya ama sonuçta benim uykumu böluyor. Bazen hiç kalkmıyor gece. Bazende bu anlattığım sekilde 4_5 kez uyanıyor.

Sizinkiler nasıl bu aylarda oylemiydi.

Ne zaman normale dönüp hiç kalkmadan uyuyacak?

25 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Bu postu açtıktan sonra 1 ay bile geçmeden gece uyanmalarimiz bitti çok şukur☺️☺️
tarafından
Evet. 4 ayda başladı emzik almaya o zaman rahat ettim. Şimdi bazen gözleri kapalı ağlıyor sadece emziğini veriyorum uyuyor. Bazen su içmek için uyanıyor
tarafından
Çok şükür canım sorma hele bu dilleri her şey söylemeleri oturup büyük insan gibi konuşması daha da bal oluyorlar Rabbım acılarını göstermesin inşallah
tarafından
Benim kız emzigi asla tutmadı. Memeyi reddetti. Biberinu 4. Ay ağzına almadı.
Siringayla besledik.
Çok zor gunlerdi
tarafından
Ayy aynen hülyoş maşallah subhanallah ne güzel konuşuyorlar. Bazen aklına zekasına şaşip kalıyorum.
Birde hiç birşeyi unutmuyo.
Öyle şeylerini gördükçe dahada bağlanıyorum.
tarafından
Yüz bin kere maşallah canım sorma aradan ne kadar zaman geçiyor bir bakıyorum hala o konu aklında ondan bahsediyor ☺☺☺
-Reklam-
0 oy
(181 puan) tarafından
Ben sutten kesince bitmisti 2 yaşında  yani tabi.arafa bazen hasta olunca falan oldu
tarafından
Bizde meme yok cnm
0 oy
tarafından
25 aylık oğlumda kalkıyor ne zaman düzelir bilmiyorum ama inşallah düzelir 
tarafından
Ya uykularım bölündüğü için o kdr fazla rüya goruyorumki o bile beni yoruyor.
Her uykuya geçişte bir rüya goruyorum. Sabah kafam kazan gibi uyaniyorum
0 oy
(4,202 puan) tarafından
Memeden kesince bitmisti . Simdi dort gizle bekliorum oglumu memeden kesmeyi. Ruya girup korkmadikca susamadikca yada tuvaleti gelmedikce kalkmazdi kizim
tarafından
Meme hiç yoktu bizde ztn 7. Ayda emmeyi bırakmıştı.
Hadi sizinki memeden bizimki neyden
(4,202 puan) tarafından
Mama veriyosan gece o da ayni sey aliskanliktan. Yada uyuma sekli mesela salliosan o yuzden uyanabilir. Kendi kendine yataginda biz yetiskinler gibi uyumasi gerek. Bide tam ruya yasi ruya girebilir karanlik hilgeler hayalet canavarlardan korkabilir
tarafından
Yok kız mamada yok.
Meme hiç olmadı. Mamayida 2 ay önce bıraktık ama gece zaten vermiyordum hiç. Öyle bagimlida hiç değildi. Mamayı biraktirdim bir kez sordu bir daha sormadı bile.

Onla alakası olcagini dusunmuyorum

Sallanmadan uyuyor
Oyun parkına yatırıyorum. Bende odasındaki bazaya yatıyorum. Telefonla fln oynuyorum. O uyuyana kadar bekliyorum uyuyunca kalkiyorum

Öyle hayalet canavar vs hiç bilmiyor
0 oy
tarafından
Gel sarılalım. 
tarafından
Haha☺️
0 oy
(2,592 puan) tarafından
3 yaşına girecek. Çişi gelince kalkar . Bazen gece de 2 bazen hiç kalkmaz 
tarafından
1 sene mi var diyorsun benimkinin bu duruma gelmesine.
(2,592 puan) tarafından
Aynen en az :)
0 oy
(1,427 puan) tarafından
4 yaşında hâlâ uyanıyor bizde dedigin gibi su verip ışık acip yatmasini sağlıyoruz 
tarafından
Işik açsam temelli uykusu açılırda.
Ben hiç kalkmasın istiyorum
Ha bir yönden iyi oluyor. Gece o uyanınca çiş yaptırıyorum altına kaçırmamis oluyor
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Meme den kesince kesintisiz uyuyordu sonra ara ara uyanmalar başladı şuan 3.5 yaşında bazen kalkıp yanıma geliyor bazen çoğu zaman deliksiz uyuyor 3 yaşından sonra başlar diye tahmin ediyorum 
tarafından
Meme olayı olmadı zaten. Bizim uyanmalar sebebsiz. Ben sebebini cozemedjm.
0 oy
(48,708 puan) tarafından
bitiyor mu ki ☺️ tam duzenli diyorum yine kalkmaya basliyo ☺️
tarafından
Ay bende öyle biliyomusun.
Galiba büyüdü kalkmadı 2 gündür diyorum. Hopp yeniden aynı kalkmalar basliyor
0 oy
(72 puan) tarafından
Yanına uyuncak koymayın uyuturken de okuyup uyutun Ayetel Kürsi Felak nas Fatiha 3 erckez okuyun çocuğunuza oyuncaklar gece iyi olmuyor oyuncak sepeti varsa üstünü bir örtü ile örtün gece daha rahat uyuyacaktir cisi felan gelip uyanması dışında ❤️
tarafından
Ciside çok geliyor ama sadece ağlıyor.
Oyuncak dolu odası . Ve uykuya geçerken illa bütün bebeklerini beşiğinde istiyor. Sonra tabi o uyuyunca ben alıyorum.
Ama onla ilgisi olacgini düşünmüyorum. Oyuncakları daha önce oturma odasindaysa ama yine öyle agliyordu
(72 puan) tarafından
Ben tavsiyede bulundum küçük kizm da aynı bebek siz uyumaz ben alırım okurum uyanmaz almazsam okumazsam uyanır mutlaka yatmadan bı saat önce sıvı tüketimini kesin çok çise kalkmaz o zman ❤️
tarafından
Su içmeden durmuyor.
Vermeyince ağlıyor.
Alışkanlık etti sanırım yada sırf öylesine sürekli su su su. Bazen aklını celdirip unutturuyorum suyu.
0 oy
(12,693 puan) tarafından
1 yaşinda sutten kestım ama 2 kere mama için kalkıyor içip geri uyuyor azalir umarım 1 kalksa yine iyi doğuma kadar
tarafından
Mama yi gece hiç vermedim. Dişlerine zararlı canım artık buyumus
(12,693 puan) tarafından
kesmek istiyorum,  daha yeni kestım sutten . Çekip de bırakmıyor 4 ölçek içiyor her kalktığında zamanla bırakırmi ki
tarafından
Keşke hiç baslamasaydin. Sütten kestiği için mi başladın biberona
(12,693 puan) tarafından
yok canım 4ci ayda kilosu az diye başlattı dr sutum boldu ama yaramadı dediler meme+mama besleniyordu zaten gece emıyordu bi tek. Kesıncede aramadı hemen unuttu biberonu bırakır mi ki iştahı iyi her şeyı yiyor yemek seçmiyor
tarafından
Valla benim kızda mamaya bağımlı değildi. Biraktirdim hiç aramadı bile
0 oy
(732 puan) tarafından
6 aydan sonra geceleri hiç kalkmadı şuan 25 aylık halen kalkmıyor. Küçük aylardayken de uyku problemi yoktu sadece mama vermek için uyandırıyordm. Bu bebeklerle alakalı bazen çok inatçı oluyorlar yada alışkanlık oluyor
tarafından
Maşallah subhanallah. Demekki sakin bir bebek.
1.5 yaşına kadar gece 10 kez kalktığı bile oluyordu. Birde baya ağlıyordu. Şimdi çok ağlamıyorum 4_5 kez kalkıyor .  Evet inatçı ve aglak
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Benim ki 4yasina girecek hala kalkıp durur bir kere gün yüzü göstermedi bitmiyor ki jsksjskskjk şu ister rutin her gün birden fazla uyanır 
tarafından
Bizimki de bu gidişle öyle olacak.
Bende hiç erken uyumayı sevmem.
Aslinda erken uyusam bu kadar uykusuz kalmam galiba ama 1 demeden uyuyamiyorum
0 oy
tarafından
Bizimki gece uyanmaları 1 yaşında bitti daha kalkmadı geceleri sütünü içer uyurdu 2 yaşında hala öyle sütünü içer uyur artık uyurken sütte aramıyor uyurken tek içiyor 
tarafından
Bence biraktir artık sende. Dış curuklerine yol açıyor.
Yemeğini güzel yediyse gerek yok.
tarafından
Süt içmiyor canım gündüz o yüzden bıraktırmıyorum sütü yatmadan önce bardakla içse bende gerek duymam daha
tarafından
Sen bilirsin cnm
0 oy
(7,074 puan) tarafından
Benim bi arkadaş var onun çocuk çok fenaydı bildiğin gibi değil her şeyi denedi uyku eğitimi bile aldı olmadı önceden gece 10 kere kalkiyodu ilk bi bay bay night diye damla var duymussundur onu verdi bi kaç gün rahatlattı sonra kesti eskisine döndü çocuk 1 yaşındaydı gece 12de uyanıp 4de kadar oturuyorlardı şuan 2 yaşında memeden kesince biraz düzelmiş ama hala aynı uyaniyomus sık sık doktora götürmüş uykuya yapacak bişey yok zamanla düzelir demiş sizinki de öyle galiba 
tarafından
Evet benim kızım dogdugundan beri uyku sıkıntısı var zaten.
Yani inan bu halime bile aslında bin şükur etmem lazım. Önceden daha fazla uyaniyordu sürekli ağlıyordu. Çok zordu.
(7,074 puan) tarafından
Anlıyorum seni benim oğlum aslında çok güze uykusu var doğduğundan beri akşam 9ds mutlaka uyumuş olur ve sabaha kadar deliksiz uyur anca acıkınca mizildanir alır hemen emziririm sabaha kadar uyur bazı zamanlar hastayken dış dönemi falan uyaniyo agliyo emmekde istemiyo 2 gün üst üste uyumasin sinirleniyorum çok zorlanıyorum migrenim var bi de hemen basım tutar çok şükür iyi ysni oğlum seninle empati bile kuramiyorum bilmiyorum napardim rabbim dsgina göre karını veriyo buna inanıyorum ben kaldiramazdim böyle çocuk verdi sen kaldirabilirsin ki böylesini vermiş
tarafından
Aslında bende kaldıramıyorum zorlandım çok ama evlat sevgisi başka işte
Benim kızım aglamalri sorunları hiç bir zaman normal olmadı☺️
0 oy
(15,267 puan) tarafından
Ben tuvalet eğitimini 1.5 ay önce tamamladım. Şuan yeni 3 yaşına girdi. 1.5 aydır rahatım yani. Gece 3 4 kere tuvalete götürüyodum. Öncesi zaten 7 8 kere emmek için kalkiyodi falan. 1.5 aydır rahatim. 10 güne de doğumum var. Benim pasalik bu kadar sürdü ☺️
tarafından
Bende 2 ay önce öğrettim ama tuvalete kaldırıyorum. Kaldırmasam yapıyor altina
(15,267 puan) tarafından
Benim de öyleydi . Şimdi o da bitti. Herşeyin bı zamanı var işte.
tarafından
İns biter.
0 oy
(2,099 puan) tarafından
Telefon ile ilişkisi varsa ondan kaynaklanabiliyor gördüğü bazı şeyler hayal dünyasında korkunç şekilde işleniyor kabus görmelerine sebep oluyor maalesef
tarafından
Yeni yeni izlemeye başladı telefon . Zaten korkunç fln bişi izlemiyor. Youtobede kidsden izliyor . Telefon izlemedigi dönemde de aynisiydi.
Ama korkuyo olabilir evet.
(2,099 puan) tarafından
Onların da sakıncalı olduğundan bahsediyorlar :( çocukların algılayışı hayal güçleri bizim algılarımızdan çok daha farklı çalıştığı için algılaamıyoruz bazen ama genelde en masum görünen içerik bile zarar veriyormuş
0 oy
(7,044 puan) tarafından
İki yaşında anca uyumuştu canım. 
tarafından
Benimkide 2 yaş ama uyaniyor
0 oy
tarafından
Bizim kuzular yaşıt canım biliyorsun benimki hiç uyanmaz çok nadir binde bir ağlıyor o da rüya falan görüyor sanırım bir de bu aralar uykusunda çok konuşuyor ☺
tarafından
Kız sus zaten seninkine nazarim değecek. Maşallah subhanallah.
0 oy
(8,986 puan) tarafından
2.5 yaşında halen bitmediiiiii
tarafından
Offf offf

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 117 göst.
17 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 19991204 (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 211 göst.
13 Eylül 2021 Aile kategorisinde AyseYkA (755 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 120 göst.
21 Mayıs 2021 Aile kategorisinde selindrn (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 76 göst.
16 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Ikiz anne adayi (1,113 puan) tarafından soruldu

380,485 soru

11,392,157 cevap

34,900 kullanıcı

...