0 oy
119 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kızlar uyguna neler yapabilirim siz neler yaptınız fikirlerinize ihtiyacım var 20 kişilik olur sanırım evim küçük tavuk pilav tarzı olurmu ayıp olurmu ne ekleyebilirim uğraştırıcı olmasın lütfen tekim

11 Cevaplar

0 oy
(6,761 puan) tarafından
Sarma ekle tatlı koy tulumba olabilir yeter niye ayıp olsun 
tarafından
Ay dimi ya bide ayran mis
(6,761 puan) tarafından
Oh mis yeter de artar bile vala ben tavuk pilav menüsünü daha çok severim
tarafından
Ahhaha hediyelik ne yaptınız
(6,761 puan) tarafından
Ben bişey yapmadım valla mevlutte 3 5 yaşlı kadın geldiler okuduk dağıldılar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Pide ayran :))) valla ben hiç görmedim bebek Mevlütnde ne yapıyorlar 
tarafından
Bende görmedim o yüzden sormak istedim şaşırdım kaldım sjsjsj
0 oy
(9,927 puan) tarafından

Tavuk pilav yaptik bizde. Kayinvalidem borek yapti ispanakli yoksa alacaktik su boregi. Baklava aldik bide. Lokum aldik dagittik gulsuyu. Bide tursu koyduk yanina.Kucuk sulardan alin herkese dagitmaya. Ortaya seker tuz su tamam iste :)

tarafından
Sarma yerine börek daha mantıklı bir tepsi yaparım yeter su yerine ayran olursa dahami iyi olur surahiyle koysak suyu bişey olurmu ki
(9,927 puan) tarafından
Ayranda aldik canim ama su istiyo ya herkes dersenki bardakla veririm herkese tek tek surahiyle koy. Ama biz kucuk hani bardaklar var ya kapakli aciyosun sen oyle aldi esim koyduk herkes aldi kendisi. Sarmada annem dedi sonra vazgectik bosver borek daha kolay
tarafından
Haklısın aslında şu öyle daha iyi olur bardak zor olur çok teşekkür ederim hediyelik ne dagittiniz
(9,927 puan) tarafından
Ben hediyelik yapmadim canim bana gereksiz geliyor ya. Onun yerine bagis yaptik o parayi kizim icin
tarafından
Aa nereye yaptınız çok güzel
0 oy
(66 puan) tarafından
Tavuklu pilav. Salata yada turşu. Tatlı. Icecek.

Genelde bu şekilde oluyor. Tabi yöreye göre degisir yemek te yapılıyor ama o uğraştırici olur. Bence ne yaparsa o olur kolayına işine ne gelirse onu yap Allah kabul etsin şimdiden 
tarafından
Tavuk pilav garanti ya bide uğraştırıcı değil mantıklı geldi tatlı bir arkadaş börek demiş bide börek koyarım yeterli olur heralde
(66 puan) tarafından
Bi tulumba al bide ayran yada komposto tarzı bisey yeter
tarafından
Hediyelik naptın canım
(66 puan) tarafından
Benim mevlut kalabalıktı canim 150 kişi ben mıknatıslı açacak yaptırdım.  Çoğunluk yasin tesbih yada yazma veriliyor
tarafından
Çok kullanışlı gayet iyi olmuş
0 oy
(7,340 puan) tarafından
Ben camide yapmıştım kıymalı pide  yaptırdım bide ayran vardı tm
tarafından
Oh mis valla hem temizlik derdi yok hem ugrasmiyon en iyisi :Ddd
(7,340 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
tarafından
Valla geçen arkadaş kıymalı pide ayran tulumba tatlısı çiğköfte verdi menude
tarafından
Çiğköfte ilk defa duydum ama güzel olur gercekten
tarafından
Valla kendisi yapmış.
Bende ilk defa gördüm.
Şu plastik tabldotlara koydular.
Altına maydonoz üstüne çiğköfte.
tarafından
Oh mis hediyelik dağıttılar mi
tarafından
Hayır. Dediki hediyeligi yaptırmadım bilerek. Sizin adınıza bağış yaptım dedi.
Minik cüz yasinler dolablari bekliyor dedi.
0 oy
tarafından
Evim küçük artık her türlü hastalık var diye kuran kursunda okuttum kızımın mevlüdünü. Evimde de annemler kayınvalidemler o kadar toplasan 10 kişi filandık. 
tarafından
Evet benimde küçük korkuyoruz ama mecbur napalim sjsj
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Niye ayıp olsun şekerim herkes aynısını yapiyo ben gitcek olsam misafir olarak tavuk pilav satma tulumba tercih ederim ama o tulumbanin tatlısının yaprağa bulaşması lazım bayılıyorum o menuye
tarafından
Bende tulumbayla ayranı çok seviyorum tatlıya saklıyorum ayranı sjsjsjsjsj
0 oy
(4,146 puan) tarafından
Ben bebek mwvlüdü yapmadığım için diş hediğini mevlüt lü yaptım en az 40 kişi vardı sanırım menüm şöyleydi

Sarma 

Mini pizza poğaçalar 

Çikolatalı kedi dili pastası 

Etaiz çiğ köfte

Makarna salatası 

Börülce salatası 

Kereviz salatası 

Kabak havuç taratoor 

Mini çörek otlu susamlı kurabiyeler 

Tarçınlı minik kurabiyeler.

Elmalı kurabiye 

Bide ek olarak diş buğdayı 
(4,146 puan) tarafından
Hediyelik olarak da isimli keseli tesbih ile yasin kitabı yaptırdım canım yani magnetten kokulu mumdan daha anlamlı en azından diye düşündüm
tarafından
Maşallah valla ellerine sağlık ne güzel yapmışsın kıskandım :))))))) bencede daha mantıklı anlamlı olmuş hediyelikler
(4,146 puan) tarafından
Kuzu Bi iki çeşidi kayınvalidem yaptı çiğ köfteyi kendi annem yoğurdu kalanını ben yaptım hep geceden sabaha ayaktaydım nerdeyse ama bir gün oluyor güzel olsun istedim elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım senin de Allah yardımcın olsun şimdiden içine sinen şekilde olur her şey insallah ☺️❤️
tarafından
Allah razı olsun ah biz anneler sadece çocukları düşünür oluyoruz uyku nedir bilmeden hunharca çalışıyoruz annelerin kıymeti anne olunca biliniyor cidden :(
(4,146 puan) tarafından
Aynen öyle canım her şeye Bi kere oluyor diyoruz işte elimizden ne gelirse onu yapmaya çalısıyoruz anne olunca anlaşılıyor gerçekten ❤️
0 oy
(791 puan) tarafından
Pide ayran daha pratik bence eğer pide ayran olmazda tavuk pilav ayran yanına da tulumba tatlısı tamam başka Bi şeye hiç gerek yok 
tarafından
Ay dimi ya yeterli olur inşallah sağol canım ❤️❤️
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Tavuk pilav olur yani bide şerbetli tatlı bide ayran daha neee
tarafından
Dimi ya mis gibi ben çok severim jajs

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 114 göst.
7 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Zeynep bzkrt (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 103 göst.
5 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,176 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 118 göst.
23 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,176 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 373 göst.
7 Nisan 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,830 soru

11,309,026 cevap

34,741 kullanıcı

...