0 oy
204 göst.
Aile kategorisinde (156 puan) tarafından
Ya kızlar kaç yaşındasınız çocuk sayısı postunu gördüm de dayamıycam sorcam artık. 26 yaşında evlendim 29 yaşımda kızım doğdu. Hep çekindim çünkü çocuk yapmaya. Şimdi 30 yaşındayım. 11 aylık bebeyle baş edemiyorum çok hareketli çok mızmız. 2.ye tövbe ettim. Gece sürekli uyanır. Genç yaşta 2,3 4 çocukla nasıl baş ediyorsunuz. Ne dışarı Bi arkadaşımla çıkabiliyor ne ev işleri yetişiyor. Ben mi çok beceriksizim 

13 Cevaplar

+2 oy
(4,986 puan) tarafından
24 yasinda ilk anneligim 26 yasinda 2.cocugumu aldım kucağıma gerekirse gece iş yaptım valla isimde Yemeğim de yapıyordum evime misafir alıp arkadaşlarla evde de biaraya geliyordum cocuklarimada mis gibi baktım bence sende yapabilirsin eskisi gibi zaten dışarıya çıkamazsın deliksiz uyuyamazsın çünkü sen bir annesin her çocuk akıllı olacak diye bir kaidede yok 
(2,369 puan) tarafından
Bu ben yemin ederim
(703 puan) tarafından
sabah sabah yorumunu okudum da resmen gerçekler yüzümüze yüzümüze vurmuşsun tatlım be :D sen artık uyuyamazsın dısarı cıkamazsın :D şaka bır yana katılıyorum ısteyen bır sekılde yapar ben cocugum durmuyor aksama kadar ac kaldım dıye lere böyle boş boş bakıyorum el kadar bebek elıne alırsın yıne kalkar bı yumurta kırarsın ayaktan bır peynır zeytın kuruyemıs yersın bı gıder su koyar bı gıder demlersın 10 dk deuıl 1 saatte yaparsın ama bı yemekte yersın yada ocaga bı kap yemek koyarsın ya kolik bebekle Ruhsar gıbı ortada gezerken yapıyordum ben bunları bı sekılde
(2,369 puan) tarafından
Yazmak istediklerimi tek seferde yazdığın için ayakta alkışlıyorum sizi
-Reklam-
0 oy
(1,766 puan) tarafından
26 yaşındayım 2 çocuğum var 3.ye hamileyim baş ediyorum ALLAH yardım ediyor 
(156 puan) tarafından
Maşallah ne güzel ya
(1,189 puan) tarafından
Bende 23 yaşındayım iki çocuğum var ve hamileyim valla benimkide bı taneykenn bende diyordum nasıl ikiye bakacam ama rabim o kadar güzel yapiyorki cidden iki tane olması daha iyi ikisi birbiriyle oynuyor ben daha az yoruluyorum
0 oy
(320 puan) tarafından
Lütfen kendinizi bir başkasıyla kıyaslamayın birine zor gelen diğerine kolay gelebilir üzmeyin kendinizi eminim ki elinizden geleni yapıyorsunuzdur az veya çok bebeğiniz büyüyecek ve biraz daha rahatlayacaksınız 2. Bebeğe o zamanlar karar verirsiniz :)
(156 puan) tarafından
Umarım öyle olur bütün gücümle savaşıyorum :)
0 oy
(6,946 puan) tarafından
31 yaşında iki çocukluyum kolay değil çocuk bakmak. 

Bu arada nickini yeni farkettim kızımın ismi de Beren ;)
(156 puan) tarafından
Kızımın adını Beren koymak istemiştim aslında güzel isim adıyla yaşasın :)
(6,946 puan) tarafından
Amin canım teşekkür ederim ❤
0 oy
(920 puan) tarafından
22 yaşındayım 17 de evlendim 18 de hamile kaldım bitane minik kuşum oldu
(156 puan) tarafından
Allah bağışlasın
0 oy
(1,980 puan) tarafından
Daha bebegn cok kucuk ondn oyle dusunuyorsn zamanla tecrubelesirsn dusuncende degisir benmde kizim aşırı zor bir bebekti 2. Olmasi icin onun buyumesini bekledim 3 bucuk yasndan sonra hamile kaldm cok sukur zorlanma evet oluyor ama Allah yardm ediyor
(156 puan) tarafından
İnşallah kolaylaşır büyüyünce
0 oy
tarafından
26 yaşına gircem 3 tane çocuğum var araları 3.5 yaş büyük okula gidiyor ortancam biraz kendi halinde küçüğüm 9 aylık o cok yoruyor beni ama bir şeklide baş ediyorum zaman su gibi akıyor 
(156 puan) tarafından
Maşallah vallahi tebrik ederim çok zor
0 oy
tarafından

28 yaşındayım 2 çocuğum var gerçekten katılıyorum sana Allah uzun ömür versin yavrularımıza ama gerçekten çocuk olunca hayat biraz daha kısıtlanıyor:) 

Sosyal hayat diyeyim.. 
Kendime bile vakit bulamıyorum zaten kapının önüne Bile çıksam küçüğüm rahat vermiyor 
(156 puan) tarafından
Vallahi benim çocuktan sonra çok çocuklu annelere bakış açım değişti vay Bee helal olsun diyorum
tarafından
Aynen öyle
0 oy
(14,428 puan) tarafından
23 yaşında 3.bebemi kucağıma almıştım,ama yalnız büyütmedim. yalnız olsaydımda başarırdım ama 

Kendine güven bacı sende,hadi biraz enerciiiiiiii
(156 puan) tarafından
Aslında güveniyordum ama şimdiye kadar hep çok güçlü biriydim ama tükendim sanki enerci menerci kalmadı bacım
0 oy
(2,155 puan) tarafından
25 yaşındayım 2 çocuğum var ilk doğduğunda ikinci kızım çok zordu ama büyüdükçe iyiki olmuş diyorsun birlikte oynamaları çok güzel 
(156 puan) tarafından
Tebrik ederim valla fikrim değişir mi bilmiyorum pek sanmıyorum keşke kardeşi olsaydı derim belki sonradan
0 oy
(2,831 puan) tarafından
Allah kolaylık veriyor bence mesela oğlum doğunca gaz sancısı çektiğimiz dönem kızım öğlen uykusuna yatıyordu en azından bir çocuk bakmış oluyordum kızım kalkınca oğlum uyuyordu yine tek çocuk gibiydi ... Çalışan anneyim yatmadan önce yemek yapıyordum kendimize az vakit ayırıyoruz illa ki.. kızım 3 yaşına girince kreşe verdim o da rahatlattı beni
(156 puan) tarafından
Doğumdan önce ben de çalışıyordum şimdi hiç düşünemiyorum hele Bi de çalışsam nasıl olacak Allah kolaylık versin
0 oy
(2,369 puan) tarafından
İlk çocuğum 30aylik ikincimi istiyorum bekliyorum her işimi yapıyorum benim çocuğum da mızmız ama bir şekilde gönlünü ediyorum 
(156 puan) tarafından
Nasıl oyalıyorsun ben Bi iş yapmaya kalksam kızıyor ağlıyor paçama yapışıyo sürekli. Uyuduğu zaman ya da eşim gelince yapıyom anca
(2,369 puan) tarafından
Onun huyuna göre hareket ediyorum
0 oy
(1,407 puan) tarafından
Aynı ben, birde kaynana yanında yaşıyoruz Allahım iş asla bitmiyor. 2 ay sonra evimize çıkıyoruz, hazırlıklar başladı. İnşallah o zaman daha kolay olur her şey 
(156 puan) tarafından
İnşallah kendi düzenini kurarsın canım yalnız olsan bile kendi düzeninde daha kolay olur
(1,407 puan) tarafından
Tabiki canım, en azından işi yapınca bir ayağını uzatıp yatarsın. Bunu yapmak bile şuan en büyük hayalim
(156 puan) tarafından
Öyle tabi ister iş yapar ister yapmaz dinlenir kahveni içersin

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 132 göst.
7 Nisan 2024 Aile kategorisinde Yakamozzzz (426 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 77 göst.
+1 oy
13 cevap 250 göst.
30 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Prenseees Annesi (132 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 336 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sekerportakali (1,837 puan) tarafından soruldu

378,319 soru

11,323,468 cevap

34,775 kullanıcı

...