0 oy
675 göst.
Diğer kategorisinde (10,368 puan) tarafından
Ya kızlar herkes bebeğinin ilk saçını kesti mi birisi yazmış biraz önce kesmezseniz günah diye O kadar okudum yaptım hiç duymadım siz duydunuz mu ????

17 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Günah değil sadece yedinci gününde kesmek grami kadar altından ya da gümüşten sadaka verilir. Benim bebeğim saçlı doğdu yedinci gününde kesip verdim 
(10,368 puan) tarafından
Ya bende duymadım yazınca dedim sorayim öyle biliyorum sünnet
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ben hiç öyle bişi duymadım , 

0 oy
tarafından
Ne alakaymis ki gunah ile hic  duymadim 
(10,368 puan) tarafından
Bende duymamıştım ama sünnet tatlım zorunlu değil tabi
tarafından
Bebekken kestirmek mi sunnet canm anlamadm
(10,368 puan) tarafından
Canım bebeğin 7.gününde kes yada kesme gramına gore altın vermek sünnet ama zorunlu değilsin tatlım
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Ne günah yahu her şey günah zaten bazısına. Ben kesmedim zaten kel doğdu kızım uzayincada kesmeyi düşünmüyorum 
(10,368 puan) tarafından
Ya sünnet biliyorum ama birisi post açmış ya sünnet biliyorum
0 oy
tarafından
kesmek sunnet canim kesmezsen gunah degil

biz kesmedik kimsenin aklina gelmedi zaten büyükler büyüklük yapmadı ki hic
(10,368 puan) tarafından
Evet canım ezbere ama ben bi nedenden dolayı bitiremedim ve en büyük hayalimdi benim:(
tarafından
yani hafizlikla bu dini konulari bilmek ayri seyler
(10,368 puan) tarafından
Tabiki ayrı şeyler canım ama ben ikisinide okudum hafizligi bitiremedim ama fıkıh tevsir hadis derslerini gördüm o bayan öyle deyince şaşırdım
tarafından
aman boşver canim takılma herkese
(10,368 puan) tarafından
Ya ne bilim bi anda görünce dedim ne oluyor
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Hurafe hic öyle birşey duymadım
(10,368 puan) tarafından
Biraz önce birisi post açmış ya abla sünnet bilmiyorum 7.gun de altın falan verilir ama ilk defa duydum bende
(5,938 puan) tarafından
O sünnet evet 7.gunde ucundan bende kesip altın degil ama 100 tl ihtiyaç  sahibine vermiştim .ama vermeyende günah işlemiş olmuyor yani
(10,368 puan) tarafından
Evet abla.olmuyor bende görünce bi sorayim dedim belki görmüşsünüzdür sizde
0 oy
(3,446 puan) tarafından

image

image

tam ona yazıyordum kaldırıldı bebeğin saçı kadar altın verilir gerçi hadis te gümüş yazıyor ama biz altın değerinde veririz sünnettir bu ama arkadaş yapılmazsa günah yazmıştı bide hafızın iyi biliyorum yazmıştı ama neden böyle dedi anlamadım 
(10,368 puan) tarafından
Sünnet evet 7. Gun de kesilir ama günah değil ki yani durumu olmayan ne yapsın
(10,047 puan) tarafından
Kessinlikle haklısın bilmeden yanlış bilgi vermekte bizim insanımız bir numara zaten:)
(10,368 puan) tarafından
Yazdım bende yanlış bilgi verme diye oda hafızım biliyorum dedi de bende yaptım okudum biliyorum yani ilk defa duydum
(3,446 puan) tarafından
Zaten insnalari dine bu ben dini butunum biliyorum diyenler düşman etti
(10,368 puan) tarafından
Valla ya ilk defa duydum belki burda hilen vardır diye sordum bende
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Aslinda doğru. Saçını kesip ağırlığınca altın veya para sadaka vermen gerekiyor. Akika kurbanı oluyor sünnettir ama ben kestirmedim. Zaten küvezdeydi çıktıktan sonra daha da kıyamadım kesmeye 
(10,368 puan) tarafından
Canım sünnet yapmak zorunluluğu yok günah değil farz değil ki günah olsun durumu olmayan ne yapsın o zmn
(2,103 puan) tarafından
Zaten sünnettir dedim günah cehennemlik demedim ki :)
(10,368 puan) tarafından
Yok canım sana demedim kusura bakma yanlış anladın o yazana dedim özür dilerim sana yazar gibi oldu
(2,103 puan) tarafından
Yok kuzum estağfurullah:) yani günah değil ama sünnettir yaparsan da sevabı var
(10,368 puan) tarafından
Evet tatlım öyle:)
0 oy
tarafından
Hiç duymadım cnm 
(10,368 puan) tarafından
Ilk defa duydum bende tatlım
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Gördüm o postu yorumda attım. O dediği sünnet sünnete uymak tabi ki iyidir sevaptır ama farz değildir. Saçın belli bir kısmı kesilebilir ağırlığınca sadaka verilir veya kesilmedende ağırlığınca sadaka verilir. 
(10,368 puan) tarafından
Biliyorum öyle olduğunu ama kesinlikle konuşmuş ya yani durumu olan olmayan var
0 oy
tarafından
Ilk sacinin kesilip agirligi jadar altin yada ederinin fitre edilmedi sünnet. Bi de anne karninda oldugu icin mahrem diyenler var ama günah demek yanls olur
tarafından
Cok aktif değildim bu hafta görmemişimdir:)
(10,368 puan) tarafından
Bilmiyorum da yok bu hafta değildi bebekle ilgili bişeydi sanırım sizin actiginiza yorum olarak yapmıştım neyse olabilir tabiki  ☺amine hanımla ilgili bisey açmıştınız herhalde ☺
tarafından
Yaa inan cok dikkat ederim ama gözümden kaçmıştır ❤ cok özür dilerim
(10,368 puan) tarafından
Yaaaa önemli değil onun için yazmadım yorumu görünce mutlu oldum amine hanimi görürdüm biliyordum üye olmadanda o yüzden yazmıştım herhalde  ya maşaallah çok tatlı mayalı poğaça yanakları aynı hele o sacları güzelliği gibi hayat boyu güzellikle karşılaşsın hep mutlu olsun ınşaallah
tarafından
Cok sagol canim benim ❤
0 oy
(106 puan) tarafından
Hic duymadim günah diye benim kardesimi kesmislerdi benim kizim sacli doğdu diye kiyamadim kesmedim uzatiyorum
(10,368 puan) tarafından
Ya sünnet ama günah değil durumu olan Var olmayan var farz değil ki günah olsa
0 oy
tarafından
Nesi günah ya :D Ay hiç gülesim yoktu annem benim saçlarımı kazıtmış bebekken saçlarım gürleşmiş şimdi de maşallahı var saçlarımın hatta lisedeyken toka tutmazdı annem don lastiği keserdi onunla bağlardım saçlarımı :) eltimin kızının da saçları uzadı baktı olmuyo kesmişler kazıtmamış ama kısa kesmiş kız toplatmıyodu terliyodu boynu pişik oluyodu iyi oldu 
(10,368 puan) tarafından
Kız post açmış ya birisi canım sünnet biliyorum ama günah olamaz yani durumu olan Var olmayan var
tarafından
Aynen öyle canım ben görmedim o postu :)
(10,368 puan) tarafından
Baktım başlığa şok oldum hemen sildi saten
tarafından
Aaa demek ondan görmedim
(10,368 puan) tarafından
Evet kaldırdı herhalde
0 oy
(7,157 puan) tarafından
Günah diyen günaha girer Allah'ın adına hüküm koyduğu için.. 7.gun kesip ağırlığınca sadaka vermek sünnet ben kestim büyükler de anne saçı bebeğe yük olur derler .. 
(10,368 puan) tarafından
Ya tabiki de öyle ama günah yazmış ya ilk defa duydum bende sünnet evet biliyorum
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Günah olmayan birseye günah denmez. Ben kesmedim. Ben kestirmek sünnet diye biliyorum
(10,368 puan) tarafından
Evet sünnet saten canım kesin yazmış  gaya
0 oy
tarafından
Olur mu öyle şey ya. Neden günah olsun 
(10,368 puan) tarafından
Yaaa kıyamam canım ya bebeğine hayırlı uzun ömürler versin rabbim acısını göstermesin sağlık sıhhat versin ondan falan öyle şey mi olur rabbim bilir herşeyi
tarafından
Aynen öyle. Sağol Allah razı olsun. 19 unda doğum yapacam inşallah.
(10,368 puan) tarafından
Sağ salim.al kucağına tatlım
tarafından
Çok teşekkür ederim ❤
(10,368 puan) tarafından
Rice ederim cnm❤
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Günahı insanlar kendileri belirliyorlar canim maalesef. Allah affetsin. Yok öyle bise rahat ol canim bende kestirmedim.
(10,368 puan) tarafından
Ya o kadar kitaplar okudum hiç duymamıştım ya bir anda görünce belki dedim burda duyan vardır hemen kaldırdı saten
(7,402 puan) tarafından
Tabi insan bi şüphe ediyor canim. Rabbim dinimizi en dogru sekilde ogrenip uygulamayi ve nakil etmeyi nasip etsin insaAllah❤
(10,368 puan) tarafından
Amin inşaallah ne güzel dua ettiniz guzel yüreğinize sağlık

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 151 göst.
20 Mart 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Mervehilal66 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 31 göst.
0 oy
24 cevap 400 göst.
5 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Prenseskizannesi (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 199 göst.
25 Haziran 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu

376,659 soru

11,273,204 cevap

34,658 kullanıcı

...